Oxford za oponou

Pro velký úspěch se opakuje soutěž/výzva, ve které tvoříme dvoustránkové dungeony na zadané ingredience.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Oxford za oponou

Příspěvek od crowen »

Borovice
Desinfekce
Sklo
Nyty
Zavesy
Zlaty rez
Za tento příspěvek děkují uživateli crowen:
Selhan
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowenovo cosi

Příspěvek od crowen »

mapky.pdf
(6.76 MiB) Staženo 65 x
Jedna A4 je viac menej hotova, na druhej A4 budu nejake tie textiky :-)
Za tento příspěvek děkují uživateli crowen tito uživatelé (celkem 2):
Selhan, kin
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Crowenovo cosi

Příspěvek od Antharon »

Je to z rovnakého cyklu ako minulá kuchyňa? Čo je tá čierna vec?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowenovo cosi

Příspěvek od crowen »

Letisko :-) Ano, bude to z obdobia konca druhej svetovej
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxford za oponou

Příspěvek od crowen »

Snad finalna verzia :-)
mapky final.pdf
(9.28 MiB) Staženo 62 x
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxford za oponou

Příspěvek od crowen »

Fun fact - gpt chat vygeneroval z mojich ingrediencii celkom haluzny setting :-)

The Pine Forest of Disinfection

In a distant land, nestled in the heart of a dense pine forest, lies the hidden village of Disinfection. Long ago, the village was founded by a group of outcasts who sought to create a safe haven from the dangers of the outside world. Using their knowledge of science and engineering, they constructed a network of towering glass towers, each carefully designed according to the principles of the golden ratio.

These towers are the heart of Disinfection, providing shelter, food, and clean water to the villagers. Each tower is built using a unique blend of materials, including strong, flexible pine wood and shining, transparent glass. The walls are reinforced with shining rivets, and the windows are covered with fine veils to filter out harmful pollutants.

Life in Disinfection is peaceful and harmonious, thanks to the village's strict adherence to the principles of cleanliness and hygiene. The villagers take great care to disinfect every surface, every piece of clothing, and every tool, using a special blend of chemicals developed by their ancestors. The village's water supply is carefully purified, and the air is constantly filtered to remove any trace of contamination.

Despite its isolation, Disinfection is not completely cut off from the outside world. A small group of brave villagers, known as the Scavengers, venture out into the surrounding forest to gather supplies and materials that cannot be found within the village. They are skilled hunters and traders, and they are always on the lookout for opportunities to trade with travelers and other communities.

But the pine forest is a dangerous place, full of wild beasts, treacherous weather, and other dangers. The Scavengers must always be on their guard, lest they fall prey to the many hazards that lurk in the forest. And beyond the forest, there are other dangers - rival communities, raiders, and even worse things.

Despite these challenges, the villagers of Disinfection are determined to protect their way of life and preserve the purity of their village. They are a hardy and resilient people, united by their devotion to cleanliness and their love of the pine forest. And as long as they stay true to their principles, they will continue to thrive, even in the face of the greatest dangers.
Za tento příspěvek děkují uživateli crowen:
kin
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxford za oponou

Příspěvek od Korhul »

Začnu odzadu. Pěkná mapka ve mě okamžitě vyvolala zvědavost a otázky. A je skvělé, že odpovědi na ně jsem našel v textu. Ohledně toho modul lehce "podvádí", když místo šetří za cenu uvedení hypertextových odkazů. Ale to beru jako klad! Publikuje se to elektronicky, takže není důvod toto médium nevyužít. Téma zlatého řezu tu vytváří důležitý ústřední prvek celého modulu. Celková premisa modulu je z mého pohledu velmi atraktivní, představa lidí z poloviny 20. století, kteří se střetávají s bytostmi severských mýtů, nahání husí kůži. V něčem to na mne působí jakoby Les mytág neomaleně a prudce vtrhl do našeho světa (zatímco v knížce se uzavírá anebo šíří jen pomalu). Popis lokací a protivníků je dost stručný, na druhou stranu je jich dost a tak budou mít hráči co prozkoumávat. Modul je dělaný pro survival, postavy by měly být motivované to rychle proletět, moc nezkoumat, nebezpečí se hlavně vyhnout. Lehce kryptická poznámka je ohledně toho, že na magii je potřeba krev. Zřejmě se tím myslí, pokud by nějaký hráč hrál magicky nadaného? Každopádně jinak je vše srozumitelně podáno. Pěkná práce.
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxford za oponou

