konspirace

Discordia!

Dvojití agenti v súčasnom svete, kde je všetko, vrátane konšpirácií, pravdivé.
John Wick
2005

Principia Discordia je skutočný (pozri Wikipediu) posvätný text náboženstva, ktoré verí, že pravou podstatou reality je Chaos. Ten, kto ustanoví poriadok, ustanoví Dogmu. Hra spísaná z vôle Samotnej Eris o dvojitých agentoch, tejto teológie v našom skutočnom svete, kde neexistuje nepravdivý, či protirečivý fakt. Konšpirácie, alternatívne histórie, všetky boli, sú a budú. Atmosféra, kde naozaj nebudete vedieť, kde je pravda. Hra založená na klasickom modeli niekoľkých hráčov a Pána hry, s mierou úspechu podľa počtu pätiek.

Delta Green

Konspirační teorie jsou pravdivé, ale celá pravda je mnohem strašlivější.
Pagan Publishing
1997

Delta Green je tajná organizace vytvořená po získání znepokojujících informací po razii ve městě Innsmouth. Jejím úkolem je boj proti kultům, spiknutím spojeným s Cthulhu mythosem. Její členové se rekrutují z armády, námořnictva, FBI, CIA a dalších organizací. A jako by boj proti spiknutí nebyl dost obtížný sám o sobě, jejich protivník využívá magii, podivné nestvůry a smlouvy s prastarými bohy. Šílenství a smrt jsou pro agenty denním chlebem.

Call of Cthulhu se v tomto prostředí, ve kterém jsou vyšetřovatelé členy tajné organizace, která je sama konspirační, stává propojením špionážního žánru s lovecraftovským hororem.

Wilderness of Mirrors

Hra o superšpiónoch, zrade a časovom strese
John Wick
2006

Málopravidlová hra, ktorá si kladie za cieľ zachytiť atmosféru špiónskeho žánru a la James Bond, Alias či Mission Impossible. Autor identifikuje tri hlavné prvky (plánovanie, zrady a časový stres) a z nich vytvára mechaniky tejto jednoduchej hry. Postavy ako kompetentní špióni dokážu robiť aj veci mimo svojej oblasti špecializácie, stojí ich to však viac námahy. Vďaka unikátnej mechanike plánovania je už samotná príprava súčasťou hry.

The Esoterrorists

Detektivní hra s prvky hororu, magie a konspirace.
Robin D. Laws
2006

Vyšetřovatelská hra na systému GUMSHOE, který vychází z předpokladu, že vyšetřovatelé jsou dostatečně kompetentní základní stopu, která příběh posune dál, najít, je už ale na hráčích ji správně interpretovat. Hra The Esoterrorists přidává k základnímu aspektu vyšetřování prvky mírného hororu a velké porce tajemna a magična. Hráči jsou agenty Ordo Veritatis, tajné organizace, která se snaží zabránit rozpadu reality působením magie a její odhalení veřejnosti. Naproti tomu jejich úhlavní nepřátelé - Esoteroristé dělají všechno proto, aby realitu jak ji známe pomocí všemožných okultních a magických praktik narušili...

Over the Edge

Konspirační hra ze současnosti odehrávající se na fiktivním ostrově
Jonathan Tweet, Robin D. Laws
1997

Over the Edge je hra, ve které si nikdy nejste ničím jisti. Odehrává se v ostrově Al-Amarja, kde se střetávají všechny konspirace světa a splétají či rozplétají intriky. Samotné téma a prostředí hry je velmi promyšlené, psychedelické a surellistické. Často bývá hra přirovnávána k seriálům Městečko Twinpeaks či Akta X. Samotné prostředí není psáno klasickým dokumetaristicko-encyklopedickým přístupem, ale je pojato jako praktická pomůcka ke hře, která vás bude inspirovat a podporovat. Pravidla jsou velmi jednoduchá a intuitivní a některými lidmi bývají považována za předchůdce systému Fate.

Syndikovat obsah