1 (1) 3 (1) A (12) B (6) C (9) D (31) E (6) F (13) G (3) H (6) I (5) J (1) K (3) L (7) M (12) N (1) O (4) P (13) R (7) S (19) T (12) U (2) V (5) W (9)

Labyrinth Lord

Klon první edice Dungeons and Dragons
Daniel Proctor
2007

Labyrinth Lord je kolon první edice DnD. Cílem systému je zprostředkovat co nejautentičtější zážitek počátků RPG tak, jak jej někteří pamětníci dnes interpretují. Jedná se o klasické, dobrodružné fantasy, plné nebezpečí a pokladů, kde se překážky a nepřátelé překonávají spíše dobrou přípravou a lstí, než přímou konfrontací. Zároveň ale systém nabízí povolání s různými schopnostmi a možnostmi.
Existují tři verze pravidel: klasický Labyrinth Lord, odpovídající revizi DnD Toma Moldvaye, známé jako B/X; Advanced edition companion, který odpovídá první edici Advanced Dungeons and Dragons; a nakonec Original Edition Characters, který vychází z úplně první verze Gygaxova DnD známá jako White box.

Lacuna Part I.

Agenti, ktorí sa v snoch ponárajú do kolektívneho podvedomia zvaného Modré mesto
Jared Sorendson
2004

Agenti, ktorí sú kontrolovane uvádzaní do REM fázy spánku, aby mapovali kolektívne vedomie ľudí, označované ako Modré mesto. Bizarný svet vytvorený šiestimi miliardami ľudských myslí s tým najhorším, čo dokážu ponúknuť, kde sa hranica medzi realitou, snom a nočnou morou potiera. Horor? Sci-fi? Fantasknosť? Hra, ktorá je zámerne neúplná, aby nechala priestor pre svoju interpretáciu. S originálnou mechaniku "tepu", ktorá umožňuje riskovať v konfliktoch a zároveň ohraničuje dĺžku trvania misie.

Lady Blackbird

Predpripravený príbeh miešajúci rozprávkovosť Hviezdnych vojen s pulpovou literatúrou.
John Harper
2010

Romantický príbeh plný zvratov zasadený do zvláštneho sveta plného balvanov obiehajúcich vyhasínajúcu hviezdu, ktorým prelietavajú čudesne vyzerajúce lode. Lady Blackbird uteká pred naplánovaným sobášom a najíma si loď menom Sovička, ktore velí známy odpadlík a pašerák Cyrus Vance. Vezie ju za jej milým, pirátskym kapitánom Uriahom Flintom, keď ich uprostred cesty prepadne imperiálny krížnik. Podarí sa im ujsť a vyslobodiť sa? Samostatne stojace dobrodružstvo kombinujúce romantiku Hviezdnych vojen s pulpovými dobrodružstvami s predpripravenými postavami, a jednoduchým systémom v duchu Solar Systému.

Lamentations of the Flame Princess

Dobrodružná hra inspirovaná starým DnD, metalem a hororovými klasikami
James Raggi III.
2011

LotFP je jako Dungeons and Dragons předělané pro hraní hororových příběhů v renesančním světě. Je to stále hra starého stylu a tak jsou prvky hororového žánru vysvětleny spíše v příručce pro vypravěče namísto toho, aby byly zabudovány do mechanik. Hra je prodávána v krabici se třemi příručkami, kostkami, osobními kartami postav a ukázkovým dobrodružstvím.

Legend of the Five Rings

Legend of the Five Rings je hra odehrávající se ve fantaskním světě Rokugan který je inspirovaný japonskem a východoasijskou kulturou.
AEG
2005

Legend of the Five Rings je hra odehrávající se ve fantaskním světě Rokugan který je inspirovaný japonskem a východoasijskou kulturou. Ve hře zastáváte úlohy samurajů, mnichů nebo čarodějů a řešíte situace ve světě, kde vládnou klany a bojují proti proradné Zemi stínů. Hra používá takzvaný „roll and keep“ systém, který dobře simuluje napětí, realitu a smrtelnost samurajských soubojů. Zajímavý je dovednostní systém a systém škol a rodů, které si vybíráte při tvorbě postavy a který je dobře spjat s atmosférou prostředí.

Legends Of Anglerre

RPG systém postavený na pravidlách FATE v3, resp. SotC
Cubicle 7 Entertainment ltd.
2010

LoA je veľmi podarený derivát FATE v3, resp. Spirit Of The Century, ktorý prináša krásne pravidlá pre ekonomiku, pre tvorenie lodí, hradov, miest, gangov, organizácií a gigantov. A samozrejme sú popísané i súboje týchto kolosov a vojny armád. Zároveň je súčasťou knihy i tvorba postavy, aspekty, stunsy, zbrane a vývoj postavy.

Pravidlá majú takmer 400 strán a sú veľmi pekne graficky spracované a plné kresieb. Je moúné ich zakúpiť i v elektronickej forme.

Little Fears

Hororová hra pojednávající o dětském děsu
Jason L. Blair
2001

Little Fears je hororová hra v roli bezbranných dětí v našem světě, kde strašidla ze skříně opravdu existují a jejich jediným cílem je zbavit svět dětské nevinnosti. Pravidla hry jsou velmi jednoduchá a snaží se podpořit u hráčů dětský pohled na svět, jež je konfrontován s temnou a děsivou pravdou: nejste tu sami, ale nikdo vám neuvěří. Hra umožňuje dva typy příběhu, jeden více nadpřirozený (strašidla a jejich domov, země za skříní), druhý více reálný (čeho všeho jsou lidé schopní, dostanou-li se do vlivu strašidel). Ač je místy trochu kontroverzní, hra svého času zaznamenala velký úspěch.