Warhammer Fantasy Roleplay

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Bajo »

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Rodina her zasazených do Starého světa, fantasy variace na naši renesanční Svatou říši římskou.Německé vlivy jsou patrné na kultuře i jménech (často slovních hrátkách s němčinou). Říše je ohrožovaná vlivem Chaosu, zhmotňujícího se v tajných kultech chaotických bohů, v mutantech a zvěrolidech, kteří se ukrývají v hlubokých lesích, ale i v armádách zelenokožců a chaotických válečníků, kteří nikdy nepřestávají plánovat další invazi. Ladění je drsnější, temné. Hry používají systém kariér.

Jednotlivé tituly:
:arrow? Warhammer: The Mass Combat Fantasy Role-Playing Game (1983) – První prototyp warhammerovského RPG
:arrow? Warhammer Fantasy Roleplay (1e) (1986)
:arrow? Warhammer Fantasy Roleplay (2e) (2005)
:arrow? Warhammer Fantasy Roleplay (3e) (2009)
:arrow? Warhammer Fantasy Roleplay (4e) (2018)
:arrow? Zweihänder, retroklon starých edic WFRP, má samostatnou diskuzi

Jiné diskuze:
:!: Shrnutí pravidel třetí edice
:arrow? Zápis: [WFRP] Můj první Warhammer
:arrow? Zápis: [WFRP] Séria one-shot dobrodružstiev

Další odkazy
:arrow? Markusův článek o historii WFRP a další články o WFRP
Za tento příspěvek děkují uživateli Bajo:
Samuel
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Rillae »

Marcusi, vyšlo Winds of Magic, sourcebook pro magii. Poněkud jednostranně zaměřenej na Říši, a její Colleges of Magic, o čarodějích z jinejch zemí, nebo ras se nic nedovíš.
https://www.drivethrurpg.com/product/38 ... s-of-Magic
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Koukal jsem na to, ale sourcebooky jsem zatím nekupoval, nedokážu si to ospravedlnit – pravděpodobně ty materiály v životě nevyužiju. Stačí mi kampaň Enemy Within, to je na několik let hraní. :)

Navíc zejména ty Colleges of Magic je věc, která mi do Warhammeru nikdy moc nezapadala. Ta hra mi přijde zajímavá, když postavy nejsou kouzelníci a magie je něco divného tam venku. Jakmile hráči začnou metat firebally, tak se z toho stává D&D. A jakmile jsou tam magické univerzity na výcvik battlemages, tak se dostáváme do epické fantasy.

Já jsem si vždycky představoval, že v Altdorfu je sice „magická univerzita“, ale jsou tam staří akademici, kteří dělají, bůh ví jak magii rozumí, ale ve skutečnosti o ní vědí prd a kouzlit rozhodně neumí. To mi přijde víc warhammerovské než trénink barevných mágů.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Rillae »

Tak pořád můžeš používat čaroděje jako dříví k naštípání trolobijcovou sekerou :D A jestli máš ve skupině witch huntery.... čaroděj je ideální záporácký NPC, většina obyčejnejch lidí jim minimálně nevěří, pokud je rovnou nenáviděj, a většina witch hunterů by je nejradši rovnou poslala na hranici, ať už je čaroděj licencovanej nebo ne. Witch hunteři ze Solkanova kultu rozhodně, a i těch Sigmariteskejch nejspíš nebude jenom zanedbatelná menšina. Protože magie prostě smrdí vlivem Chaosu
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Rillae »

Markus píše: 18. 5. 2022, 20:37
Já jsem si vždycky představoval, že v Altdorfu je sice „magická univerzita“, ale jsou tam staří akademici, kteří dělají, bůh ví jak magii rozumí, ale ve skutečnosti o ní vědí prd a kouzlit rozhodně neumí.
A maj tvoji staří akademici na kloboucích napsáno "Mák"? :D :D :D
Sorry, nešlo odolat, protože tvůj popis mi dokonale evokuje Neviditelnou Univerzitu v Ankh-Morporku
Za tento příspěvek děkují uživateli Rillae:
Muzzug
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Já jsem na Zeměploše vyrostl a myslím, že nenávratně poznamenala moji představu o jakékoli jiné fantasy. :)
m4jk
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 10. 2011, 17:54
Bydliště: Brno

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od m4jk »

Tak jsme s kamarády rozjeli kampaň ve WFRP. Jako první dobrodružství jsem zvolil Night of Blood. Musím vyzdvihnout úvodní setkání s Beastmany, kteří v průběhu celého dobrodružství fungují jako strašák, díky kterému se hráči rozhodli to raději risknout s partou kultistů.
Vzhůru na Enemy in Shadows a snad i celé Enemy Within!

Chvilku nám bude trvat si zvyknout na systém, hlavně na boj. A všechna možná využití skillů.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Ha, další věrný kultista! Night of Blood je dobrá volba na rozjezd a s dalšími dobrodružstvími pokračuješ přesně v pořadí jako naše skupina. Tak si toužijte.

Zvykání na systém dělalo trochu potíž i nám. Pomohlo být ochotný to ze začátku trochu prasit a ignorovat velkou část pravidel. :) Navíc Enemy in Shadows je dost povídací, investigativní dobrodružství a dá se hrát volněji. Teď dočítám a připravuju druhý díl kampaně, Death on the Reik, ten je akčnější a bude tam víc příležitostí pořádně si ta pravidla vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Rillae »

No, já mám tak trochu špatný zprávy, náš warhammer se odkládá na neurčito, dočasně sme přišli o jedinnýho hráče ochotnýho dělat GM
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Nikdo jiný není ochotný naučit se pravidla 4e a vést v tom hru? Ty? :) Jestli si chcete šetřit Enemy Within, než se vám GM vrátí, zkuste něco menšího. Night of Blood je super one shot, pokud jste ještě nehráli. Líbí se mi taky The Affair of the Hidden Jewel, je to jako bonusové dobrodružství v Enemy in Shadows Companion. Pro partu vojáků celkem fajn.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Rillae »

Nikdo ochotnej dělat GM, všichni chcem hrát. No ale já se nechala ukecat na Lost Lands (setting pro moduly od Necromancer Games a Frog God Games), a asi budu schopná z toho dostat něco hodně podobnýho 1e Warhammeru, akorát teda v S&W :D
m4jk
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 10. 2011, 17:54
Bydliště: Brno

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od m4jk »

Markus píše: 17. 6. 2022, 11:31 Ha, další věrný kultista! Night of Blood je dobrá volba na rozjezd a s dalšími dobrodružstvími pokračuješ přesně v pořadí jako naše skupina. Tak si toužijte.

Zvykání na systém dělalo trochu potíž i nám. Pomohlo být ochotný to ze začátku trochu prasit a ignorovat velkou část pravidel. :) Navíc Enemy in Shadows je dost povídací, investigativní dobrodružství a dá se hrát volněji. Teď dočítám a připravuju druhý díl kampaně, Death on the Reik, ten je akčnější a bude tam víc příležitostí pořádně si ta pravidla vyzkoušet.
Super! Takže si pak pročtu zápisky u tebe na blogu.
Prasení tam bude ještě dlouho hodně, ale hlavně se u toho pobavit, že ano. Když už čteš Death on the Reik, počítá se mezi díly kampaně s nějakým downtimem? V rámci prvního dílu k tomu moc prostor nevidím. Konec prvního dílu tomu taky moc nenasvědčuje.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Celé první jsme odehráli bez downtimu. Downtime bude mezi prvním a druhým. Pak je tam krátký úsek, kdy se družina přesouvá do Altdorfu, což si můžeš vyplnit libovolně – já tam plánuju dát nějaké one shoty odjinud, downtimovat se tam dá. My jsme dowtime zatím vůbec nepoužívali a právě až tady ho hodlám zavést.

No a pak se rozjede cestovací sekvence, ve které sleduješ postup družiny oproti postupu záporáků, přesně po dnech, a jakžtakž záleží na tom, kde kdo zrovna je. Tam downtime hrát můžeš, ale je to trochu nevýhodné. :) Nicméně hra se kvůli tomu nesesype – jen se ti záporáci posunou jinam. A potom ořed velkým vyvrcholením asi jeden downtime dát můžeš.

Odhadem: pokud je Death on the Reik tak na 15 sezení, tak tam bude blok zhruba 8–10, kdy downtime není výhodný. Ale celkově je to trochu volnější než první díl.

Další epizoda je v Middenheimu a mezitím je zase spousta prostoru na jiná dobrodružství a downtime.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
m4jk
m4jk
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 10. 2011, 17:54
Bydliště: Brno

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od m4jk »

Jo, na tom se dá stavět. Díky!
m4jk
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 10. 2011, 17:54
Bydliště: Brno

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od m4jk »

Tak je to za náma! Všechno na konec na poměry Warhammeru dopadlo dobře. Na knize musím vyzdvihnout hlavně příručku k Bögenhafenu, kdy náhodná setkání dávají super nápady na další možné zápletky.
S hlavní dějovou linkou jsem měl místy problém, že jsem musel hráče do ní trošku popostrčit.

Tak teď hurá na Reik.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer Fantasy Roleplay

Příspěvek od Markus »

Sakra, to abych s Reikem pohnul, přece se nenechám předehnat někým, kdo začal až po nás. :) My jdeme na Reik v listopadu.

Nějaké humorné zážitky z Bögenhafenu? Za kolik jste to zvládli sezení?
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Winnie
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů