Fudge

Legends Of Anglerre

RPG systém postavený na pravidlách FATE v3, resp. SotC
Cubicle 7 Entertainment ltd.
2010

LoA je veľmi podarený derivát FATE v3, resp. Spirit Of The Century, ktorý prináša krásne pravidlá pre ekonomiku, pre tvorenie lodí, hradov, miest, gangov, organizácií a gigantov. A samozrejme sú popísané i súboje týchto kolosov a vojny armád. Zároveň je súčasťou knihy i tvorba postavy, aspekty, stunsy, zbrane a vývoj postavy.

Pravidlá majú takmer 400 strán a sú veľmi pekne graficky spracované a plné kresieb. Je moúné ich zakúpiť i v elektronickej forme.

Příběhy Impéria

Přepracování systému Fate pro viktoriánský svět plný kouzel a tajemna
Jonáš a Kryštof Ferencovi
2009

Příběhy Impéria jsou původní česká RPG hra, která používá značně upravený systém Fate a obsahuje kompletní popis prostředí viktoriánského 19. století plného kouzel a tajemna. Gentlemani a dámy zde prožívají své osudy v době britského Impéria, jaké nikdy předtím nebylo a již nikdy nebude. Od tajemných britských ostrovů, které se utápí v magických mlhách, přes džungle Indie a pouště Afriky, až po podivnou a nedostupnou Zemi kouzel zde mohou zažít napětí a dobrodružství. V jedné knize je obsaženo vše, co budou hráči ke hře potřebovat (včetně mnoha zápletek, které mohou při hraní využít), a systém sám dává důraz na vyprávění a splétání příběhů.

Spirit of the Century

Dobrodružná hra ve ztřeštěném žánru pulp a zároveň jedno z nejpopulárnějších RPG
Rob Donoghue, Fred Hicks a Leonard Balsera
2006

Indiana Jones, Múmia, Veľké problémy v malej Číne, Svet zajtrajška alebo Rocketeer. Ak všetky tieto filmy nahádžete do mixéra, vznikne Spirit of the Century. Dýcha presne tou atmosférou neohrozených hrdinov, ktorí v poslednom okamihu skočia na unikajúce lietadlo a v epickom súboji nakoniec porazia šialeného vedca, ktorý chce zrovnať so zemou hlavné mesto krajiny. Hra vychází se známého systému Fate, dále jej rozvádí a přizpůsobuje pulpovému žánru. Je uzpůsobena tak, aby bylo možné hrát ji prakticky okamžitě a bez jakékoliv přípravy. Jde bezpochyby o nejpopulárnější nezávislou hru, která doslova udělala díru do světa.

Fudge

Univerzálna „stavebnica“ RPG systému bez vlastného herného prostredia
Steffan O'Sullivan
2000

Fudge, tzv. „voľný univerzálny urob-si-sám herný engine“ nie je klasickým RPG systémom, vo svojej najširšej podstate to nie je priamo ani herný systém. Je to skôr určitý framework alebo stavebnica, pomocou ktorej si môžete vytvoriť a upraviť výsledný systém podľa svojich vlastných požiadaviek na hru. Základom je opis postáv pomocou prídavných mien (namiesto klasického číselného vyjadrenia štatistík) a špecifické kocky, ktoré sa pri hre používajú – šestistenné s plusmi, mínusmi a nulami namiesto čísel. Jednou z najznámejších aplikácií systému Fudge je Fate.

Fate

Univerzální systém s jednoduchými pravidly, zaměřený na rozvíjení příběhu
Fred Hicks a Rob Donoghue
2003

Fate je volně dostupný univerzální systém bez specifického prostředí, použitelný pro prakticky každý žánr. Je to jednoduchý systém nabízející nezvyklé pojetí hry. Ruší klasické vlastnosti (síla, odolnost...) a místo nich zavádí příběhové aspekty, jakési zajímavé rysy postavy. Pravidla operují i s nezvyklými prvky, jako jsou například vypravěčské pravomoci, posilování žánru či tvorba atmosféry. Fate je velmi netradiční hra, jen málo podobná jiným RPG. Je vhodný především pro hráče, kteří hledají jednoduchý systém zabývající se rozvíjením příběhu.

Syndikovat obsah