Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

Cadwallon

Cadwallon

Francouzská firma Rackham je úspěšným vydavatelem celé řady známých wargamingových her. Za všechny jmenujme Confrontation a Ragnarok, kterými se snaží konkurovat skoro monopolnímu postavení Games Workshop. Po vzoru svého anglického bratříčka, kterému samozřejmě Francouzi nemohou býti nic dlužni, se firma rozhodla vydat vlastní RPG. Oproti GW se však francouzský vydavatel vydal zcela jinou cestou. Tu jde shrnout následovně:

Brand Amber

Jmenuji se Brand Amber a pocházím z rodu De Sanntille. Tedy alespoň to si každý myslí. A já je při tom nechám. Mám také pečetní prsten. Nevím, jestli je pravý nebo ne. Vyhrál jsem ho nad jedním chlapíkem v kartách v hospodě Tři džbánky v Somě. Jsou tři možnosti, jak je to s tím prstenem. První je, že ho ukradl. Druhá možnost je, že si ho vyrobil, aby mohl dělat machra a třetí, že to byl, kurva, šlechtic! No, na tom teď asi nezáleží, protože ho potom vodkrouhli vrahové. Já si prsten nechal a zbudoval jsem na něm svůj nový život.

Cadwallon: The Free City, Player's Handbook

Letošního roku konečně vyšla anglicky psaná verze francouzského RPG Cadwallon. Respektive zatím první příručky - Příručky pro hráče (Player's Handbook). Vydavatel, firma Rackham, definuje tuto hru jako Taktické RPG. Firma Rackham je tvůrce úspěšné wargamingové hry Ragnorok/Confrontation a její RPG z těchto her přímo vychází. Nejvíce je to vidět na simulaci bojů za pomocí figurek na "podlahách" tilesetech rozdělených dle čtverců, kde se pravidla přímo řídí polohou podstavců figurek (a ne figurek samotných vůči ostatním. Cadwallon tak vychází z podobného zadání jako stará taktická hra Inquisitor Battle for Emperors Soul pro svět Warhammeru 40.000. ovšem jak si povíme dál, zde je daleko více prvků pro hraní příběhů - roleplayování než ve starém Inquisitorovi.

Syndikovat obsah