Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

Dogs in the Vineyard

Ohaři na Gameconu

Na letošním Gameconu jsem se upsal ke třem hraním Dogs in the Vineyard, známé indie hry, která mě vždycky lákala (pokud ji neznáte, tady je má recenze). V průběhu akce jsem měl odehrát hned tři termíny Dogs a hráčům jsem se raději příliš nechlubil, že tohle bude poprvé, co si tuto hru vyzkouším. Tento zápis shrnuje, jak to všechno dopadlo. Dozvíte se, jak tři různé skupiny odehrály tentýž příběh, a v průběhu zápisu si neodpustím spoustu poznámek Vypravěče a rad do dalšího hraní.

Kabát a kvér, aneb Dogs in the Vineyard

Kolem hry Dogs in the Vineyard panuje už jejího vydání nemalé halo. Nikdy jsem nicméně nebyl na westerny, takže mě ten humbuk spolehlivě míjel. To něco málo, co jsem zjistil na internetu, mě přesvědčilo, že to není hra pro mě. Přicházející zprávy mě však začaly poněkud znejisťovat. Nejprodávanější indie všech dob? Hra oblíbená i mezi lidmi, co nesnáší hry z The Forge? Přesto přese všechno bych tuto hru nejspíš minul, nebýt toho, že se mi nedávno jedna kopie náhodou dostala do rukou. A teď? Dejte mi kabát a kvér, chci ochraňovat Víru!

Představení nezávislých her II

Druhá a závěrečná část článku, který je převedením mé a Bajovy přednášky z Gameconu do písemné podoby. Představujeme v ní náš osobní výběr her, které nám přišly zajímavé na poli nezávislých her a které podle nás stojí za pozornost. V první části jsme stručně vysvětlili, co to jsou nezávislé hry, a představili několik těch „normálnějších“ her. Dnes budeme pokračovat hrami s velmi svéráznými zaměřeními a herními styly.

Dogs in the Vineyard

DitV je jednou z těch her, které jsou nerozlučně spjaty s určitým typem prostředí, ve kterém se hra odehrává. V tomto případě to jsou hory Utahu před americkou občanskou válkou. Sem, daleko na západ, se před hříchem, bezprávím a zmatkem východu uchýlili následovníci Víry. V odlehlých koutech borovými lesy zarostlé, chladné vysočiny se choulí jednotlivá městečka komunity. Ale i v takto nehostinném a izolovaném prostředí se do měst Víry vkrádá hřích.

Syndikovat obsah