Katalog zbrani a různých hraček

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalog zbrani a různých hraček

Příspěvek od Jerson »

Na to aby někdo zvýšil 3L na 3V potřebuje čtyři úspěchy a tedy schopnost 4, ale spíše šest, a to už rozhodně není běžný protivník (i když my potkávali jen samé šestkaře). A když jdu proti takovým lidem, tak si pancíř vezmu. Navíc proč bez rezerv?
A i kdyby tě náhodou zabil - přijde mág, přiloží ruce a jsi zase jako rybička. Nehlede na to, že ti co mají kyberware by byli v nevýhodě, nebo by je podle tvého přístupu nikam nepustili.
Na ulici se dá nosit ledacos, dneska se vesty schovají pod košili a nabušení týpci v plášti můžou mít pod ním cokoliv, ani by jim někdo něco řekl - i v Americe. Navíc do vyšší společnosti jsme nelezli, takže tento způsob fakt nefungoval.

Ale neměli bychom se přesunout do jiné sekce?
Uživatelský avatar
Thanathos
Příspěvky: 191
Registrován: 27. 5. 2008, 11:57
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Katalog zbrani a různých hraček

Příspěvek od Thanathos »

Asi bychom se měli přesunout. Všeobecný pokec o SR?
PbN není mrtvé jen čeká na lepší zítřky aneb kdo řešil Ferculiho, ten mne zná.
Uživatelský avatar
DenGrasse
Příspěvky: 623
Registrován: 3. 3. 2008, 21:46

Re: Katalog zbrani a různých hraček

Příspěvek od DenGrasse »

Já jsem ještě za dob Seattle zavedl zbrojní vyhlášku, kterou vydal guvernér a tam bylo definovaný kdo co může nosit za zbraně (normálně do lehkejch pistolí, žádná spešl munice, lovecký a sportovní zbraně na povolení s rizikem že sou registrovaný a bezpečáci atd. těžký pistole. Pouze policie samopaly a brokovnice, víc jen armáda/korporace a postihy sou tvrdý...)

O utajitelnosti je těžký se bavit obecně. Např. dnešní neprůstřelnou vestu (ta co by měla 5/3) prakticky neutajíš, ve slabší verzi (3/1) ano... sou v tom velký rozdíly. kdekdo namítá, že za X let to bude vypadat jinak a možná má pravdu. Doporučuju každýmu GM pro svuj svět (nebo skupině GM, pokud hrajou v ednom) stanovit nějaký závazný pravidla pr IC legalitu nošení a za druhý pro utajitelnost. Když to budou všichni vědět, bude to v pohodě a pak i lehká pistole dojde uplanění... GM se ale musí zásadně vystříhat pokušení stavět týmu do cesty jen samý borce ve vestách se samopalama a hrát přísně na realitu světa, kde v té vestě jde opravdu málokdo. Uvědomte si, že nepřátelé, pokud nejsou od policie, armády nebo korporačních složek, mají s utajením stejné problémy jako běžci.

Co se týče ukrývání zbraní pod oděvy, to se smaozřejmě dá. Jedna věc je skrýt pistoli za pas při uvolněném postoji, jiná věc je mít ji tam X hodina neprozradit. pamatuju se na kamaráda, kterej měl v baru za pasem bouchačku a když jsem mu řekl, ať si na ní dává větší pozor, vykulil oči a divil se, jak to že to vím... jenomže on hrál kulečník a nahnul se, tak mu vzadu vylezla...
A konečně, závisí kdo se dívá. Pamatuju si jeden francouzskej film, kde starej policajt říká mladýmu támhleten chlápek má pod kabátem brokovnici. Mladej: jak to víš Já nic nevidim. Starej: jsme na diskotéce, všichni sou tu v tričkách. my dva jsme v saku, pač jsem ve službě a on je v kabátu... čili, brokovnicve nemusí bejt vidět, ale zkušenej bezpečák si dá pozor i na případy, kdy by tam zbraň bejt mohla, prostě proto, že paranoia patří k jeho práci, obzvlášť hlídá-li důležitý objekt nebo osobu. Nezapomeňte na detekční rámy a jiný vychytávky...
hyperpasivní myšohryz

Gramarínová věž
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti