hraní po internetu

Stolní RPG online II

Napsal uživatel Gran dne 08.10.2007, 06:00

V prvním čísle dvouměsíčníku Drakkar vyšel článek „Stolní RPG online“ – ano, tento článek, který právě čtete, je jeho pokračováním.

Než se však vrhneme na článek samotný, dovolím si vysvětlit, proč vlastně pokračování vzniklo.

V minulém článku byli čtenáři seznámeni s tím, co je to vlastně „Stolní RPG online“, jak se přes internet hraje, jaké jsou rozdíly mezi hraním po chatu a na diskusním fóru, jaká je historie hraní stolních RPG po internetu a na konec byl uveden výčet několika heren s komentářem a plusy i mínusy.

Stolní RPG online

Napsal uživatel Gran dne 01.04.2007, 08:00

Dá se spolehlivě říci, že s nástupem osobního počítače – a tedy i her na něm – se pojem „RPG“ stal známým pro mnohem širší komunitu, než jak tomu bylo do té doby. Počítačová RPG (dále CRPG) však nesplňovala, nesplňují a nejspíše ještě dlouho nebudou splňovat představy hráčů starých dobrých „papírových“ her, tedy těch, kterým nebyl pojem RPG neznámý ani před příchodem počítačových her. Jak to ale dopadne, když i takoví hráči usednou před obrazovku monitoru s chutí zahrát si to, co doposud hráli?

Hranie prostredníctvom príspevkov

Napsal uživatel Joe dne 02.04.2008, 02:30

Mám pravidlá, mám nápad, mám motiváciu, ale nemám okolo seba hráčov. Čo spravím? Nájdem počítač s prístupom na internet a...

 

V prvom a štvrtom čísle Drakkaru sme vám priniesli články o hraní RPG online. Nie počítačových RPG, ale „stolných“, teda tých založených na priamych reakciách hráčov na príbeh s použitím určitých pravidiel (alebo aj celkom bez nich). Tieto články boli primárne zamerané na československú scénu a špecializované servery, ktoré sa tu dajú nájsť (nie nutne všetky). Ak sa pýtate, načo špecializované servery, máte zčasti pravdu, zčasti nie.