Star Wars

Star Wars d6

Napsal uživatel lev dne 02.05.2009, 16:05
5
Průměr: 5 (1 hlas)
1987
Legendárne RPG zo sveta Star Wars
West End Games

Kedysi dávno v jednej ďalekej, preďalekej galaxii... Postavte sa tyranii galaktického Impéria, lietajte na lodiach rýchlejších ako svetlo, a chopte sa svetelného meča v neľútostných dueloch so Sithmi. Táto hra zo známeho sci-fi sveta Star Wars je v srdci klasickým systémom, ktorý používa bank d6 kociek a kladie dôraz na akciu. Zaujímavým prvkom je, že GM v nej nie je len nestranný rozhodca, hrá totiž aj za temnú stranu Sily a snaží sa postavy zviesť na cestu zatratenia. Hráč nikdy nevie, ktorá z týchto rolí GMa s ním práve komunikuje. Hra sa stala známou aj preto, že bola jedným z hlavných referenčných materiálov na svet Star Wars.

Edge of the Empire

Napsal uživatel Gediman dne 30.07.2013, 22:58
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2013
RPG z prostředí Star Wars
Fantasy Flight Games

Nové RPG z prostředí Star Wars. Odehrává se v období po Epizodě 4 a zaměřuje se na drsný život na okrajových sektorech, kde vláda Impéria není tak silná. Hráči hrají za lovce odměn, pašeráky a nejrůznější dobrodruhy. Na výběr je tu z několika známých ras, včetně droidů. Tvorba postavy zahrnuje i systém „závazků“, které nejenže dokreslují postavu, ale navíc mohou zasáhnout do příběhu hry jako nečekaná komplikace. Systém je založen na kostkovém banku. Kostky se tady ale nepoužívají k podhazování nebo přehazování hodnoty, místo čísel nesou symboly. Pokud padne více pozitivních symbolů než negativních, postava v činnosti uspěla – přičemž některé symboly ruší jiné a některé mají dodatečné efekty.

Age of Rebellion

Napsal uživatel Gediman dne 15.11.2014, 14:57
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2014
RPG z prostředí Star Wars
Fantasy Flight Games

Další Star Wars RPG. Odehrává se po Epizodě 4 a je zaměřeno na Povstalce a jejich boj proti Impériu. Hráči hrají za vojáky a agenty, kteří provádí tajné sabotáže i vedou otevřené bitvy. Na výběr je tu z několika známých ras, včetně droidů. Tvorba postavy zahrnuje i systém „služeb“, které nejenže dokreslují postavu, ale navíc rozvíjí její kariéru a různě ovlivňují příběh. Systém je založen na kostkovém banku. Kostky se tady ale nepoužívají k podhazování nebo přehazování hodnoty, místo čísel nesou symboly. Pokud padne více pozitivních symbolů než negativních, postava v činnosti uspěla – přičemž některé symboly ruší jiné a některé mají dodatečné efekty. Hra je plně kompatibilní s Edge of the Empire.

Force and Destiny

Napsal uživatel Gediman dne 20.09.2015, 17:25
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2015
RPG z prostředí Star Wars
Fantasy Flight Games

Třetí Star Wars RPG. Odehrává se po Epizodě 4 a je zaměřeno na Jedie a další uživatele Síly. Hráči hrají za dobrodruhy, kteří objevují hranice svých schopností a balancují při tom mezi dobrem a zlem. Na výběr je tu z několika známých ras - samozřejmě žádní droidi. Tvorba postavy zahrnuje systém „morality“, který ukazuje, zda-li je na Světlé či Temné straně. Systém je založen na kostkovém banku. Kostky se tady ale nepoužívají k podhazování nebo přehazování hodnoty, místo čísel nesou symboly. Pokud padne více pozitivních symbolů než negativních, postava v činnosti uspěla – přičemž některé symboly ruší jiné a některé mají dodatečné efekty. Hra je kompatibilní s Edge of the Empire a Age of Rebellion.