česká hra

Vendetta

Napsal uživatel Ecthelion dne 11.02.2010, 15:21
3
Průměr: 3 (2 hlasy)
2009
Renesanční drama, ve kterém se hráči snaží přemoci ostatní hráče a stát se vládcem městského státu.
Jonáš a Kryštof Ferencovi

Hra se odehrává v jednom z italských městských států v průběhu renesance, kde spolu šlechtické rody soupeří o moc a diadém prince města. Tento střet je doprovázen halasným řinčením halaparten, zvoněním schiavon, stejně jako tichým zpěvem dýk vrahů a symfonií jedů a zrady. V popředí stojí machiavellistické bezohledné prosazování zájmů a shakespearovské drama. Vendetta je založena na pravidlech, které umožňují vytváření scén a vyhodnocování konfliktů bez přítomnosti Vypravěče (tzv. GM-less hra). Všichni hráči zde rozvíjejí příběh za vlastní stranu a zapojují se do hry za samostatnou stranu nelítostného zápasu. Původně vznikla pro soutěž RPG Kuchyně (později byla přepracována).

Mořský Vlk

Napsal uživatel lowin2 dne 02.11.2010, 21:11
0
Zatím nehodnoceno
2009
Hra o námořnících,pirátech a Karibském moři
Lowin

Česká hra z reálného prostředí pirátů z Karibského Moře. Systém vychází z Shadowrunu. Bez nadpřirozených jevů a bytostí. Obsahuje také pravidla pro souboje posádek, lodí, flotil. Podrobné seznamy zbraní i vybavení. Detaily k celé oblasti, ostrovům i městům. Příručka má 92 stran textu prošpikovaného spoustou zajímavých -čb- obrázků.

Čas pro hrdiny

Napsal uživatel Jerson dne 05.05.2010, 08:53
0
Zatím nehodnoceno
2007
Univerzální realisticko-taktické RPG
Jan "Jerson" Průcha

Univerzální RPG s dovednostním systémem a možností vytvářet srovnatelně silné i rozdílné postavy. Hráči mají velké pravomoci při popisování výsledků činnosti svých postav. Hlavní důraz je kladen na herní fikci, která je v případě potřeby převedena do čísel, vyhodnocena a číselné výsledky opět interpretovány slovně. Pro tyto účely má poměrně těsné provázání slovního popisu s numerickými hodnotami. Přes široký záběr používá pouze jedinou mechaniku a díky tomu lze pravidla rozšiřovat a doplňovat, aniž se naruší vyvážení.

Příběhy Impéria

Napsal uživatel Ecthelion dne 28.11.2009, 13:04
5
Průměr: 4.9 (7 hlasů)
2009
Přepracování systému Fate pro viktoriánský svět plný kouzel a tajemna
Jonáš a Kryštof Ferencovi

Příběhy Impéria jsou původní česká RPG hra, která používá značně upravený systém Fate a obsahuje kompletní popis prostředí viktoriánského 19. století plného kouzel a tajemna. Gentlemani a dámy zde prožívají své osudy v době britského Impéria, jaké nikdy předtím nebylo a již nikdy nebude. Od tajemných britských ostrovů, které se utápí v magických mlhách, přes džungle Indie a pouště Afriky, až po podivnou a nedostupnou Zemi kouzel zde mohou zažít napětí a dobrodružství. V jedné knize je obsaženo vše, co budou hráči ke hře potřebovat (včetně mnoha zápletek, které mohou při hraní využít), a systém sám dává důraz na vyprávění a splétání příběhů.

Hrdinové Světů

Napsal uživatel Gorth dne 23.09.2009, 23:04
2
Průměr: 2 (1 hlas)
2009
Domácí sci-fi systém vycházející z pravidel Hrdinové Fantasy
Tomáš Jotov

Vítejte ve světě zničeném katastrofou nebývalých rozměrů, ve světě kybernetiky, genetiky a technologií, které již dávno přesáhly potřeby lidstva, ve světě mimozemských civilizací a kosmických výprav... Hrdinové Světů (HS) jsou původní česká sci-fi hra na hrdiny, která vychází z pravidel Hrdinové Fantasy verze 2.0. Oproti Hrdinům Fantasy přinášejí Hrdinové Světů pravidla pro střelné, plasmové a laserové zbraně, psioniku, řízení exoskeletů, kosmické souboje a další technologické vymoženosti, které se ve fantasy světech běžně neobjevují.

Chuť Magie

Napsal uživatel Goran dne 02.05.2010, 20:49
0
Zatím nehodnoceno
2008
Odlehčená hra z prostředí magické školy.
Pavel "Goran" Veselský

Chuť magie je systémově i tématicky lehčí hra o problémech, patáliích a vzájemném hašteření učitelů na magické škole. Na rozdíl od Harryho Pottera je magie v této hře návyková a dostává mágy do "nálady", ve které dělají blbosti. V Chuti magie není Vypravěč, zastoupí ho hráči systémově motivovaní k vyvolávání konfliktů, případně hrající NPC místo své nepřítomné postavy.

Factum

Napsal uživatel Renny dne 30.01.2010, 12:09
2
Průměr: 1.5 (2 hlasy)
2009
Univerzální systém českého původu zdarma s mnoha klasickými mechanikami
René Nekuda

Hra Factum je univerzální systém čistě českého původu (v současnosti v beta verzi), určený pro příběhy plné soubojů v libovolném žánru. Inovativní tvorba postav založená na dotazníku a bodovém nákupu schopností doplňuje klasické mechaniky založené na míře úspěchu a poolovém hodu kostkami. Samozřejme, hra podporuje tažení, a zlepšování postav.

Hrdinové Fantasy

Napsal uživatel rpgforum dne 05.11.2008, 04:36
2
Průměr: 1.8 (4 hlasy)
2004
Domácí dovednostní systém pro heroické fantasy příběhy
Tomáš Jotov

Hrdinové Fantasy jsou český dovednostní systém pro hraní heroických příběhů ve fantasy světech, který si vystačí s jednou šestistěnnou kostkou. Volnost ve vývoji postav je vyvážena při jejich tvorbě systémem výcvikových balíčků, čímž se HF vyhýbají nelogičnostem známým z jiných dovednostních systémů. Propracovaný, ale vcelku intuitivní soubojový systém předpokládá spíše taktické hraní, ale pravidla poskytují i mnoho opravdu využitelných nebojových dovedností. Přestože základní knihy obsahují i kvalitní úvod a rady pro začátečníky, nesetkali se Hrdinové Fantasy s komerčním úspěchem.

Dandelion

Napsal uživatel Alef0 dne 28.04.2011, 21:06
1
Průměr: 1 (1 hlas)
1997
systém klasickej založený na zručnostiach a na súbojovom systéme snažiacom sa maximálne simulovať realitu
Martin Vymětal, Petr Bednář

Bezplatný český systém klasickej školy inšpirovaný mechanikami GURPSu určený primárne pre príbehy, v ktorých dominujú súboje chladnými zbraňami. Oproti iným predstaviteľom ponúka tvorbu postáv založenú na zručnostiach (dovednostiach) a komplexný systém pravidiel dôkladne popisujúci mnoho aspektov reálneho sveta, ktorí ocenia najmä hráči ochotní vymeniť väčší počet mechaník za realistickejšie súboje. Hra je v dispozícii v dvoch príručkách: jadro systému v jednej (ponúkajúci dokonca dve úrovne súbojového systému) a zručnosti spolu s mágiou v druhej.

Končina

Napsal uživatel PetrH dne 26.06.2014, 09:26
1
Průměr: 1 (2 hlasy)
2014
Nový český systém na bázi fantasy a steampunku.
Ladislav Karpianus

Nová česká hra vydaná pod sdružením autorů si za cíl stanovila dosti vysokou laťku. V komunitě vydání pdf udělalo kontroverzní prostředí. Tato směs steampunku a fantasy nutí hráče vybrat si stranu vleklého konfliktu a nebo jen prostě přežít... Na výběr máte různé kombinace ras a dovedností, prý se dočkáme i dalších rozšíření.