Fvlminata: Armed with Lightning

2.5
Průměr: 2.5 (2 hodnocení)
Odpověď na otázku, co by se stalo, kdyby starověký Řím disponoval střelným prachem.
Jason E. Roberts, Michael S. Miller
2001

Fvlminata je hra odehrávající se v pozměněném starověkém světě, kde jeden Říman nezemřel jak měl a místo toho vynalezl střelný prach, jehož latinský název je právě "fulminata". A snad si umíte představit, jak to změnilo ubírání světa. Po stránce popisu prostředí je hra velmi bohatá štědrá, na druhou stranu systémově je velmi skoupá, jedná se relativně jednoduchou mechaniku, která používá autentické kostky starověkých Římanů - tzv. tali (osmistěnná kostka s dvakrát se opakujícími čísly I, III, IV a VI).

Škoda, že času je tak málo

3

Jedna z tých hier, ktoré dúfate, že raz vyskúšate, ale viete, že sa k tomu nedostanete. Skvele a podrobne spracovaný setting, evokatívna tvorba postavy, avšak pre mňa žiaľ nezaujímavá téma. Zaujímavosťou sú rímske kocky (tali) a spôsob vyhodnocovania cez vyhľadávanie rôznych kombinácií (ako v kartovom pokri). Táto kniha asi už naveky bude u mňa sedieť v poličke a chytať prach.

Mechanicky hrozná...

2

... ale jinak námětově zajímavá. Nevím proč, ale vždycky se mi při jejím čtení vybaví dílka spisovatele Harryho Turtledovea. A taky se nemůžu zbavit dojmu, že jsem něco s podobným námětem i četl, ale nevím, co to přesně bylo. Každopádně systém se stupidní kostkou bych označil za osinu v zadku (něco jako FATE :o).

Setting je taková podivná orgie římských reálií namíchaných a přefiltrovaných novým nápadem. Římská říše, ale víc cool. Před pár lety se mi to hrozně líbilo, ale nějak jsem z toho vyrostl nebo co.