Domácí pravidla (house rules)

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Fafrin »

Tohle shánění surovin bych docela respektoval - měla by to být náročná akce, například, nebo prostě spojená nějaká komplikace. Plánuji ZS pro skřety, která by jim dávala obsahovou pravomoc fluffově získat pár surovin (jako má krol vyrobení zřídla).
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Vallun »

Fafrin píše:Tohle shánění surovin bych docela respektoval - měla by to být náročná akce,
Dobrej argument pro nemožnost nákupu takové věci...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Charles »

Fafrin píše:Tohle shánění surovin bych docela respektoval - měla by to být náročná akce, například, nebo prostě spojená nějaká komplikace. Plánuji ZS pro skřety, která by jim dávala obsahovou pravomoc fluffově získat pár surovin (jako má krol vyrobení zřídla).
Ty děláš skřety jako hráčskou rasu? WOW! Tak to bude skutečně "low and dirty". Koukej na tom zamakat, protože tohle bude podle mě velmi oblíbená domácí úprava!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Vallun »

nebyli skřeti náhodou slibováni jako "oficiální" rozšíření?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Ocho
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 8. 2010, 09:10

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Ocho »

Vallun píše:nebyli skřeti náhodou slibováni jako "oficiální" rozšíření?:)
to měli být gnómové, nebo ne? :)
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Vallun »

Ocho píše:to měli být gnómové, nebo ne? :)
jo, o těch se mluvilo taky:) Nicméně ty mam svoje, ty mne tolik netrápí:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Fafrin »

Charles píše:
Fafrin píše:Tohle shánění surovin bych docela respektoval - měla by to být náročná akce, například, nebo prostě spojená nějaká komplikace. Plánuji ZS pro skřety, která by jim dávala obsahovou pravomoc fluffově získat pár surovin (jako má krol vyrobení zřídla).
Ty děláš skřety jako hráčskou rasu? WOW! Tak to bude skutečně "low and dirty". Koukej na tom zamakat, protože tohle bude podle mě velmi oblíbená domácí úprava!
Než je budu mít, tak to bude chvilku trvat. Nejsem moc spisovatel a nejdřív dodělám ty obecný dovednosti. Taky si nevím moc rady s národama skřetů - Ork (Skurut), člen kmene a goblin? To asi moc lidem sedět nebude. Až bude nad čím debatovat, hodim odkaz.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Aljen »

Nahod.
Poinspirujeme, pomenime :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Korhul »

Ehm... Mám osobně nějaký ten doprovodný text ke skřetům sepsaný. Je to sice čistě pro můj svět a ani si nemyslím, že by to bylo nějak extra originální, ale v případě potřeby jsem v souladu s licencí v patičce stránek svolný ke kopírování nápadů ke všeobecnému použití :-) A stylisticky to bude asi taky bídné, protože jsem tomu zatím neudělal žádnou korekturu.

jo link: http://rpg.ctibor.brancik.cz/svet/narody/skreti
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od crowen »

Do dalsieho Drakkaru (drakkar.rpgplanet.cz) pripravujem DrD2 Skretie dobrodruzstvo (ktore z roznych pricin nevyslo v tomto Drakkare) :-)
Uživatelský avatar
Ocho
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 8. 2010, 09:10

Skřítci (house rules)

Příspěvek od Ocho »

Námět na rasu:
Skřítci
Dle pověstí procházejí skřítci ze spojení trpaslíků a létajících bytostí ze Snového světa, jindy zlé jazyky tvrdí, že jsou nepovedeným experimentem dávných mágů. Na trpaslíky jsou příliš drobní, svým necelým metr vysokým vzrůstem připomínají spíše hobity.

Zásadním rozdílem, podle kterého lze skřítka bezpečně poznat, jsou křídla. Tato křídla se liší podle druhů skřítků. Někteří mají blanitá křídla vážky či včely, jiní mají křídla ptáků nebo netopýrů. Málokdy je však dokážou používat k létání, spíše skřítky na jejich cestách jen nadnášejí. Zbroje u nich nejsou příliš v oblibě a rádi cestují nalehko.

