1 (1) 3 (1) A (12) B (6) C (9) D (31) E (6) F (13) G (3) H (6) I (5) J (1) K (3) L (7) M (12) N (1) O (4) P (13) R (7) S (19) T (12) U (2) V (5) W (9)

Godlike RPG

Druhá světová válka očima superhrdinů.
Dennis Detwillet, Greg Stolze
2000

Když na Olympijských hrách v roce 1939 zapálil olympijský oheň první nacistický nadčlověk a poté odletěl nadzvukovou rychlostí, bylo jasné, že svět se brzy změní. Nyní zuří druhá světová válka a na obou stranách bojují lidé se zvláštními schopnostmi.

Godlike disponuje zajímavým systémem hodů, který určuje dva výsledky najednou (např. rychlost a kvalitu provedení), abstraktní pravidla pro tvorbu rozmanitých superschopností a obsáhlým popisem alternativní historie, ve které existují super hrdinové.

Grey Ranks

Tragické príbehy detských partizánov počas varšavského povstania v 1944.
Jason Morningstar
2007

Šedé rady boli skautskou organizáciou, ktorej mladí členovia sa významne podieľali na Varšavskom povstaní '44. Máte šestnásť a namiesto toho, aby ste si užívali život, ste sa ocitli v epicentre vojny a celý svet sa vám zo dňa na deň pred očami rúca.

Systém pre štyroch hráčov bez rozprávača je stavaný na tri herné sedenia s predpísanou kostrou deja, ktorý kopíruje historický vývoj povstania a mechanikou, v ktorej sú úspechy postupom času čoraz zriedkavejšie. Príbeh je tiež podporený mriežkou, ktorá poskytuje nápady na scény v závislosti od charakteristiky postavy.

GURPS

Komplexní univerzální systém zakládající si na maximální realističnosti
Steve Jackson Games
2004

GURPS je dnes již klasikou na poli RPG her. Má dovedností systém a bodovou tvorbu postavy, kdy za výhody a přednosti se musí platit, kdežto za nevýhody a slabiny dostáváte body navíc. Základní pravidla jsou nezávislá na světě a žánru, je však možné dokoupit si aplikace pro fantasy, sci-fi, nemrtvé, western, atd... GURPS nabízí jednoduché „jádro“ systému, na něž se nepovinně nabalují složitější, realističtější pravidla pro cokoliv, od rytířských turnajů až po souboje vozidel. Právě fakt, že v základní knize najdete pravidla na všechno, je jedním z největších lákadel této hry.