Příspěvek od crowen »

Vdaka za spatnu vazbu.

Ta krvava magia tam ostala z vyvoja, ale uz nebol priestor to rozvinut. Viac o krvavej magii z toho settingu najdes v minulorocnej dungeon kuchyne :-) Tento prispevok je z toho isteho obdobia a pruseru, ked nacisti spackali ritual a namiesto ochrany Danzigu otvorili branu do Niflheimu.

Ja vzdy zacnem s nejakou malou lokaciou, a ono to nabobtna. Proste mi nejdu male uzavrete komplexy, kde sa vsetko navzajom ovplyvnuje a pri vchode do prvej miestnosti sa dovalia vsetci nepriatelia, lebo vsak co by robili vo vedlajsej miestnosti, ked im niekto lezie do baraku.
Uživatelský avatar
sharka
Příspěvky: 70
Registrován: 12. 5. 2021, 18:59

Re: Oxford za oponou

Příspěvek od sharka »

Základní téma, rozšiřující se nadpřirozená oblast a nutnost z ní utéct, se mi líbí. Pro jednorázovou hru super, pro delší kampaň by se mi líbila informace o tom, jak toto rozšiřování zastavit, případně jak celou tu oblast zvrátit.
Severské příšery jsou fajn - dají se odehrát buď jako epické (urban)fantasy nebo jako horor a líbí se mi, že si družina může vybrat.
Z popisu mi není úplně jasné, kde se odehrává první scéna - jestli je to v té polní nemocnici a ta "zabarikádovaná skupina" obsahuje vás, nebo je to jinde a je potřeba je z tama dostat.
Mapky jsou pěkně atmosférické a popisy lokací, postav a monster jsou tak akorát. Celkově se mi dobrodružství líbí.
fluffy and non-lethal nuke
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxford za oponou

Příspěvek od Selhan »

Crowene, ten tvůj setting je super. Strašně se mi líbí nápad a zpracování map. Prosím, jestli toho máš víc, rozhodně se nenech omezovat jen Kuchyní, a pojď s tím ven. (Ale jestli je Kuchyně potřebná k tomu, aby tě to nakoplo k tomu dotáhnout to na finální papír, tak ji samozřejmě k tomuhle klidně využívej.)

Jestli mám dát kritiku, tak mi přijde, že máš tentokrát lepší mapu, ale na úkor textu. Už je hutný do té míry, že se v něm začíná blbě orientovat, a nejsem si například jistý, jestli 11 předpřipravených postav je tak užitečných, jestli by nestačily třeba čtyři, a zbylo by ti místo na tabulku náhodných setkání, která tentokrát chybí, a ketrou jsem minule při hře dost využil. (Chybí také equipment a magie.)

Na druhou stranu, nepřijde mi nutně jako úplně špatný nápad brát to jako soubor dobrodružství, které se na sebe navzájem odkazují – ano, trochu tím vylézáme ze zadání Kuchyně, ale jako organizátor ti klidně posvěcuji pokračovat si po své ose, protože ten setting za to dle mého stojí.


P.s. Chybí ti tam prosím podpis.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxford za oponou

Příspěvek od crowen »

Vdaka za feedback aj za upozornenie. Pridal som tam podpis a popis.
oxford za oponou.pdf
(9.86 MiB) Staženo 22 x
Odpovědět

Zpět na „Dungeonová kuchyně 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů