Seriály - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

To si asi menšina. 1600+ recenzí na rotten tomatoes a pořád to má 99 % jako když jich bylo 200. Už i 4 ofiko recenzenti a všichni fresh. Metacritic je taky 100 %, 2 ofiko / 6 uživatelů.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ono to asi bude taky tím, že druhá série mi přijde mnohem lepší než první.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od York »

Jo, druhá sezóna je o dost lepší. Zato se tam ale objevil jinej problém - autoři jsou tak tajemní a nejasní a postavy tak často switchujou strany, že se jako divák nemůžu spolehnout vůbec na nic a vlastně nevim, komu mám fandit.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jo, je to docela solidní, ale scénář/vyprávění v některých momentech naprosto nepochopitelně ulítává


Jinak mám nový objev: Ninguém Tá Olhando / Nikdo se nedívá z brazilské produkce Netflixu. V podstatě nízkonákladový sitcom z prostředí byrokracie strážných andělů, ale jako žánrovka dost povedená a občas mají fajn hlody. Strašně obtížně se mi to teda sledovalo, protože portugalštinu chytám akorát natolik, aby se mi aktivovaly všechny neurony řečového porozumění a vedle nich ještě neurony jazykových korespondencí s ostatními románskými jazyky, ale bez titulek to nedávám, takže úplně oddechovka ne.

The truth is like a dildo, you know? You have to push it into people's assholes very slowly. If you shove it in hard, they'll retract.

Až budu mít čas, zkusím to odposlechnout a přidám si to do podpisu.
Za tento příspěvek děkují uživateli Eleshar_Vermillion:
Jezus
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jezus »

Souhlasím. Viděl jsem to už loni a moc se mi to líbilo. Má to nápad, je to vtipné, a dokonce to i někam směřuje. Fakt taková oddechovka. Jen je škoda, že není druhá série.

EDIT: Jinak asi se to tu už probíralo, ale podobně fajn a žánrové je Dobré místo (The Good Place) taky od Netfixu. Je to sitcom o posmrtném životě s pár úvahami o etice. Každá serie to navíc někam posouvá a celou dobu mi to přišlo takové milé. Na sváteční pohodu taky doporučuji/připomínám.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jezus:
Winnie
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Naoki »

The Good Place jsem začal jako oddechovku a pak jsem byl velice mile překvapen směřováním a hlavně koncem. Za mě taky doporučení.
Za tento příspěvek děkují uživateli Naoki:
Jezus
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Good Place je dokonalý!
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Vcera sme dopozerali prvu seriu 1899 od tvorcov Dark. Myslim, ze nebude spoiler, ked napisem, ze sa opat jedna o remeselne kvalitny midfuck. Odporucam povodne znenie a po dopozerani si pustit aj "Making of..." dokument. Miestami som bol az sokovany, kam postupila technika, odkedy som vypadol z filmarskeho prostredia.
Za tento příspěvek děkují uživateli Wolfus:
Winnie
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6891
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Antharon »

Wolfus píše: 26. 11. 2022, 21:33 Vcera sme dopozerali prvu seriu 1899 od tvorcov Dark. Myslim, ze nebude spoiler, ked napisem, ze sa opat jedna o remeselne kvalitny midfuck. Odporucam povodne znenie a po dopozerani si pustit aj "Making of..." dokument. Miestami som bol az sokovany, kam postupila technika, odkedy som vypadol z filmarskeho prostredia.
Budeme aj tu potrebovat mapu postav a vztahov?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Stařec »

Antharon píše: 27. 11. 2022, 02:17 Budeme aj tu potrebovat mapu postav a vztahov?
Tvůrci slibovali, že to bude ještě komplikovanější než Dark :)
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Zatial mi to pride tak 1:1 🙂 Dark som videl az ked bol komplet vonku, takze som to zvladol bez mapy, ale keby som mal mat medzi seriami rocnu pauzu, tak to asi nedam 🙂
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jiron »

Viděl jsem první dva díly Wednesday - spin-off seriál o dívce z Addams Family a o tom jak jde na školu vyvrhelů. Je to zábavné ve stylu Addams Family a přináší to pěknou monster alegorii na teenagerskou problematiku. Vlastně mě to docela baví. Není to nic slavného a světoborného ale zábava je to dobrá.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jiron tito uživatelé (celkem 2):
Jezus, Wolfus
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Resurrection píše: 11. 11. 2022, 20:14Warrior Nun, season 2 - naprosto epicky. Jestli to Netflix neprodlouzi, tak uz nevim co. Aktualne 99 % na Rotten Tomatoes. A ze tak navazuju na tu Buffy, tak takhle by nejak vypadala Buffy, kdyby ji delali dneska. :D
Uf, jsem u konce první série a je to peklo. Hlavní postava je extrémně (!*) nesympatická a nezajímavá a celkové Jerson skore bude okolo 1/5 (i s ohledem na žánr :D )

Asi to hecnu přes sunk cost fallacy a second season hype, jestli náhodou není ta druhá série opravdu o tolik lepší, ale zatím bych to nedoporučil nikomu. Je to tak 2/5.

* jakože jestli je stupnice od sympatická po nesympatická takhle:
Buffy --------- Captain Marvel,
tak Ava spadá asi sem:
Buffy --------- Captain Marvel --------------------------------------- Ava
:D
Za tento příspěvek děkují uživateli Quentin tito uživatelé (celkem 2):
Jiron, Winnie
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od PardGalen »

Jiron píše: 28. 11. 2022, 10:50 Viděl jsem první dva díly Wednesday - spin-off seriál o dívce z Addams Family a o tom jak jde na školu vyvrhelů. Je to zábavné ve stylu Addams Family a přináší to pěknou monster alegorii na teenagerskou problematiku. Vlastně mě to docela baví. Není to nic slavného a světoborného ale zábava je to dobrá.
Dnes jsem rozkoukal první díl a zábava je to dobrá. Snad to vydrží :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Seriály - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Wolfus »

Akurat ten Gomez vyzera strasne.
DrD (II), Pribehy Imperia
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů