Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

internet

Hranie prostredníctvom príspevkov

Mám pravidlá, mám nápad, mám motiváciu, ale nemám okolo seba hráčov. Čo spravím? Nájdem počítač s prístupom na internet a...

 

V prvom a štvrtom čísle Drakkaru sme vám priniesli články o hraní RPG online. Nie počítačových RPG, ale „stolných“, teda tých založených na priamych reakciách hráčov na príbeh s použitím určitých pravidiel (alebo aj celkom bez nich). Tieto články boli primárne zamerané na československú scénu a špecializované servery, ktoré sa tu dajú nájsť (nie nutne všetky). Ak sa pýtate, načo špecializované servery, máte zčasti pravdu, zčasti nie.

Stolní RPG online II

V prvním čísle dvouměsíčníku Drakkar vyšel článek „Stolní RPG online“ – ano, tento článek, který právě čtete, je jeho pokračováním.

Než se však vrhneme na článek samotný, dovolím si vysvětlit, proč vlastně pokračování vzniklo.

V minulém článku byli čtenáři seznámeni s tím, co je to vlastně „Stolní RPG online“, jak se přes internet hraje, jaké jsou rozdíly mezi hraním po chatu a na diskusním fóru, jaká je historie hraní stolních RPG po internetu a na konec byl uveden výčet několika heren s komentářem a plusy i mínusy.

Našli jsme pro vás na webu III

Část 3. – Webové stránky – zdroje všeho druhu.

V dnešním díle putování po zákoutích webu bychom se chtěli zaměřit na dvě stránky, jež lze bez skrupulí považovat za největší zdroje všeho druhu pro různé druhy RPG na síti. Prvním z nich je RPG Archive a druhou je Dungeons and Dragons Adventures.

 

Fantasy GameBook Engine

Fantasy Gamebook Engine

Gamebooky – knihy, které lze hrát. Že víte o co jde? Nepředpokládám, že by tento článek četl někdo, kdo o tomto tématu nic neví. Pokud však ano, musím nejprve vysvětlit termín gamebook.

Našli jsme pro vás na webu II

Část 2. – Webové stránky Dragonsfoot příznivců starších verzí D&D a jiných RPG

http://www.dragonsfoot.org

V dnešním díle bychom chtěli upozornit na stránky Dragonsfoot, které mohou svým uspořádáním, ale hlavně kvalitou obsahu být dávány za vzor a znamenat jistou metu pro všechny příznivce RPG, kteří se snaží o prezentaci svých děl na internetu.

Stolní RPG online

Dá se spolehlivě říci, že s nástupem osobního počítače – a tedy i her na něm – se pojem „RPG“ stal známým pro mnohem širší komunitu, než jak tomu bylo do té doby. Počítačová RPG (dále CRPG) však nesplňovala, nesplňují a nejspíše ještě dlouho nebudou splňovat představy hráčů starých dobrých „papírových“ her, tedy těch, kterým nebyl pojem RPG neznámý ani před příchodem počítačových her. Jak to ale dopadne, když i takoví hráči usednou před obrazovku monitoru s chutí zahrát si to, co doposud hráli?

Našli jsme pro vás na webu

Než se pustíme do samotné první části našeho seriálu o některých zajímavých RPG zdrojích na internetu, chtěli bychom všechny čtenáře upozornit, že tato část je určena spíše pro začínající a méně pokročilé uživatele internetu, respektive pro méně pokročilé pátrače po internetových zdrojích, i když doufáme, že i ostřílení brouzdači v internetových vlnách zde rovněž něco najdou.

Syndikovat obsah