Skřítci žijí v přírodě, kde se dá. Horští skřítkové, jejichž křídla jsou obvykle netopýří, dávají přednost přírodním jeskyním, různým převisům a roklinám. Lesní skřítkové si užívají jak korun stromů, tak dutin v kmenech nebo dokonce nor pod jejich kořeny. Jejich křídla jsou pak často podobná lesním ptákům. Skřítkové, kteří mají rádi rozlehlé prostory a spí pod širým nebem, jsou v našich krajinách nazýváni lučními skřítky. Se svými blanitými křídly prozkoumávají louky nebo rozlehlé pláně.

Společenstva zahrnují jen málo jedinců. Jejich druh je nepříliš rozšířený a snaha o ovládání země veškerá žádná, a proto nelze mluvit o nějakých skřítčích královstvích nebo městech. Skřítci se snaží vycházet se všemi druhy, ale někteří začínají už přizpůsobovat své chování lidem, zvláště pokud dlouhou dobu žijí odloučeni od přírody.

Způsobem myšlení se skřítci liší od lidí. Mají rádi přírodu, neradi věci mění a přetvářejí podle svých představ. Jejich povaha je často veselá až roztěkaná a proto bývá nezvykle obtížné získat si jejich pozornost. Na druhou stranu jsou zvědaví až běda. Proto mají k potulnému životu dobrodruhů snad nejblíže ze všech ras. Zbraně používat umí, i když zkušenější jedinci dávají přednost magii. Je jim z nějakého důvodu bližší.
Silná křídla
Jejich křídla mají větší sílu a díky nim je život zase o trochu lehčí.
Postava s touto vyhrazenou dovedností může létat (aktivace 1 Tělo).
Zrozen v přírodě
Radost z vůně květin nebo z horské vichřice nemůže vynahradit ani zlatý palác a sametové lože.
Postava má v případě spánku v přírodě vždy kvalitní odpočinek, kdežto veškeré noclehy ve městech se berou jako nekvalitní odpočinek.
Splašená mysl
Dokázat udržet jeho pozornost a docílit, aby bral něco vážně, je nad lidské síly.
Pokud se někdo snaží postavu ovlivnit nebo ovládnout, pak má slevu 1 na vyčerpání. (Bez aktivace, Vliv)
Společné kořeny
Proč s tím tvorem bojovat, když pouze v tomto světě očividně trpí.
Skřítci mají pochopení pro nadpřirozené bytosti. Ekvivalent Jsme jedné krve lesních elfů. (Bez aktivace, Vliv)
Všežravec
Co by člověk nevzal nikdy do úst, on bez servítek sní.
Hráč může v přírodě kdykoliv prohlásit, že našel dostatek jídla (v podobě brouků, kořínků aj.), aby ho to zasytilo. (Aktivace: 1 Duše)
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.
Uživatelský avatar
Dileptor
Příspěvky: 227
Registrován: 15. 4. 2009, 20:23

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Dileptor »

Než jsem se dočetl o létání, tak jsem se nadchl, že jde o asterionské skřítky. Ale jinak je to hezky vymyšlené a na asterionské skřítky se to dá aplikovat s úpravama taky (myslím tím ty ZS). Lore pro ně psát netřeba.
Obrázek
Zakova družina
Uživatelský avatar
Ocho
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 8. 2010, 09:10

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Ocho »

Dileptor píše:Než jsem se dočetl o létání, tak jsem se nadchl, že jde o asterionské skřítky. Ale jinak je to hezky vymyšlené a na asterionské skřítky se to dá aplikovat s úpravama taky (myslím tím ty ZS). Lore pro ně psát netřeba.
Tak první myšlenka byla uděla to pro ně, ale na druhou stranu jsem si řekl, že o to se postarají jiní a tohle je takové pro zpestření :-)
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Charles »

Ocho: Skřítci jsou udělaní moc pěkně. Plánuješ i nějaké kultury?
Uživatelský avatar
Ocho
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 8. 2010, 09:10

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od Ocho »

Charles píše: Plánuješ i nějaké kultury?
Myšleno ke skřítkům? Tak jak jsou uděláni asi ne (jsou nekulturní). Nebo k jiným rasám? Ty taky neplánuju. Počkám, co udělají ostatní. Zatím si tak maximálně upravím asterionské rasy.
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti