Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

Burning Wheel

Sonda do sveta prekladov v roku 2008

V novembri 2007 sa Markus pokúsil zhrnúť aktuálny stav českej a slovenskej prekladovej scény. Uplynulo niečo vyše roka a je čas na ďalšiu rekapituláciu. Rok 2008 možno označiť sloganom ,,Explózia prekladov". Kým v roku 2007 bolo k dispozícii 17 rôznych systémov, k dnešnému dňu som ich napočítal vyše tridsať a to som nerátal dodatkové príručky z jestvujúcich systémov. To je vyše dvojnásobný nárast. V tomto počte je zahrnutých veľa pravidiel malého rozsahu, ale i množstvo stredne veľkých projektov, o ktorých sa podrobne zmienime nižšie.

Představení nezávislých her I

Na Gameconu jsme já a Bajo (aka Qualdezar) měli dvouhodinovou přednášku o nezávislých hrách, přezdívaných též indies. Tento článek je převedením přednášky do písemné podoby. Stručně vysvětluje, co jsou to nezávislé hry a proč o nich mluvíme, a pokračuje představením některých her, které nám přišly zajímavé. Jde čistě o naše osobní „The Best Of“, takže výčet rozhodně není kompletní. Nicméně i tak věřím, že tenhle článek poslouží jako příjemná sonda do světa nezávislých her.

Burning Wheel: Monster Burner

Monster Burner (MB) je prvním doplňkem ke Craneově hře Burning Wheel (BW, viz Sosáčkova recenze). Kniha má formát A5 (stejně jako základní pravidla), 400 černobílých stran, paperback. Z názvu knihy je celkem jasné, co asi tak obsahuje. Monstra, tedy artikl, kterého se v základních pravidlech moc nedostávalo (ne že by mi to osobně vadilo). Hlavní úlohou MB je tedy poskytnout hráči nějaká ta monstra a navíc komplexní a snadný systém tvorby monster vlastních.

Burning Wheel

Tak, je tu hra Burning Wheel, a její malé představení (nevím jestli splňuji literární kritéria na, to aby se tomu dalo říkat recenze). Předem upozorním, že popisuji zastaralou verzi, ale nová se od ní příliš neliší.

Syndikovat obsah