1 (1) 3 (1) A (12) B (6) C (9) D (31) E (6) F (13) G (3) H (6) I (5) J (1) K (3) L (7) M (12) N (1) O (4) P (13) R (7) S (19) T (12) U (2) V (5) W (9)

A Dirty World

Žánrová hra v duchu film noir
Greg Stolze
2008

Autor hry Godlike prináša novú inkarnáciu svojho One-Roll-Engine (systém jedného hodu), tentokrát zameraný na hranie noirových príbehov o osudových ženách, otrlých ženách a nevinných obetiach, ktoré možno nie sú až také nevinné. Systém sa zameriava na sledovanie morálnych síl a slabín jednotlivých postáv, ktoré sú často v priebehu príbehu veľmi premenlivé. Pôsobí na prvý pohľad možno až príliš abstraktne, ale je ľahký na vysvetlenie a pracuje sa s ním veľmi intuitívne. Hra obsahuje aj generátor zápletiek, ktorý dáva zaujímavé a rozmanité podnety.

A Game of Thrones

Hra odehrávající se v prostředí literární ságy Píseň ledu a ohně
Guardians of Order
2005

Fantasy sága Píseň ledu a ohně spisovatele G.R.R. Martina je zcela unikátním svým pohledem na rytířství a středověk, plný krve, zrady a pokleslých mravů. RPG hra vychází z první knihy této ságy. Jedná se o nehrdinský d20 systém s řadou unikátních mechanik (vliv, reputace, bohatství, posttraumatický šok) a s oblíbenými úpravami na poli soubojových pravidel. Systém neobsahuje téměř žádnou magii a stejně jako machiavelistická předloha se soustředí i na politické intriky. Kromě verze d20 se prodává ještě edice Deluxe obsahující jak aplikaci na d20, tak aplikaci na Tri-Stat dX.

A Penny For My Thoughts

bezkocková hra silne orientovaná na príbeh, kde si ludia so stratou pamäti vzájomne pomáhajú rekonštruovať svoje spomienky
Paul Tevis
2009

Pravidlovo veľmi jednoduchý systém s pevnou štruktúrou, v ktorom ako jeden z pacientov trpiacich stratou pamäti hľadáte kým vlastne ste. Bola vám podaná špeciálna droga Mnemosin prepájajúca vedomie takto postihnutých ľudí a tak si navzájom snažíte svoje stratené spomienky pripomenúť. Na rozdiel od vačšiny iných hier za vašu postavu práve v tých najpodstatnejších momentoch rozhodujú iní. Navrhujú možnosti čo ste v danej chvíli urobili a vy si jednu z nich musíte vybrať a stavať svoj pribeh na nej ďalej pričom odmeníte hráča ktorý navrhol to čo sa vám páči najviac. Spomienky totiž nemusia byť iba príjemné a niekedy zistíte že ste úplne iným človekom ako ste sa videli na začiatku.

A Song of Ice and Fire Roleplaying

Nová rolová hra na motívy série od G. R. R. Martina od Green Ronin
Green Ronin (G. R. R. Martin)
2009

ASIFRP je takpovediac nástupcom RPGHra o tróny (Game of Thrones, d20). Práva na túto hru na motívy rovnomennej série autora G. R. R. Martina kúpil Green Ronin a vydanie novej hry sa konečne blíži. Je zameraná na drsný svet kráľovstiev, rytierov a taktiež obyčajných ľudí, v ktorom mágia síce existuje, ale skôr okrajovo. Bol zmenený systém riešenia konfliktov, ktorý teraz využíva bank kociek podľa testovaných schopností. Obsiahnuté budú aj pravidlá na tvorbu vlastného rodu, pod ktorého krídlami budú môcť postavy hrať. Zatiaľ existujú (aj preložené) pravidlá pre rýchly štart, z ktorých môžete načerpať základný „feeling“ hry.

Advanced Dungeons & Dragons, druhá edice

Starší příslušník známé rodiny Dungeons & Dragons; hrdinové ve fantasy světech
TSR
1989

ADnD je následníkem prvního Dungeons and Dragons a stejně jako v něm, i zde jsou postavami dobrodruhové ve fantasy světech. Tento dnes již nevyvíjený systém staví na kombinacích ras a povolání a dnes se už může zdát zastaralý či zbytečně komplikovaný. Má však stovky rozšiřujících příruček s neopakovatelnou atmosférou, které poskytují spoustu inspirace a dodnes zůstávají mezi špičkou. Základní sada se skládá ze tří knih.

Age of Rebellion

RPG z prostředí Star Wars
Fantasy Flight Games
2014

Další Star Wars RPG. Odehrává se po Epizodě 4 a je zaměřeno na Povstalce a jejich boj proti Impériu. Hráči hrají za vojáky a agenty, kteří provádí tajné sabotáže i vedou otevřené bitvy. Na výběr je tu z několika známých ras, včetně droidů. Tvorba postavy zahrnuje i systém „služeb“, které nejenže dokreslují postavu, ale navíc rozvíjí její kariéru a různě ovlivňují příběh.

Systém je založen na kostkovém banku. Kostky se tady ale nepoužívají k podhazování nebo přehazování hodnoty, místo čísel nesou symboly. Pokud padne více pozitivních symbolů než negativních, postava v činnosti uspěla – přičemž některé symboly ruší jiné a některé mají dodatečné efekty. Hra je plně kompatibilní s Edge of the Empire.

AGON

Staňte se řeckým hrdinou a získejte si slávu, která vás učiní nesmrtelným...
John Harper
2006

V této hře se stanete hrdinou řeckých legend... tedy, v této hře se budete snažit stát se hrdinou řeckých legend. Hráče čekají boje s nestvůrami, úkoly bohů a přátelské vzájemné soupeření. Za to vše mohou postavy získat body slávy, které určují, jak silná je jejich legenda a jak dlouho přetrvá. A nejlepší samozřejmě může být jen jeden. Hra má jednoduchá pravidla k řešení konfliktů využívající několika druhů kostek. Vypravěč (antagonista) má v této hře především roli nahravače, který podporuje vzájemné soupření hrdinů.

Amber Diceless Roleplaying Game

Bezkostkový RPG systém dle slavné fantasy ságy R. Zelazneho
Phage Press a Guardians of Order
1991

Jeden z prvních bezkostkových systémů, vytvořen postupně ještě v osmdesátých letech minulého století a založen na slavné fantasy sáze Rogera Zelazneho Kroniky Amberu. Spíš než na systém se zaměřuje na interakci postav a jejich vztahy, čímž naplňuje ducha knižní předlohy, ve které jsou středem všeho intriky a činy příslušníků amberské královské rodiny. Jak vyplývá z názvu, nepoužívají se při hře kostky ani jiné prostředky „náhody“, ale spíš popis činnosti postav, porovnávání jejich charakteristik a vyjádření způsobu, jak chtějí dosáhnout své cíle.

Anima Prime

Príbehova spontánna hra inšpirovaná Final Fantasy
Christian Griffen
2009

Je to príbehová hra. Jej pravidlá podporujú tvorenie a rozvoj zaujímavých príbehov. Je vhodná na spontánne hranie, t. j. dá sa hrať aj bez veľkej predprípravy. Prostredie hry je inšpirované anime a Final Fantasy. Ale je možné si zvoliť iné prostredie. Zaujímavosťou hry je, že tam nie je PJ ale len moderátor. Hráči v tejto hre majú väčšie právomocie ako v klasických hrách. Počas hry si môže hráč napĺňať zásobareň šťastia, ktorú môže nasledne použiť v súbojoch. Táto zásobareň sa mu plní za dobré hranie postavy. Súboje v tejto hre sú veľmi akčné a pestré. Hráč v nich sám popisuje priebeh súboja a útoky (ako vo Wushu). Hra je ešte vo vývoji a testovani. Zataľ ešte nevyšla finálna verzia.

Apocalypse World

Apocalypse World je drsné postapokalyptické RPG odehrávající se v blízké budoucnosti
Vincent Baker
2010

Apocalypse World je drsné postapokalyptické RPG odehrávající se v blízké budoucnosti, kde hrajete postavy, které se snaží vyhrát zoufalý boj o přežítí v podivném světě plném nebezpečí a nástrah. Postavy si mohou jít často po krku a hra se rozhodně nevyhýbá ostřejším výrazům a situacím. Z hlediska pravidel je hra velmi orïginální a její mechaniky, ač vycházejí z klasického hraní, jsou neotřelé až inovativní. Hra vyhrála Indie game of the Year 2010.

Ars Magica

Jeden z pilierov magických RPG systémov, zasadený do historickej Európy,mnoho doplňků
Atlas Games
2004

Ars Magica je hra zameraná primárne na mágiu a kúzelníkov. Patrí k tým najprepracovanejším a najpodporovanejším už len tým, že na svete je už jej piate vydanie (aj keď sa vraví, že najlepšie je vydanie druhé). Hra je originálna najmä tím, že nabáda k striedaniu Pána hry a hraniu skupiny postáv jedným hráčom. Okrem mágov hráč ovláda aj ich spoločníkov a sluhov a prežíva nielen dobrodružstvá, ale dokonca môže vytvoriť aj sídlo tohoto spolku – konvent. Základom pravidiel je kombinovanie magických umení - techník a foriem, ktorými kúzelníci tvoria jednotlivé kúzla. Ku hre existuje tiež nepreberné množstvo rozšírení.

Astrální doupě

Český fantasy systém s orientáciou na komplexnejšiu simuláciu šermiarskeho súboja a množstvo dovedností.
Petr Novotný
2013

Český fantasy systém vychádzajúci z tradície Dračího doupěte a Stínu meče so silnou orientáciou na hráčov, ktorí uprednostňujú realistickejší súbojový systém výmenou za komplexnejšie vyhodnocovanie jednotlivých akcií, obohatený o veľké množstvo inšpiratívnych dovedností a o jednotný mechanizmus bodového nákupu.