Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

indie

Tvorba hry

Snadný a jednoduchý návod, jak napsat konzistentní RPG hru a nezešílet z toho. Na základě praktických zkušeností. Nejdříve trocha teorie a později trocha praxe a nakonec spousta práce…

Česká (a slovenská) internetová komunita kolem RPG her je poměrně malá. Přesto se na jejím poli objevila celá řádka původních herních systémů, stejně tak oba ročníky soutěže RPG Kuchyně (1. ročník a 2. ročník) prokázaly, že se zde nachází celá řada schopných (a hlavně ochotných) designérů.

Střepy snů - post mortem

A je to. Střepy snů jsou hotové, vytištěné a někteří z vás už je mají dokonce i doma. Po všech těch útrapách, které s výrobou a vydáním této nezávislé hry byly, jsem se rozhodl napsat post mortem (posmrtný list), jako ohlédnutí za uplynulými dvěma roky strávenými se Střepy snů. Účelem post mortem článků je předat nasbírané zkušenosti a usnadnit tak ostatním cestu za vydáním jejich vlastního produktu.

Velké problémy s malými hrami

Ptali jste se někdy, proč jen málokdo hraje malé tématické RPG hry, přestože se svou jednoduchostí a rozmanitostí vyloženě podbízejí příležitostným hráčům? Odpověď je možná překvapivá - tyto hry bývají zpravidla nevhodně napsané. Pojďme si položit otázku, jak napsat malou hru tak, aby byla skutečně použitelná ve chvílích, kdy se hráči octnou v jedné místnosti s kamarády a dostanou chuť jen tak si něco zahrát.

Představení nezávislých her II

Druhá a závěrečná část článku, který je převedením mé a Bajovy přednášky z Gameconu do písemné podoby. Představujeme v ní náš osobní výběr her, které nám přišly zajímavé na poli nezávislých her a které podle nás stojí za pozornost. V první části jsme stručně vysvětlili, co to jsou nezávislé hry, a představili několik těch „normálnějších“ her. Dnes budeme pokračovat hrami s velmi svéráznými zaměřeními a herními styly.

Představení nezávislých her I

Na Gameconu jsme já a Bajo (aka Qualdezar) měli dvouhodinovou přednášku o nezávislých hrách, přezdívaných též indies. Tento článek je převedením přednášky do písemné podoby. Stručně vysvětluje, co jsou to nezávislé hry a proč o nich mluvíme, a pokračuje představením některých her, které nám přišly zajímavé. Jde čistě o naše osobní „The Best Of“, takže výčet rozhodně není kompletní. Nicméně i tak věřím, že tenhle článek poslouží jako příjemná sonda do světa nezávislých her.

My Life with Master

Byla bezměsíčná noc, oblohu co chvíli proťal jasný blesk a těžce dopadající kroupy nenechaly nikoho vytáhnout paty z domu. V polorozpadlém hradě nad pochmurným transylvánským městečkem svítilo jen jediné okno. Hrabě Vlad usrknul trochu rudého vína z křišťálové číše. Přemýšlel. Noc byla ještě mladá a on nevěděl, co si počít s nakousnutým večerem. Prohlížel si svého služebníka, který – pln očekávání – mžoural jedním okem modrým a druhým šedivým. To třetí měl zavřené. „Igore,“ promluvil Vlad. „dostal jsem hlad. Vytáhni toho mladíka ze šatlavy a vezmi si jej do kuchyně. Dnes mám chuť na kaštanovou nádivku.“

Syndikovat obsah