[Web] MaelströM - vyjasnění, odpovědi, návrhy...

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

[Web] MaelströM - vyjasnění, odpovědi, návrhy...

Příspěvek od SEB »

Zdravím všechny, koho trochu zajímá občanské sdružení Maelström.

Rád bych tady uvedl na pravou míru všechny nepříjemné řeči a myšlenkové podproudy, které se ve vztahu k Maelströmu šíří. Zjistil jsem že moje působení na RPG Fóru jimi začíná být podmiňováno, a rád bych proto všechno uvedl na pravou míru.

Zároveň bych chtěl vymezit naše působení v roleplayingu a navrhnout všem návštěvníkům RPG Fóra možnosti spolupráce.

V nejbližší době bude možnost setkání s Maelströmem na Pragoconu 2007. Něco o nás a program, který na Pragoconu budeme pořádat, najdete na našich stránkách:

http://maelstrom.xf.cz/

edit (PC 07)
Naposledy upravil(a) SEB dne 24. 1. 2007, 21:34, celkem upraveno 1 x.
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

SEB: Škoda, že je všechno v Praglu $cry$...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Bohužel, zatím to na expanzi mimo Phu nevypadá...
Maelström v podstatě funguje od roku 2002, jako bývalý RP Covenant a jako aktivity jeho jádra, které bylo celou dobu pospolu (zhruba 6 až 10 lidí).
Noví lidé se k nám dostávají pomalu, chceme je hlavně znát a chceme přijímat hlavně aktivní lidi s vlastní iniciativou a tvorbou.

Co se týče mimopražských akcí, budeme na Fénixconu (Brno), Gameconu (Olomouc) a Festivalu Fantazie (Chotěboř)...

A jinak rádi zveme specifické lidi na víkendová hraní, videoprojekce, filmové maratony a přespání různě po domácnostech našich členů.
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Zní to zajímavě, to se musí uznat.

Uvdíme, třeba na sebe někdy někde narazíme. I když jsem si toho nabral hodně už teď.

nějakých těch sezení (ať herních, či filmových) bych se rád zúčastnil. I na diskuze bych zašel, i když z nich nemám až tak dobré zkušenosti.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sebe, prý chceš vlastní sekci. Domluvíme se po PM na detailech. Ale nejdřív se vyspím, jsem teď moc líný :wink:

Každopádně velký dík za další aktivitu!
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

Dík Markusi!

Na Pragoconu dělám RPG od 2002 každej rok, takže jsem tam měl vlastní místnost vždycky. Jen minulej rok se to podělalo a vyjednalo až na poslední chvíli (nebyl jsem si jistej, jestli udělám program jako RP Covenant v klasickém stylu, nebo se přidám k Maelströmu... čímž se to zdrželo a nevyšlo jak mělo), takže jsme skoro nebyli vidět (a hlavně jsme tam byli dva přednášející a čtyři Vypravěči, což není moc).

Tentokrát jsem akorát předal svou představu o účasti Maelströmu na Pragoconu našemu koordinátorovi a jednateli, a ti si s tím poradili. Já jen dodával další požadavky a kontakty.

Jakožto mluvčí Maelströmu nemůžu nic pevně ustanovit nebo dohodnout, aniž by mi to schválili ostatní.
Co se týče toho, že od Fořtíka chceme vlastní linii, to je podle mně jasné a pochopitelné. Nejsme "online RPG klub" jak dehonestativně prezentuje všechny ty skupiny, které dostaly vlastní místnost. A rozhodně nejsme pod Petrou Lukačovičovou, protože s tou jsme vůbec nejednali a neviděl jsem ji dva roky.

Jsme občanské sdružení které tam dělá hodně jiných věcí než jen RPG, a proto máme plné právo na vlastní linii, jako dostáváme na jiných conech.
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

díky spambotovi jsem si vzpomněl na tenhle thread...

určitě doporučuji přečíst reporty z našich minulých akcí:-)

a posílám pozvánku na Festival fantazie:

VRCHOLÍ PŘÍPRAVY NA FESTIVAL FANTAZIE

MaelströM se začíná probouzet a hýbat. Usilovně se snažíme překonat očekávání všech, kdo si náš program pochvalovali již minulý rok.
Co na vás MaelströM chystá tentokrát?! Především celých OSM DNÍ NEPŘETRŽITÉHO PROGRAMU V NÌKOLIKA LINIÍCH. Co to znamená? Budeme přednášet až do odumření hlasivek, a půjde o přednášky na jaké jste u MaelströMu zvyklí.
Přednášky se opět budou věnovat celému spektru klasických conových témat, ale mimo nich se také zeširoka vrhneme na otázku člověka a lidstva z mnoha různých hledisek. Jedna z linií ponese název MaelströM Macabre a není třeba dodávat víc než že je přístupná od patnácti let a většina obsahu poběží až později večer...
Přednášky o bojových uměních, záhadných a zajímavých aspektech Velké (První světové) války, ale i o moderních speciálních jednotkách a mýtům jež je obestírají. Čtyřhodinový blok přednášek z krvavě exotické a mystikou nasycené historie Jižní Ameriky. Přednášky v komiksových, seriálových i dalších partnerstkých liniích Festivalu fantazie. Rozsáhlá literárně teoretická linie programu, kterou hodláme oproti minulým ročníkům výrazně prohloubit. Stejné rozšíření čeká i herní sekci, ve které se teoreticky i prkaticky zaměříme na to nejzajímavější a nejčerstvější z roleplayingu, boardgamingu a wargamingu.
Potkáte nás i na místech, kde byste to rozhodně nečekali...

Myslíte, že je toho už teď až až? Jsme teprve v polovině nabídky MaelströMu!
Kromě přednášek a her bude MaelströM pořádat také filmové promítání – malý filmový MaelströM festival, ve kterém se zaměříme na specifické kousky, které prošly naším náročným výběrovým sítem.
Na předešlých akcích se osvědčila MaelströM Cafélérie, která svým sortimentem čajů, kávy a nejrůznějších pochutin pokryje jinak dost zastrčenou prostorovou část Festivalu, a pokusí se také strukturovat nabídku, která potěší náročnější čajomily, mlsaly i vegetariány.
Chybět nebude propracovaná trojice našich jedinečných programů: Největší fláky MaelströMu, MaelströM Lounge a Cinestetics... dostane se vám tedy možnosti nejen poslechnout si na přání zhuštěné verze našich nejúspěšnějších přednášek, ale dostat se také do atmosféry MaelströMu skrze posezení s jeho členy a nechat se plynule převést na „naši stranu“ (muahaha) skrze hudební, klipový a pojmový příval.
Připravujeme několik překvapení, která možná změní zážitek z Festivalu všem zúčastněným, ale ta si ze zjevných důvodů necháváme pro sebe...

MaelströM pro svou aktivitu na Festivalu fantazie stále hledá vhodné spolupracovníky.
Rádi byste se o MaelströMu a Festivalu fantazie dozvěděli více? Neváhejte a ozvěte se nám! Mimo herních promotérů samozřejmě hledáme i schopné lidi s podobným vkusem a názory.
MaelströM se hýbe. Přijeďte se nechat vtáhnout na Festival fantazie!
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
SEB
Příspěvky: 588
Registrován: 14. 6. 2005, 14:21
Bydliště: Praha

Příspěvek od SEB »

jen zvlášť doplním, že hledáme ještě zhruba 5 promotérů pro wargaming/boardgaming (spolupracujeme s Blackfire, Palubou, 6. Smyslem/Altarem a jednáme s Hrasem/Da Vinci), přičemž jsme schopni nabídnout ohodnocení a případně i vstup zdarma na den kdy na vás padne "služba" s programovým promotérstvím

samozřejmě hlavně potřebujeme GM... v současné době máme tuším 7 osvědčených lidí a o spolupráci jednáme (přemlouváme je) s dalšími dvěma, ale čím víc, tím líp. Potenciál 1 500 účastníků není lehké naplnit a vzhledem k tomu, že jsme původně počítali s přítomností OG byl prvotní plán RPG sekci spíše skrouhnout a soustředit se na literaturu a promítání... s odřeknutím OG musíme naopak umenšit filmy a zabrat ve hrách, na což ale máme na poslední chvíli málo lidí, takže každá upsaná duše dobrá:-)
---
Servant of my own vice.
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: [Web] MaelströM - vyjasnění, odpovědi, návrhy...

Příspěvek od Mrcek »

SEBe, ten odkaz na ty tvoje stránky je už dead, tak to kdyžtak prosím uprav, jestli je to ještě nějakým způsobem aktuální.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti