Ω Omega - Entita z lomu (dokončení mise)

Diskuze k Jersonovým projektům, především o Projektu Omega - RPG o alternativním předválečném světě roku 1939, ve kterém fungují různé technické vynálezy a okultní praktiky. Ale taky o jeho starší hře Čas pro hrdiny.

Moderátor: Jerson

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Jerson »

Vzhledem k tomu, že jsem už nestíhal vyrobit aspekty přesně pro vaše postavy, beru dva balíky aspektů jiných postav (asi 100 celkem), ze kterých si můžete vybrat, a případně si napsat vlastní. Nějaké jsem vašim postavám přiřadil podle toho co jste psali. Před hrou tohle všechno doladíme, včetně různých informací.
Jinak pro ty, kteří mají přístup na telex (stránky Omegy) - pojedete do města Lincoln. Pokud se vám chce, můžete si nějaké informace a hlášení najít (případně vám dám nápovědu, kdybyste nevěděli jak :-) ).

A všichni si můžete rozmyslet, zda je vaše postava spíše skeptická nebo otevřená, pokud jde o paranormální a podivné věci. Skeptici mají možnost během hry "si vzpomenout" na několik informací k jednomu tématu, která je zaujala. Otevření mají možnost "vzpomenout si" na jednu věc o několika různých tématech, které zaslechli.
Opět doladíme během hry.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Korhul
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Jezus »

Jerson píše: 31. 10. 2022, 23:18 Jezusi, jsi jediný, kdo ještě nemá fotku.
Omlouvám se za neaktivitu, fotka tu:

Obrázek

Franz Berger
Němec, občasný přispěvatel časopisu Theosophie, tohoto času na dovolené zasvěcené studiu a bádání, vášnivý zastánce teorie vrilu.

Aspekty:
akademické diskuse
dobrácký vzhled
dobrá fyzička (vysokohorská turistika)
radiotechnik (amatér)
kartograf
kyvadélko (okultní předmět)
Faust (kniha)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Jerson »

Tak, kartičku postavy jsem ti vytiskl, aspekty budeme řešit na srazu.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jerson:
Jezus
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Winnie »

IMG_20221104_154814.jpg
IMG_20221104_154757.jpg
Data narození a ukončení školy nesedí, opravím.
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Winnie »

Aspekty jsem úplně strilela od boku.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Vitus »

Winnie píše: 4. 11. 2022, 15:51 Data narození a ukončení školy nesedí, opravím.
Winnie, ty to máš vždycky tak krásné :).

Jinak odjezd očekávám až kolem 17:15 z I.P.Pavloval v Praze (já jsem teďv práci skončil, ale ještě čekám na spolujezdce, oba jsou už na cestě ke mně do práce).
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Jerson »

Ostatní si ladí postavy, takže v klidu jeďte, počkáme na vás.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Bart »

Jerson píše: 4. 11. 2022, 17:46 Ostatní si ladí postavy, takže v klidu jeďte, počkáme na vás.
Odhadovanej příjezd 19:20
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Jerson »

Založil jsem složku mise Entita z lomu a také složky nových agentů (najdete je pod jmény).
Vitus, Fenixo, Winnie - prosím pošlete mi mail, založím vám v Omeze účet, abyste mohli upravovat stránky. Své hlášení můžete napsat sem, do archivu ho vložím. Pokud byste ho vkládali sami (platí i pro Barta a Jezuse), využijte široké tlačítko Přidat hlášení na stránce hlášení. Je dobré ho napsat co nejdříve, a nejlépe nějak stručně. :-) Také můžete napsat názor na ostatní agenty - za všechno jsou rezervy do příští hry. :-)

Discord Omegy je tady - je to komunikační platforma, na které je nejvíc hráčů agentů (bohužel ne všichni).
Na konečném řešení mise jste se víceméně dohodli, tak můžete tady napsat a všichni potvrdit, co tedy uděláte - to abychom věděli, zda někdo nebude řešení sabotovat (pokud ano, napište mi to klidně soukromě).

