bojová umění

Extreme Vengeance

Rýchla a zbesilá hra o akčných filmoch - béčkach
Steve Miller
1997

V tejto hre budete odohrávať príbehy ako vystrihnuté z béčkových filmov 80. a 90. rokov. Systém je rýchly a jednoduchý na používanie, tvorba postáv sa skladá z výberu jedného prídavného a jedného podstatného mena (kniha ponúka zoznam siedmich z každého). Budete teda hrať "zachmúreného policajta" či "akrobatického vedca".

Hra je unikátna v jednej veci: vašou nie je samotný hrdina akčného filmu, ale herec ktorý ho hrá. Môžete teda s tou istou postavou hrať raz sci-fi, inokedy fantasy či druhú svetovú. Vždy však pôjde o divokú akciu s dramatickými efektami. Počas hry váš herec zbiera "skúsenosti" v podobe miery nadšenia, ktorú záber vyvolá vo vašich fanúšikoch.

Feng Shui

Žánr hongkongských akčních filmů převedený do RPG.
Robin D. Laws
1996

Cílem Feng Shui je zachytit podstatu akčních filmů s bojovým uměním. Prostředí hry je podobně přímočaré jako pravidla a je inspirováno sběratelskou karetní hrou Shadowfist. Odehrává se uprostřed tajné války různých skupin o místa Fen Shuii, jejichž vlastnictví propůjčuje moc a slávu. Aby mohly postavy pocházet z různých žánrů Hong Kongských filmů můžete cestovat i v čase. Bojový systém umožňuje a motivuje k různým senzačním kouskům, magii a zvláštní efektům, neboť čím stylovější provedení, tím větší šance na úspěch. Všechno, co jste kdy viděli ve filmu, máte tady šanci vyzkoušet…

Wushu

Akční bojová hra ve stylu hong-kongských kung-fu filmů
Daniel Bayn
2003

Ve správném akčním filmu hrdinové chvíli prohrávají a chvíli mají navrch, padají z oken a do vody, chvíli jsou na stole a chvíli pod ním, přeskakují mezi jedoucími vozidly nebo se zoufale brání zvednutou židlí - a Wushu je hra, která vás odmění, pokud se vaše postava bude chovat stejně. Wushu má velmi jednoduchý a abstraktní systém, ve kterém nerozhoduje, jestli zvolíte správnou taktiku, ale zda dokážete v zajímavých detailech popsat, jak bojujete. Je extrémně jednoduché k pochopení, zapamatování i použití. Zcela bez úprav použitelné pro širokou řadu žánrů a prostředí. Wushu existuje v mnoha verzích, základ však stále zůstává stejný.

Syndikovat obsah