Cadwallon

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Cadwallon

Příspěvek od Dalcor »

Cadwallon
(anotace)

Obrázek

Cadwallon je neotřelé taktické RPG z dílny autorů wargamingových her Ragnarok, Confrontation a dalších. Jedná se o fantasy hru zasazenou převážně do městského státu Cadwallonu, v němž se střetávají utečenci z válkou zmítaného kontinentu se starousedlíky. Všichni jsou poháněni věčnou touhou vyšvihnout se, která někoho zlomí, jiného posílí. Cadwallon používá dovednostní systém skládající řadu již známých mechanik do zajímavého celku. Má jednotné vyhodnocování pro sociální i bojové konflikty. Některá herní rozhodnutí nechává hra na hráči či na společné domluvě.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 16. 11. 2006, 16:53, celkem upraveno 1 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Moc hezky, Dalcore. :clap:
Škoda, že se to s Cadwallonem má takto, docela mě zaujal. Jsem ale náročný na čitelnost knihy (čti: líný číst příručku vícekrát abych to pochopil)... ale hezky jsem si početl.

(Pugnacity? OMG... ten Rackham)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Super Dalcor, diky.

Svet Confrontation je naozaj vizualne a tematicky velmi pekne spracovany. Moj pocit je, ze Cadwallon je urceny pre hracov wargejmingoveho Confrontation, Rag'naroku (a asi sa predpoklada, ze budu mat k dispozicii prirucku Rag'narok, ktora vraj toho fluffu obsahuje dost) alebo stoloveho Hybridu. Teda cosi ako pomaly prechod k RPG, pri ktorom ale stale potrebujete figurky (lebo na tom ma Rackham postaveny imidz a biznis).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jenze system Cadwallonu je naprosto odlisny od Confrontace kterou prave ctu, a kde fluff enni vubec zadnej - nejvice fluffu je v casopisech Cry Havoc!

Co se tyce Conlaie - ono to je spatne kvuli terminum (PUGNACITY, dale treba nazvy povolani a abilit na to jsem potreboval vykladovy slovnik ;) ) ale text je z 80% citelny, jako "odborna" rozumej jak kdyz ctes IT poznamky), ne jako obecna anglictina :)

K Bifimu - ja si myslim ze to neni nastavba wargamingu, spise je to marketingovy crossover - RPG hrace (System je vice RPG s radou wargamingovych prvku) nalaka na Confrontaci a Confrontacni hrace k RPG.
Jinak bych rekl ze system Cadwallonu hrave prekonava DnD, ale zaostava za D20 systemy jako je Warheart, nebo Game of Thrones

EDIT: jestli znáte knihy Rackhamu jak jsou graficky super zvládnuté, tak Cadwallon je ještě o dvě další úrovně dál. Nejhezčí RPG kniha jakou jsem kdy viděl! (Ani VII které letos dostali ENNIE za vnitřní úpravu není tak graficky zvládnutej)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

V Confrontation samozrejme fluff nie je, ak tym myslis tu malinku knizocku s pravidlami. Videl si Rag'narok? Lebo od kamarata, co to ma, som pocul, ze tam je polovica prirucky popis sveta a fluff.

A ozaj, co s tou Revolution mechanikou? Cim sa vyznacuju postavy v Revolution?

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No to musim dopsat :oops: ja si toho nevsim ze jsem to nenapsal - ono dojde jeste k par upravam - revolution je mechanika a alchymie a další "moderní vědy" včetně klonování ;)

Jinak jedna z těch úprav je že málo zdůrazňuju že podle systému se musí používat figurky a tilesety, počítá se z toho spousta mechanik.

IMHO ale úprava nebude náročná... Prostě čtverec bude 5 stop, nebo metr a jedeme dál...

EDIT Bifi about fluff: Já mám 204 stranou vázanou knihu Confrontation RUles (půjčenou z rytíře) a tam o světě ni trochu. Basic set Ragnaroku se mi kupovat nechce) Jdu okouknout rytíře.

EDIT 2: Cadwallon Stojí 1300 Ragnarok Basic set 1400

EDIT3: Ano v Basic Set pro Ragnarokjsou 2 knihy:
Book 1: Revised 2nd edition rulebook, 146 full colour pages with new revised and streamlined rules, easy to read combat examples, fully translated into English. This has been revised to make Rag’narok far clearer and easier to understand and play.

Book 2: The universe of Rag’narok. 130 full colour pages full of the best artwork, new images, photos and history of the races to showcase the depth and imagination of Rag’narok and Rackham. This book contains the full and detailed history of the races and people of Aarklash complete with a vast amount of fantastic artwork, illustrations and artistic brilliance.

The Cards: There are 55 cards inside the box which include special action cards to influence game-play, 2nd Incarnations, spells, miracles, special items, markers, couinters, templates and everything needed to commence battle.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Recenze aktualizována do finální podoby
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Dnes jsem měl možnost prohlédnout si zmiňovanou knihu a nemohu jinak, než souhlasit s Dalcorem: Její grafické spracování je naprosto úchvatné.
Co úchvané! Tady už opouštíme prostor "úchvatnosti" a přesunujeme se do roviny "OMFG, OMFG, OMFFFFFG!!!". Něco takového jsem za svou dlouhou kariéru zevlování v RPG shopech ještě neviděl.
Nádherné obrázky, které se plynule a nerušivě střídají s textem a přecházejí do úžasných map, to vše na parádním pozadí...
I když jsem po přečtení Dalcorovy recenze učinil "strategické" rozhodnutí Cadwallon nekupovat (hlavně pro ten překlad), vzhled příručky mě přinutil opět krátce zapochybovat.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Zapochybuj, případně se přijď v brně podívat na představovačku. Doufám že si brzy zahraji!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

DM Secrets I v angličtině! Konečně. Hlavně by měli obsahovat fluff!!!
Secrets , volume I

The Cadwallon range offers a series of reference books intended for Game Masters and …cheaters!
Although everyone isn’t a GM or a Cadwallon player, reading these sourcebooks will delight the fans of Aarklash with exclusive information. Yet beware not to learn more about the city than the GM if you intend to play a free leaguer!
The first volume of this collection of Secrets is divided in three parts.

• The first part uncovers many secrets of Aarklash connected to the history of the Free city and the region of the world it is part of. It also introduces new locations on the outskirts and in the city’s underground.

• The second part details new rules on how to design striking NPC, especially using brand new distinctive features. It introduces the Ophidians and their culture. This section also contains new experience rules and advice to the GM on how to breathe life into Cadwallon.

• The third part reviews the six themes of Cadwallon. According to the chapters, it contains complementary rules for the GM, recurring NPC, details concerning the factions pulling the strings in the Free city. Notably, it presents the organisation of the famous militia of Cadwallon.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů