humorná

My Little Pony: Tails of Equestria

Hra na motivy seriálu MLP: Friendship Is Magic
River Horse
2017

Oficiální hra na motivy populárního seriálu. Je určená především pro děti (ale neměl by ji minout ani žádný brony!), takže pravidla jsou velmi jednoduchá a snadno pochopitelná. Systém stojí na přehazování cílového čísla a to pomocí d4, d6, d8, d10, d12 a d20 kostky - čím větší, tím lepší. Hráči mají k dispozici také bank žetonů, kterými mohou ovlivňovat hody i samotný děj. Je tu kladen důraz na spolupráci a hraní kladných i záporných vlastností postav. Souboje tu nejsou nutností, ale dojít k nim může. Vše je ale bráno s humorným nadhledem.

Do: Pilgrims of the Flying Temple

Fantasy hra o poutnících z chámu, kteří se snaží pomáhat ostatním, ale sami se přitom dostávají do potíží.
Daniel Solis
2011

Do je fantasy hra o mladých poutnících z chámu vznášejícího se uprostřed vesmíru, kteří se snaží pomáhat ostatním pozemšťanům, ale sami se přitom dostávají do potíží. Hráči se střídají v pozicích vypravěče, ostatní navrhují komplikace v příběhu. Hra vyžaduje kameny dvou barev, tužku, papír a fantasii.

Kniha obsahuje úvodní dopisy, návody jak hrát za vypravěče a spoustu inspiračního materiálu.

Shab-al-Hiri Roach

Satira na univerzitné intrigy, ktoré ovplyvňuje sumerský chrobák ovládajúci mysle.
Jason Morningstar
2005

Anglická univerzita, rok 1919. Akademické intrigy o vplyv a postavenie sú samozrejmosťou. To všetko úplne prevráti jeden stratený chrobák, ktorý ovládal mysle sumerských vládcov a teraz túži zničiť ľudstvo. Postaví vás pred závažnú dilemu: dokážete ho prehltnúť? Nie? Ani v prípade, že vám predĺži funkčné obdobie? Kompetitívna hra, v ktorej víťazí hráč s najvyšším rešpektom... ale len v prípade, že nie je ovládaný Chrobákom. Jednorazová hra bez prípravy, kociek a rozprávača, ale zato s ťahaním kariet, ktoré vám prikazujú/odporúčajú správanie v scéne, s pevnou štruktúrou scén počas šiestich akademických udalostí, je temnou a absurdnou satirou na univerzitný život.

Elfs

Veselá hra o elfoch - malých, zlomyseľných, ješitných a egocentrických bytostiach
Ron Edwards
2000

Elfovia vôbec nie sú tie nádherné vznešené bytosti plné grácie. Sú to malí, škaredí hajzlíci, ktorí spravia len to, čo im vyhovuje, chcú mať všetko, čo vidia, hlavne nech je to viac než majú tí ostatní a zjavne sa nevedia vyrovnať so svojim vzrastom. Klasická hra s rozprávačom a tradičnými mechanikami predstavuje experiment ponáraním sa do postavy (tu sa nebudete chcieť stotožniť s postavou!). Obsahuje inovatívnu mechaniku, ktorá umožní povedať, čo chcete robiť ako hráč a čo chce robiť postava.

Extreme Vengeance

Rýchla a zbesilá hra o akčných filmoch - béčkach
Steve Miller
1997

V tejto hre budete odohrávať príbehy ako vystrihnuté z béčkových filmov 80. a 90. rokov. Systém je rýchly a jednoduchý na používanie, tvorba postáv sa skladá z výberu jedného prídavného a jedného podstatného mena (kniha ponúka zoznam siedmich z každého). Budete teda hrať "zachmúreného policajta" či "akrobatického vedca".

Hra je unikátna v jednej veci: vašou nie je samotný hrdina akčného filmu, ale herec ktorý ho hrá. Môžete teda s tou istou postavou hrať raz sci-fi, inokedy fantasy či druhú svetovú. Vždy však pôjde o divokú akciu s dramatickými efektami. Počas hry váš herec zbiera "skúsenosti" v podobe miery nadšenia, ktorú záber vyvolá vo vašich fanúšikoch.

Ratpack

Hra o predmestskom prežití svorky potkanov
Jared A. Sorensen
2005

Krátka hra o svorke potkanov, ktorí sa potýkajú s bežnými potkaními problémami. Potkany v tejto hre sú tvory inteligentné, schopné používať ľudské technológie a dokonca aj (občas) rozumieť ľudskej reči. Taktiež sú to však tvory demokratické - nemajú pevne stanoveného vodcu, pri prekážke sa každý potkan snaží získať pre svoj plán ostatných. Pravidlá sú veľmi jednoduché, ich vysvetlenie a tvorba postavy trvajú spolu max. 5 minút. Ak vás aj tento počin geniálneho Jareda Sorensena na prvý pohľad neláka, skúste mu dať šancu a možno s prekvapením zistíte, že sa veľmi dobre bavíte. Vhodné na "zaúčanie" začiatočníkov!

Og: Unearthed Edition

Komediální hra z pravěkého prostředí, kde záleží na každém slovu...
Robin D. Laws
2007

Ve hře OG jste pračlověk. Znáte ty pralidi, kteří vynalezli oheň, kolo a civilizaci? Nejste ten typ pračlověka. Og je veselá, místy tragikomická jednoduchá hra o jednoduchých lidech, kteří řeší každodenní problémy (sežrat a nebýt sežrán) za pomoci omezené slovní zásoby, neomezených pazvuků a máchání rukama a ryčení dinosaurů a šavlozubých tygrů všude okolo...

Paranoia

Hra plná černého humoru odehrávající se v dystopickém světě ovládaném šíleným Počítačem.
Allen Varney
2004

Již v "šesté" edici existující hra o dystopické budoucnosti připomínající Orwellův román 1984, ale plná satiry a černého humoru. Hra se odehrává v Alfa Komplexu, futuristickém uzavřeném městě ovládaném paranoidním Počítačem, který nařizuje obyvatelům, aby byli šťastní, a neváhá je k tomu přimět jakýmikoliv donucovacími prostředky. Hráči představují skupinu Řešitelů potíží, jejichž úkolem je likvidovat všechna nebezpečí, která Alfa Komplexu hrozí, zejména zrádce, koumouše, mutanty a členy tajných spolků, leč bohužel se až příliš často stává, že řešitelé jsou sami zrádci, mutanti, členové tajných spolků a někdy dokonce i komouši...

Risus

Minimalistické komediální RPG určené pro ty večery, kdy už vám hlava nebere...
S. John Ross
2001

Risus je nevážně pojatá minimalistická hra, která se záměrně snaží vzbuzovat komické situace kombinací bizarních "klišé" postavy a zcela absurdních situací v nichž jsou používána. Pravidla jsou nadmíru stručná a tvorba postavy sestává jen z několika málo úkonů a obdobně jednoduché je i její hraní, pročež autor hru doporučuje "k pivu a preclíkům", tedy pro situace kdy vážnější nebo složitější hra není z nějakého důvodu vhodná.

The Extraordinary Adventures of Baron Munchausen

Zábavná vyprávěcí hra určená pro zkrácení chvíle opravdových gentlemanů.
John Wallis
2008

Hráči se chopí role skupinky šlechticů, kteří si nad sklenkou vína krátí čas vyprávěním "nepřikrášlených" příběhů o svým dobrodružstvích zcela v duchu autentického a věrného líčení barona Prášila. Cílem je trumfnout svoje spoluhráče v úchvatnosti příběhu zatímco ti útočí pomocí záludných a dotěrných otázek. Hra může sklouznout i ke výměně vzájemných urázek a vyvrcholit duelem buď na kordy do první krve, nebo pro trasořitky i pomocí hry kámen-nůžky-papír. Nová edice je doplněna zjednodušenými verzemi pro osoby prostého původu a děti - Můj strýc baron a dopisní variantou hry - Baronova pozdější arabská dobrodružství.

Syndikovat obsah