A samozřejmě uvítám vaše další názory na hru, pravidla, mé vedení, co bych mohl zlepšit, atd. Tady, nebo klidně na Discordu.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Ω Omega na Slezině

Příspěvek od Bart »

Jerson píše: 6. 11. 2022, 22:09 Založil jsem složku mise Entita z lomu a také složky nových agentů (najdete je pod jmény).
Vitus, Fenixo, Winnie - prosím pošlete mi mail, založím vám v Omeze účet, abyste mohli upravovat stránky. Své hlášení můžete napsat sem, do archivu ho vložím. Pokud byste ho vkládali sami (platí i pro Barta a Jezuse), využijte široké tlačítko Přidat hlášení na stránce hlášení. Je dobré ho napsat co nejdříve, a nejlépe nějak stručně. :-) Také můžete napsat názor na ostatní agenty - za všechno jsou rezervy do příští hry. :-)

Discord Omegy je tady - je to komunikační platforma, na které je nejvíc hráčů agentů (bohužel ne všichni).
Na konečném řešení mise jste se víceméně dohodli, tak můžete tady napsat a všichni potvrdit, co tedy uděláte - to abychom věděli, zda někdo nebude řešení sabotovat (pokud ano, napište mi to klidně soukromě).

A samozřejmě uvítám vaše další názory na hru, pravidla, mé vedení, co bych mohl zlepšit, atd. Tady, nebo klidně na Discordu.
A prosímtě heslo pro vložení hlášení?

Návrh řešení:
1) auto zvenku důkladně omýt lihem a zahubit tím plodnice vně auta, aby nedocházelo k výtrusu spor,
2) auto provizorně zakrýt plachtami a zabránit šíření houby do okolí,
3) založit fiktivní firmu a koupit pozemek vytěženého lomu pod záminkou developerského záměru (plán vystavět zde cementárnu / zřídit střelnici / vytvořit skládku / ...),
4) kolem auta vybudovat laboratoř a v ní pokračovat v interakcích s houbou ve snaze získat od ní co nejvíce informací,
- v první vlně postavit alespoň jednoduchý vojenský stan s filtračními prvky, ale bylo by dobré co nejdříve vystavět malou zděnou budovu, která houbu spolehlivě fyzicky izoluje v samostatné místnosti (akvárium?), aby nedocházelo k šíření spor a nakažení personálu, a ideálně ji také odstíní od vln z teslovy věže, aby se její vědomí nemohlo připojovat na síť (olověné stěny?),
5) pokud v nějakém bodě uznáme, že je houba již informačně vytěžená nebo příliš nebezpečná, můžeme ji zlikvidovat lihem, pokusit se zachránit v ní pohlcený oscilátor a využít ho pro další potřeby Omegy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ω Omega - Entita z lomu (dokončení mise)

Příspěvek od Jerson »

Barte, díky za shrnutí.
Heslo bys měl mít už dlouho pro svůj osobní účet, když se přihlásíš, tak můžeš stránky upravovat i vkládat hlášení. Když bys heslo nenašel, zkusím to nějak vygenerovat nové.
Nebo mi hlášení pošli a já ho vložím.

K jednotlivým bodům
Dosáhli jste Postupu 4 a Hrozby 2, což znamená, že můžete provést dvě akce, než na sebe upozorníte či se vystavíte nebezpečí, a další dvě, ve kterých už někdo bude čelit riziku.

1) Tedy auto dokážete zvenčí omýt a zatáhnout okýnka, aniž se někdo nakazí. Sice není vzduchotěsné, ale spóry se šířit nebudou.
2) Můžete koupit plachtu a auto přikrýt a zároveň i ukrýt (vhodně naaranžovat kamení a křoví)

Další věci počínaje nákupem pozemku už podléhají určitému riziku. Nabízí se možnost odehrát je on-line (nejspíše textově), případně bych mohl zkusit kontaktovat třeba hráče šerifa Lincolnu, zda by se chtěl trochu zapojit, nebo agenta FBI, který tam působil, že by nějak působili "oficiálně", když by se věci komplikovaly.

A dále - kdo z vás bude pokračovat v interakcích s houbou, ať už tam budete neoficiálně, nebo až poté, co ten pozemek nějak získáte?
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Ω Omega - Entita z lomu (dokončení mise)

Příspěvek od Bart »

Super, heslo jsem našel a hodil jsem to rovnou takhle do hlášení zde: https://wiki.projektomega.cz/hlaseni/m101_a54
- první dvě akce jsem tam už popsal jako odehrané (kdyžtak upravím), zbytek jako doporučení dalšího postupu.
Mně by přišlo docela zajímavé i kdyby si to chtěl někdo odehrát jako další misi - byl by to zase trochu jiný žánr, ale mě by to bavilo a myslím, že i další lidi, klidně to zkus někomu nabídnout... Ale PBP hraní mi moc nejde a nebaví mě, takže do toho se moc nehrnu.
Jinak Eliah by mohl na místě nějakou dobu zůstat a pomoct zařídit potřebné (a možná se zatím rekreovat v lázních), ale brzy by to asi rád předal někomu, kdo bude mít k vybavování laboratoře a hovorům s houbou blíž.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ω Omega - Entita z lomu (dokončení mise)

Příspěvek od Jerson »

Barte, to hlášení jsi vložil přes tlačítko na stránce Hlášení, nebo přes odkaz u tvé postavy?

Zkusím to odehrání nabídnout, pokud by nikdo neměl zájem, tam napíšu seznam volných agentů (už nehrajících hráčů), kteří by se tomu mohli věnovat, a nějaké z nich budete moct přidělit a zadat jim úkoly. A případně se situace nějak vyvine.

Jen abych to vyjasnil - nepředstavujte si Omegu jako centrálně řízenou organizaci. Fakticky bych její fungování připodobnil třeba k fungování RPG fóra - každý jede sám za sebe, občas se někteří sejdou na soukromé nebo polootevřené akci, aby se věnovali společným zájmům. Občas někdo řekne "kdo se mnou půjde do [této věci]?", a někdy se lidé přihlásí, a jindy nikdo nereaguje, takže ona - klidně i velmi zajímavá věc - usne, nebo na ni pracuje sám omezenými prostředky. A občas si po delší době někdo vzpomene /dočte, že nějaký takový projekt existoval, začne se o něj zajímat a zjistí, že buď spí, nebo se třeba vyvinul v něco jiného. Nebo ho převzali úplně jiní lidé, než ti, kteří ho založili.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Ω Omega - Entita z lomu (dokončení mise)

Příspěvek od Bart »

Jerson píše: 9. 11. 2022, 10:58 Barte, to hlášení jsi vložil přes tlačítko na stránce Hlášení, nebo přes odkaz u tvé postavy?
Myslím si, že přes Hlášení - tam jsem byl před přihlášením a po přihlášení se mi rovnou otevřel stejně vypadající formulář, tak jsem to do něj nasypal...
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Ω Omega - Entita z lomu (dokončení mise)

Příspěvek od Bart »

Jerson píše: 9. 11. 2022, 10:58 Jen abych to vyjasnil - nepředstavujte si Omegu jako centrálně řízenou organizaci. Fakticky bych její fungování připodobnil třeba k fungování RPG fóra - každý jede sám za sebe, občas se někteří sejdou na soukromé nebo polootevřené akci, aby se věnovali společným zájmům. Občas někdo řekne "kdo se mnou půjde do [této věci]?", a někdy se lidé přihlásí, a jindy nikdo nereaguje, takže ona - klidně i velmi zajímavá věc - usne, nebo na ni pracuje sám omezenými prostředky. A občas si po delší době někdo vzpomene /dočte, že nějaký takový projekt existoval, začne se o něj zajímat a zjistí, že buď spí, nebo se třeba vyvinul v něco jiného. Nebo ho převzali úplně jiní lidé, než ti, kteří ho založili.
Cool, líbí se mi to, ale je to ten druh informace, který mi před hraním chyběl:) Je fungování Omegy někde popsané?
Odpovědět

Zpět na „Projekt Omega (a CPH)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů