[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

OSEnauti jsou společné (převážně) online hraní OSE, ve kterém s jednou postavou přecházíte mezi hrami různých sudí a bavíte se chaosem, který vzniká.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Mezisférický hostinec je místo, kde se OSEnauti potkávají, když zrovna nejsou na výpravě. Tohle je hlavní vlákno pro diskuze nevázané na konkrétní svět – můžete tu sdílet zážitky, navzájem si fandit, povídat si o postavách, bavit se o tom, co byste si rádi zahráli, nebo klidně zkusit vymyslet nějakou expedici mezi světy.

Pokud chcete probírat pravidla hry, přejděte prosím do Bastlírny.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

RoVan píše: 2. 11. 2022, 13:10 Ničeho se neboj, mám v plánu něco rozjet 22., mám vymyšlené nějaké koncepty , kterým musím dát formu a pár rozečtených kandidátů.
Platí tohle pořád ještě? Já že bych si měl začít dělat volno v kalendáři. :)

Jinak je škoda, že vyhlašování her teď trochu utichlo. Bubáku, pořád si myslíš na ten Nuromen? Vaarsuvisy, bude ještě návrat do Mystary? Jariku, budeš pokračovat v jediném světě, kde je zatím možné získat zápočet z hexcrawlu? :) Pestrost tomu společnému hraní může jedině prospět.
Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 63
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od RoVan »

Markus píše: 9. 11. 2022, 20:57
RoVan píše: 2. 11. 2022, 13:10 Ničeho se neboj, mám v plánu něco rozjet 22., mám vymyšlené nějaké koncepty , kterým musím dát formu a pár rozečtených kandidátů.
Platí tohle pořád ještě? Já že bych si měl začít dělat volno v kalendáři. :)
Ano, je, dneska jsem to chtěl oficiálně vyhlásit, ale nejdříve jsem se zasekl v práci a potom zařizováním vánočních dárků. Jdu to hned napravit.

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na každou práci je nářadí a na každý příběh je RPG. Nezatloukejte hřebík šroubovákem, i když na něj přilepíte závaží, kladivo bude lepší.

Nabízím výpravy s OSEnauty na Olagova Švihlá místa pojďte si užít pivo, OSR a chlebíčky.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od boubaque »

Markus píše: 9. 11. 2022, 20:57
Jinak je škoda, že vyhlašování her teď trochu utichlo. Bubáku, pořád si myslíš na ten Nuromen?
Popravdě teď nevím, promyslím to a zkusím se rozhodnout o víkendu. Najít si večer před všedním dnem je pro mě pořád obtížné a zároveň se vcelku dost povedla slezinová Terra Australis, kterou v OSE hrát nechci, takže se chci věnovat přípravě na rozjezd kampaně. (Ostatně že ještě není ze sleziny můj GMovský zápis – a to, co šlo na blog, jsem psal přísně vzato v pracovní době :roll: –, ukazuje kolik času mám přes týden.) Ale ještě to nezatracuju, je to otázka jednoho nebo dvou večerů a překonání slabé nechuti hrát online.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Já si nemyslím, že předvíkendové dny jsou úplně ztracené, jen prostě ztížené... Ale chápu, že to nechceš pořád zkoušet a být odmítán. A že tě teď víc naplňuje Terra Australis. Jen jsem se ptal.

Na zápis z Terry se těším.
Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 63
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od RoVan »

Pro další výpravu na švihlá místa jsem přidal krátký soubor s domácími pravidly, teď jsem si uvědomil, že jsem tam nezahrnul věci, které jsou vypsány ve vláknu. Ty přidám příště, počítám, že se soubor stejně bude rozrůstat s postupem OSEnautů.

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na každou práci je nářadí a na každý příběh je RPG. Nezatloukejte hřebík šroubovákem, i když na něj přilepíte závaží, kladivo bude lepší.

Nabízím výpravy s OSEnauty na Olagova Švihlá místa pojďte si užít pivo, OSR a chlebíčky.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Dojmy z mé první výpravy v kůži řadového OSEnauta.

Zážitek večera byl, když jsme našli futuramovskou hlavu v lahvi, která po nás chtěla, abychom ji zabili výměnou za poklad vědění – ale vědění má v hlavě, takže nám nabídla, abychom ochutnali její mozek. Následovalo několik minut domlouvání, jestli to dělat budeme, nebo ne, ale pak zaznělo cosi jako "jsou to OSEnauti, tak co!", začali jsme jí zaživa otevírat hlavu a jeden po druhém jsme ochutnávali mozek a házeli si na k100 tabulku náhodných efektů, co tím získáme. Vtipné bylo, že jsem to jako první udělal já, a jakmile ostatní viděli, že je tam k100 tabulka náhodných efektů, tak chtěli taky. :)

Stal jsem se ultra muchkinem, protože jsem začal kampaň s postavou bez žádného kladného modifikátoru, čímž jsem shrábl příslušný achievement, a pak jsem si náhodným efektem hned na prvním sezení zvedl obratnost na +1. :)

Ale nejlepší je, že pro mě osobně krásně zafungoval dojem sandboxu. RoVan se vyhnul chybě, kterou jsem udělal já, a nedal nám žádné questy: jen vyjmenoval několik zajímavých míst a my jste se v táboře sami rozhodli, které navštívíme. Na tom místě se nějak divně choval prostor a čas, ke konci sezení se ukázalo, že nás dokáže přenést, kamkoli si přejeme. Přáli jsme se přenést se na jinou lokaci v hexcrawlu (odhalenou v jiném sezení), kde byly předměty, co jsme sháněli. A ono to vyšlo. Mám trochu efekt mind blown, protože tahle "teleportační věž" zajímavým způsobem otevírá celou mapu. Ale musíš vědět, kam chceš. (A je to jenom jednoměrné. A možná tam budou nějaké háčky, které ještě neznáme.)

Přestože jsme našli jenom 10 zlatých :) , tak mám dojem, jako že jsme objevili něco ohromně uspokojivého a už vymýšlím, jak by se to dalo využít dál. Což je ten pěkný sandboxový dojem. A to jsme začali vlastně bezcílným bloumáním!

A mimochodem, napadá mě: funguje to i mezi světy? Třeba kdyby se někdo nutně potřeboval dostat někam v Xyntillanu nebo Kobkách šíleného mága, ale nevěděl by kudy, mohl by místo toho jít do Olagova světa, vejít do rudé skály a usilovně myslet na to místo v jiném světě, kam se chce dostat? Dostal by se tam? To by byla teprve multikampaň!
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od MarkyParky »

Markus píše: Přestože jsme našli jenom 10 zlatých...
Nakonec víc, Olag zaplatil za hlavu rozumně.

EDIT:
Markus píše: A možná tam budou nějaké háčky, které ještě neznáme
No, jeden pěkný mega-hák.

Ale zároveň jsme se shodli, že právě protože jsme OSENauti, co mají s cestováním mezi světy zkušenosti, tak z toho uděláme "jen" háček. RoVan dostal za úkol ho vymyslet :)
Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 63
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od RoVan »

Ono nějak META, ta hlava splňuje podmínky toho, co by pro Olaga bylo zajímavé (každá podivnost to není, ale konkrétně, že jste donesli tuhle, pro něj má cenu). Ale kvůli přetížení mé operační paměti je možné, že vážně vylootujete tu hvězdu (vezmu to offline, myslím, že na discordu vás najdu všechny).

Ad. teleportační věž - tohle je fakt (zatím) největší GONZO na mapě, její návštěva má nějaké následky, ale nechci rozbíjet hry ostatním, takže jsme po hře diskutovali, jak by to mohlo vypadat, aby to splňovalo "je to OSEr ale neOSEmrdáváme postavy do ucha."

Fungování mezi světy - zkus to :)

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na každou práci je nářadí a na každý příběh je RPG. Nezatloukejte hřebík šroubovákem, i když na něj přilepíte závaží, kladivo bude lepší.

Nabízím výpravy s OSEnauty na Olagova Švihlá místa pojďte si užít pivo, OSR a chlebíčky.
Jezus
Příspěvky: 2601
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Jezus »

Já bych tu věž případně používal jako ekvivalent Čertovy řiti :-) Ona je sice s Olagem řeč a dobrodruhy si přitahuje, když chce, aby po něčem pátrali, ale je to hezký způsob pro místní štajny, jak se případně dostat do jiných světů bez něj...
Uživatelský avatar
TheLacrot
Příspěvky: 94
Registrován: 27. 12. 2020, 02:25

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od TheLacrot »

Zjistil jsem, že do konce roku nebudu schopen vést ani se účastnit OSEnautů. Od ledna snad bude více času a tak tady udělám takové malé nezávazné oznámeníčko - spustím hru ve Stygian Library, kterou jsem hrál před necelým rokem se svojí družinou. Kdo by se chtěl dozvědět víc, tak je tady v databázi RPG i s mým hodnocením https://rpgforum.cz/anotace/stygian-library.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Stygian Library mě zrovna hodně zajímá!

EDIT: A k tomu mezisférickému cestování se vyloženě hodí. :)
Uživatelský avatar
RoVan
Příspěvky: 63
Registrován: 4. 4. 2021, 18:27
Bydliště: Ostrava

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od RoVan »

Příští výprava do Xyntillanu - má někdo v plánu/ rozmyšleno kam se chce podívat?

Obrázek


Obrázek

Obrázek


Na každou práci je nářadí a na každý příběh je RPG. Nezatloukejte hřebík šroubovákem, i když na něj přilepíte závaží, kladivo bude lepší.

Nabízím výpravy s OSEnauty na Olagova Švihlá místa pojďte si užít pivo, OSR a chlebíčky.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20871
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od Markus »

Byl by zájem o nějaké „začátečnické“ dobrodružství pro nové OSEnauty?

Momentálně nám tu jedou hlavně dvě velké OSEnautské „kampaně“, Xyntillan a Kobky šíleného mága. Přestože obojí je otevřené komukoli, chápu, že může být docela odstrašující snažit se naskočit do rozjetého vlaku - v obou těch hrách už je odehráno dost sezení, to prostředí má nějakou historii a minulé děje, navíc obě hry používají house rules...

Tak mě napadá – nejsou tu třeba hráči, co by si chtěli OSE zahrát, ale do tohohle se bojí naskočit a užili by něco jednoduššího?

Byl bych ochotný odehrát nějaké úvodní dobrodružství - bez jakýchkoli house rules, bez nutnosti číst jakékoli předchozí zápisy, vyloženě myšlené jako seznámení s OSE. Pro jednodušší rozjezd, aby to přeskočení do jiných OSEnautských her pak bylo jednodušší.
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od tynian »

RoVan píše: 29. 11. 2022, 20:18 Příští výprava do Xyntillanu - má někdo v plánu/ rozmyšleno kam se chce podívat?
Já bych pokračoval ve vinném sklípku. Tam je spousta možných cest dál a potenciál najít nějaké poklady.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
tynian
Příspěvky: 232
Registrován: 19. 11. 2007, 23:17

Re: [OSEnauti] Mezisférický hostinec – Hráčský pokec

Příspěvek od tynian »

Markus píše: 30. 12. 2022, 12:14 může být docela odstrašující snažit se naskočit do rozjetého vlaku
No já když jsem naskakoval někam doprostřed Xyntillanu, tak jsem si přečetl zápisy a docela to šlo v pohodě. Mnohem lépe, než když jsem včera naskakoval k Dětem mraků :-) Ale to bylo možná proto, že mě baví číst tvůj blog a hrozně jsem si chtěl s tebou zahrát :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hraničář Taurel (4. úroveň, 3. hraná postava)
Drow rytíř Torham (6. úroveň, 4. hraná postava)
Barbar alchymista Jorwik (6. úroveň, 6. hraná postava)
Odpovědět

Zpět na „OSEnauti – otevřené hraní OSE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů