Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

dobrodružství

B1: Keep on the Borderlands

Recenze kultovního modulu Keep on the Borderlands poprvé publikovaného roku 1979, coby jeden z modulů určených jako ukázkové dobrodružství pro Basic set, který si záhy získal kultovní postavení.

Dobrodružství: Služba mrtvým


Toto dobrodružství je určené alespoň mírně pokročilým hráčům. Úroveň postav by neměla být příliš vysoká, aby kvůli rozvinutým schopnostem nemohly překážky příliš jednoduše obcházet.

Zvýrazněný text je inspirací pro vypravěče (PJ, PH…).

C2: Ghost Tower of Inverness

Recenze původního modulu The Ghost Tower of Inverness, vytvořeného jako turnajový modul na Winterconu VIII v Detroitu, roku 1979.

T1: Village of Hommlet

Rezenze na blogu Metagame, věnující se původního modulu Village of Hommlet, považovaného za jednoho z předních představitelů klasické tvorby TSR z přelomu 70. a 80. let.

O tvorbě dobrodružství: Aktivní vs. pasivní příběh

Sešli jste se v hospodě u jednoho stolu, protože jinde nebylo místo. Když jste vypili už nějaký ten pohár, přitočil se k vám jakýsi člověk s kápí na hlavě. „Vypadáte jako schopní dobrodruzi. Nesháníte náhodou práci? Něco bych pro vás měl...“ Téměř každý hráč RPG tohle někdy zažil, nebo o tom aspoň slyšel. Někteří hráči to zažívají stále znovu. Proč? Je to nejjednodušší a osvědčená cesta, jak začít dobrodružství? A jak se asi takové dobrodružství bude dál vyvíjet?

Herní noc - RPG román

Překlad humorného fantasy románu inspirovaného RPG hrami a napsaného Johnem Nexem vydává na pokračování webová stránka D20 v kostce.

Tajemství

Dobrodružství, které se více hodí na jednorázovou hru než jako pokračování kampaně. I když, kdo ví. Já jej zde nebudu rozepisovat natolik podrobně a s mnoha různými možnostmi, přeci jen je sepisováno předně pro Drakkar, a tak by nemělo být nesmyslně dlouhé.

Jedná se o ukázkové dobrodružství pro hru DrD+ na GameConu 2007, nicméně napíši jej tak, aby konverze do libovolného systému byla bezproblémová. Nebo se o to alespoň pokusím. Proto zde budete marně hledat čísla protivníků a cizích postav. Popíši vám jen děj, jak vše půjde za sebou.

Našli jsme pro vás na webu III

Část 3. – Webové stránky – zdroje všeho druhu.

V dnešním díle putování po zákoutích webu bychom se chtěli zaměřit na dvě stránky, jež lze bez skrupulí považovat za největší zdroje všeho druhu pro různé druhy RPG na síti. Prvním z nich je RPG Archive a druhou je Dungeons and Dragons Adventures.

 

Láska lesa

Kdo se bojí, ať nechodí do lesa.
– staré lidové přísloví.

Toto je dobrodružství pro jakýkoliv fantasy svět, svět, kde funguje magie a který obývají bájní tvorové. O jednom z nich to také bude. Je to dobrodružství o jedné malé lži, která málem zavinila katastrofu. A nebo ještě zaviní, ale to už bude záležet na Tvé družině.

Toto dobrodružství je určeno pro jakoukoliv družinu jakékoli síly, ale lépe by sedlo nějaké slabší, začínající družině, nebo už mírně protřelým dobrodruhům.

Syndikovat obsah