blbost

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

kdo se odvážil mi tohle téma přesunout z O hraní obecně do RPG Teorie? To zařazení bylo zcela úmyslný a účelný!!! No... dobrá... si ho tady nechte, když po tom tak toužíte. Ale okamžitě tu sjedu kohokoliv, kdo tu začne odkazovat na RPG teorie (chraňte vás vaši bohové před GNS), ohánět se spoustou cizích slovíček, nebo adresovat premisy. A vzhledem k tomu že sem si tohle téma založil a hned na začátku jasně řekl, že nechci, aby se zvrhlo v bezduchou teorii, tak mi bude úúúúplně jedno, že sme v teoretický sekci, a nebudu se nikomu omlouvat za to, že mu nadávám za přílišnou teoretičnost
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Hezky řečeno, souhlas.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sirien píše:Sathel prohlásila, že dobrý systém je ten, který jí v ničem nepřekáží.
(+ navazující debata o preferencích neteoretiků)
To lze brát tak, že dotyční hráči si skutečně takový systém přejí; nebo taky tak, že už jsou smíření s tím, že každý systém bude nějak špatný, a oni chtějí ten, který bude vadit nejmíň. Je to takové pasivní smíření s tím, že tenhle systém vadí málo, na ta místa, kde vadí více, už jsme si zvykli, takže je vlastně dobrý. Sám jsem mezi ostatními hráči zaznamenal výrazně víc povzdechů nad tím, jaký který systém je, než plesání nad tím, jak je úžasné, že jim k ničemu sice nepomáhá, ale aspoň nepřekáží.

Nestavěl bych neteoretizující hráče na pedestal jako představitele čistoty a nezkaženosti. Značná část z nich jsou prostě neinformovaní nadšenci, kteří RPG rozumí stylem člověka, který rád jezdí, ale nikdy neotevřel kapotu motoru, nikdy si nelehl na zem, aby se podíval na podvozek zespoda, a nikdy neviděl jedoucí auto jinak než jako buď řidič, nebo spolucestující.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Pieta:

Přesně! Já se taky na žádný piedestal nederu... klidně mne skopněte.
A vzhůru již, švarní rytíři, spějte za Svatým Grálem Systému Dobrého Pro Všechny.

(A kapotu neotevřu a neotevřu. A na této pravdě vesele chci zemřít).
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

To je možná pravda, ale nic se nesmí přehánět. Navíc k tomu příkladu s autem. Pocit z jízdy bude těžko jiný. A dále někoho to prostě nezajímá jak vypadá motor apod. Umí řídit (třeba velmi dobře) a to mu stačí.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Sirien píše:kdo se odvážil mi tohle téma přesunout z ...
Hahahahahahahahahaha $D $D $D

Idea "system ma co nejmene prekazet" je vtipna, ale prijde mi hodne tmarska. Jen ukazuje, ze malokdo poznal systemy ktere jejen ze a) neprekazi vubec, ale dokonce b) pomahaji. To je spis ukazka toho, jak tragicky a zoufale SPATNE jsou mainstreamove systemy, kdyz jsou "neposkvrneni hraci(*)" smireni s tim, ze jim system trochu prekazet bude tak jako tak, a chtej takovy, co to dela co nejmene.

(*): tohle je v tomhle kontextu mluvi ZLAST k popukani.

Viking: tohle je trochu jinej pripad, spis muze rict ze micem muzes hazet i potom co vis, ze v rovnici pro jeho pohyb se bude vyskytovat kosinus.

Co jsem ale nepochopil je, co delaji v teoreticke sekci lide, kteri nedelaji nic jineho, nez ze si (nahodne) vyberou nejakou diskusi, a napisou do ni ze je to nezajima. Nemam na mysli konkterne Tebe, protoze jsi to udelal jeste celkem vybiravym zpusobem, ale proc nevidam v sekci o shadowrunu desitky prispevku jako "shadowrun je o nicem" a "mne shadowrun nezajima" a "jsou lidi, ktere shadowrun nezajima, vite, maji rdsi fantasy". Invictus by asi umel rict proc, pac to studuje, ale jelikoz se taky chvilema radi do skupiny "jdu psat do sekce o teorii ze mne teorie nezajima a tudiz tam nebudu psat", tak hadam, ze od nej tuhle odpoved asi nedostanu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Jen jsem rozváděl Pietův příklad s autem, jinak tvůj míč je lepší.
Naposledy upravil(a) Viking dne 2. 5. 2007, 17:41, celkem upraveno 1 x.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosáček:

To je zcela správná kritika.
Taky se už několik dní sebeanalyzuju, proč sem vlastně píšu, když působím tak destruktivně.
Mého ducha sem přivolala Sirienova nesprávná interpretace mého postoje - že prej jako miluju svůj systém - ale ani potom, co jsem to vyvrátil, se nemohu svojí přítomnosti zde úplně zbavit.
Nevím přesně, proč a co mne na tom láká.
"Duchů, jež jsem vyvolal, se nemohu zbýti", stěžoval si Macbeth nebo někdo podobný.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Viking píše:Ten poslední odstavec je na mě?
viz
Sosacek píše:Nemam na mysli konkterne Tebe, protoze jsi to udelal jeste celkem vybiravym zpusobem, ale ...
Ten vtip je v tom, ze je obecne znamo, ze se to ne vsem libi? Nemusi to tu byt co tri prispevky, ale jak jsem rikal, to co pises ty je v porovnani s tim, co tu provozuji zaryti antiteoretici je celkem v klidu, a vsichni jsme si zvykli.

... a navic mne podporil argo, takze mam pravdu $D ...
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Viking píše:Navíc k tomu příkladu s autem. Pocit z jízdy bude těžko jiný. A dále někoho to prostě nezajímá jak vypadá motor apod. Umí řídit (třeba velmi dobře) a to mu stačí.
Jasně, nic proti němu, sám nejenže nerozumím autům, ale navíc (i když mám udělaný řidičák) odmítám řídit.

Jenže člověk, který ví o autech víc, bude vědět:
- že existuje i minibus (kam se vejde víc lidí), sporťák (kam se vejde míň lidí) a dokonce i motorka (která sice dělá víceméně totéž, jako auto, ale možná to auto ani není)
- že některá auta se hodí víc na silnice a jiná do terénu
- jak moc může svoje auto zatížit, aby mu pořád ještě pořádně jelo
- co udělat v okamžiku, kdy se zpod kapoty ozve strašlivý zvuk a přestane to jet
- že když se tahle ručička blíží sem, je potřeba doplnit palivo, a že když to neudělá, budou z toho velký problémy

No a úplní mistři pak budou vědět, že auto se dá použít i k jiným věcem, než jen k ježdění. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viking »

Takhle já nejsem úplný antiteoretik. Ano, někdy se do debaty vmísím (velmi zřídka) většinou přitáhne název a počátek debaty. Ono jde o to, že po čase přestanu rozumět tomu co lidé probírají. A také jde o to, že můj příspěvek je jim k ničemu a z 90% na něj není reakce. Ale to je OT.

jinak seš pekelně rychlej, já to hned upravoval.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Sosacek ma Double Kill a Pieta Ownage

(nereste : ) )
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

tak hadam, ze od nej tuhle odpoved asi nedostanu
možná kdybys hezky poprosil. $D

btw. tohle téma těžce ztrácí na kvalitě.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

auta sou výbornej příklad.

Jezdím velmi rád a hodně mě to baví. VÍM, že existují minubusy, sporťáky, jeepy, a vim, kterej má kde jaký výhody.

Ale vlastně pořádně nevim, jak funguje motor, už vůbec nevim, jak kooperují palubní počítače s posilovači a mechanickým systémem řízení, nevím, jak vypadá převodovka, ani který ten drátek pod kapotou je k čemu.

Jsem si ale zcela jistý, že můj požitek z jízdy je stejný, jako kdybych to věděl.

Tedy - teorie konstrukce je super pro ty, co auta navrhují, ale hodnocení toho, jak dobré auto to je, je stejně na spotřebitelích, kteří to vědět nepotřebují. A ano, mechanik se může rozplývat nad dokonalostí trojitého vstřikování ovládaného přes super software podle momentálního stoupání a terénu... a může si ten prvek auta možná i užívat za jízdy bez ohledu na jeho ostatní vlastnosti. Ale o tom, jak je to auto obecně dobré a použitelné může stejně tak dobře rozhodnout i běžný uživatel.

Teď jsem zvědavý, kdo z těch, co se jim metafora auta tak líbila ji začne dávat jako příliš odlišnou, když najednou hraje na druhou stranu.

K hodnocení RPG systému není zapotřebí znát RPG teorii. Je zapotřebí umět hrát. K tomu teorii nepotřebujete. A je zajímavé, jak moc se rozchází názor té hrstky co teoretizuje, a těch, co hrají. Dávám přednost názoru a pohledu té druhé skupiny... protože stejně jako u aut mě zajímá spíše požitek ze hry, než dokonalý nový způsob převodovky (protože řadit ve felicii a v porsche mi jakožto někomu kdo řídí a nerozebírá součástky vyjde vlastně nastejno)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Sirien: Ale když se ti auto rozbije, tak nebudeš vědět, co s tím. Když ti začne táhnout doprava, tak to nespravíš.

A nikdo tu neřekl, že k hodnocení her musíž znát teorii. Říkal jsem, že bys měl mít nahráno několik různých her, ideálně v různých stylech. Což platí. člověk hodnotící RPG na základě omezených znalostí bude to samé, jako člověk hodnotící auta, který jel pouze ve stodvacítce a ve Favoritu - bude se rozplývat nad jízdními vlastnostmi favorita, aniž by si dokázal představit, že něco mu může poskytnout ještě lepší (Oktávka), nebo úplně jiný (humwee) jízdní zážitek.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti