1 (1) 3 (1) A (12) B (6) C (9) D (31) E (6) F (13) G (3) H (6) I (5) J (1) K (3) L (7) M (12) N (1) O (4) P (13) R (7) S (19) T (12) U (2) V (5) W (9)

octaNe

Postapokalyptický USA koktejl spájajúci moderný pulp, sci-fi divnosti a mentalitu rockerov.
Jared A. Sorensen
2000

Dajte dohromady všetko čo symbolizuje Ameriku, road movies, postapokalypsu, metal, autá a haldu B-čkových hollywoodskych filmov, ktoré neuspeli u kritikov, ale diváci ich žerú. Totálny guláš? Kdeže, atmosféra octaNe. Zodpovedajú tomu aj postavy - od mimozemšťana študujúceho ľudí, cez japonského superhrdinu, či karate kňaz. Tu nie je nič dostatočne extrémne.
Rozprávačské právomoci sú do veľkej miery ponechané na hráčov. Hod kockou nerozhoduje o úspechu, ale o miere rozprávačských právomocí, ktoré získajú, a elementy ako body štýlu, či body deja umožňujú hráčom prispôsobiť či zdramatizovať jednotlivé scény.

Og: Unearthed Edition

Komediální hra z pravěkého prostředí, kde záleží na každém slovu...
Robin D. Laws
2007

Ve hře OG jste pračlověk. Znáte ty pralidi, kteří vynalezli oheň, kolo a civilizaci? Nejste ten typ pračlověka. Og je veselá, místy tragikomická jednoduchá hra o jednoduchých lidech, kteří řeší každodenní problémy (sežrat a nebýt sežrán) za pomoci omezené slovní zásoby, neomezených pazvuků a máchání rukama a ryčení dinosaurů a šavlozubých tygrů všude okolo...

Only War

RPG z prostředí Warhammer 40.000
Fantasy Flight Games
2012

Páté RPG z prostředí W40k se tentokrát zaměřuje na Imperiální gardu. Používá stejný systém, jako ostatní hry série. Hráči si nejprve společně zvolí regiment, ze kterého jejich postavy pochází. Zde si mohou vybrat jeden z předpřipravených, nebo si podle pravidel vymyslet svůj vlastní. Každý hráč si pak jako obvykle zvolí typ postavy - je tu možné hrát např. zbraňového specialistu, komisaře, storm troopera i rozměrného ogryna.

Hlavními novinkami jsou především systém fasování vybavení a pak také spolubojovníci - zvláštní NPC, které doprovází hráčské postavy a snadno umírají ve víru boje, což podporuje realistické zobrazení Imperiální gardy.

Over the Edge

Konspirační hra ze současnosti odehrávající se na fiktivním ostrově
Jonathan Tweet, Robin D. Laws
1997

Over the Edge je hra, ve které si nikdy nejste ničím jisti. Odehrává se v ostrově Al-Amarja, kde se střetávají všechny konspirace světa a splétají či rozplétají intriky. Samotné téma a prostředí hry je velmi promyšlené, psychedelické a surellistické. Často bývá hra přirovnávána k seriálům Městečko Twinpeaks či Akta X. Samotné prostředí není psáno klasickým dokumetaristicko-encyklopedickým přístupem, ale je pojato jako praktická pomůcka ke hře, která vás bude inspirovat a podporovat. Pravidla jsou velmi jednoduchá a intuitivní a některými lidmi bývají považována za předchůdce systému Fate.