[HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Moderátoři: MarkyParky, Sarsaparillos, GM Brněnský drak

Odpovědět
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Burcuji a komanduji Basiru, Yorath i Haleemu, aby mi pomohli dostat loď co nejvíc ke břehu, za Tristanova záda.

Aby měl kam zdrhat, až se tohle zvrtne.

🔀 Secure an Advantage Připravím ústupovou cestu? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 3 + 0 = 5 Challenge Dice 5, 2
✍️ Your advantage is short-lived. Take +1📈 - ve prospěch Tristana.


Je mi ale jasné, že jakmile loď rozpohybujeme, bude mít k tomu ústupu jen krátký okamžik. Čekám tedy s posledním povelem na ten správný okamžik.

Kdybys to potřeboval, klidně si popiš, že tam jsme.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Křičím na damasky, máchám kopím vysoko nad hlavou a ustupuju dozadu k vodě. Jejich vytí přechází ve vrčení, vyskočí zpátky na nohy a začnou se zase stahovat ke mně. Musím sklopit kopí, využít jeho délku a prudkými švihy si je držet od těla. Když šlápnu do vody, ohlídnu se a uvidím Medvědici, která se blíží na pomoc. Ustoupím dál do vody, damaskové zkusí pár rychlých výpadů, které odrážím kopím.

🔀 Face Danger Dostanu se na Medvědici? (Železo) Weak Hit
🎲 Action Score 1 + 3 + 0 = 4 Challenge Dice 8, 3
✍️ You succeed, but lose advantage: -1📉


Jsem ve vodě skoro po pás, když se ke mně mezi vesly natáhne Haleemova ruka a pomůže mi na palubu. Damaskové pobíhají ve vlnách na pláži a zoufale se odváží i trochu do vody, k plavání se ale neodhodlají. Koukám na ně z paluby, mokrý, unavený a s bolavými zády a bez zásob. Takhle jsem si to nepředstavoval.

"Děkuji," vydechnu k Myrickovi a ostatním. "Měli bychom odplout, tady nic neseženeme. Podcenil jsem přípravu, mrzí mě to. Podruhé tuhle chybu neudělám."

Myricku? Klidně nás posuň na další úsek cesty, budeš-li chtít.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

🔀 Undertake a Journey Další úsek cesty? (Rozum) Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 3 + 3 + 0 = 6 Challenge Dice 2, 2
✍️ You reach a waypoint. You move at speed: Mark progress and take +1📈, but suffer -1📦.
🔮 Oracle Result Theme
🎲 [49] Hate


Jakmile je Tristan na palubě, zavelím k odjezdu. Na obloze se totiž začnou stahovat mračna. Na otevřené moře se dostaneme, když už je bouře skoro unás.

"Mořský bůh se zlobí," pronese Basira a probodne Tristana pohledem, "nejspíš někoho na palubě pěkně nenávidí. Ale myslím, že si s tím poradíme." A pak, místo aby skasala plachtu a jen se snažila udržet zatíženou loď kolmo na vlny, udělá pravý opak.

Nechá plachtu vytaženou a uchytí ji napříč, aby chytla plný zadní vítr. Vyháže nejtěžší věci z našich zásob přes palubu. Pak se chopí kormidla. "Vezměte lana a připoutejte se k lavicím. Bez naložení budeme po hladině klouzat jak po ledu a vítr vás požene rychleji než vlny..."

Pak bouře udeří, oblohu začnou křižovat blesky. Naše loď - navzdory bachratému trupu - letí jako vítr nebo spíš letí s větrem. Basira stojí u kormidla, vlasy ji vlají dopředu a zakrývají tvář, plachta je napjatá k prasknutí. Směje se. "Ukaž co je v tobě, pane moří, ukaž jakou máš sílu ... a já ji zkrotím!" Mraky, které se nás snaží dostihnout, jako by nabývaly tvarů rozhněvané tváře. Objeví se hůlava, strašlivý vodní válec, který by nás nejraději strhnul zpět .. a dovalí se skoro až k naší zádi. Ale naše skvělá kormidelnice mu nedá šanci, na vysoké vlně se nechá vynést do poryvu větru správným směrem a v divokém tanci na vlnách mu opět ujede.

Konečně té nejprudší bouři dojde dech. Vítr dál bičuje plachtu a žene nás dál. Mraky necháme za sebou. Je jasné, že bouře nabírá druhý dech, ale na obzoru už se objeví ostrov a o chvíli později jeho bledé svahy potvrdí, že jde o Mrazoviště, náš cíl. "Vím, že za to budu jednou potrestaná, ale na mě si hlubinný bůh nepřijde. Alespoň dnes ne," okomentuje Basira výsledek a stočí loď do přístavu.

🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌕🌑
🔀 Reach Your Destination Jak nás uvítá Mrazoviště? (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 9 Challenge Dice 2, 3
✍️ Take +1📈 momentum.


Dorazit do přístavu na čele bouře má své výhody. Přístav je plný lodí ... a stejně tak bude místní krčma plná námořníků. Lepší výchozí situaci pro rozhlášení zpráv o Šedé řece jsem si nemohl přát.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Než stihneme navázat lana, přijde k nám místní Strážce. Podle ornamentu na dřevěném štítu nejspíš místní, ale jistý si nejsem. Přejede naši nesourodou skupinu zkoumavým pohledem a nakonec nejprve přivítá Yorath. Ta se taky chopí svého štítu a požádá o místo k zakotvení. Je nám vyhověno. Zbytek povinností nechám na Myrickovi a Basiře. Nejsem schopný místním vysvětlit tak dobře, odkud jsme připluli a proč.

S prvními kapkami deště opustíme Medvědici. Na kluzkých molech, žebřících a můstcích nad zátokou musíme být opatrní, aby nás silné poryvy nestrhly dolů do rozbouřeného moře. Haleemovi chlapci jsou nadšení z nových zážitků, Shura starostlivě hledá nejbližší přístřeší a Haleema si nedůvěřivě prohlíží kolemjdoucí. Yorath je pořád zesláblá, ale i navzdory tomu větru je poznat, že je ráda za pevnou půdu pod nohama. Jsme ale pořád jenom na ostrově, naše cesta vede dál.

Najdeme místní krčmu a zapadneme dovnitř. Yorath se vydá vyjednat něco k jídlu a pití. Já se chvíli ohřívám u širokého ohniště a přemýšlím, jak postupovat dál. Na pobřeží jsem nebyl už mnoho let. Nevím, co dělají mí známí, a jestli vůbec žijí. Kvůli Yorath se musíme dostat z ostrovů co nejrychleji, ale někam, kde najde Haleema s rodinou útočiště. Nemáme možnost je dlouho živit, musí se brzy postavit na vlastní nohy. Vyrazím k obchodníkům, rybářům a námořníkům zjistit co nejvíc. Bouře jsou tu drsné, ale krátké. Brzy budeme moct zase vyplout.

🔀 Gather Information Co zjistím o místě, kam bych mohl odvézt Haleemovu rodinu? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 1, 6
✍️ The information complicates your quest or introduces a new danger. Take +1📈
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Zatímco Tristan zjišťuje, co a jak dál s Haleemou, já svou pozornost zaměřím na osazenstvo krčmy. Snažím se v tom chumlu roztřídit podle chování poctivé obchodníky od pirátů.

🔀 Face Danger Podaří se mi vyloučit z informování o Šedé řece pitáty? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 3 + 0 = 9 Challenge Dice 5, 4
✍️ You are successful.


Není to těžké. Některé věci prostě poznáte na první pohled. A jakmile mám jasno, kdo je kdo, začneme s Basirou pomalu obcházet stoly. U každého se zastavíme, prohodíme nejprve pár slov na uvítanou a pak jim pomalu objasním, jak se věci se vzácnými surovinami od Šedé řeky opravdu mají a odkud toto drahocené zboží Cadigan vozí. Basira pak jejich kormidelníky či navigárotory zasvěcuje do tajemství příjezdu na ostrov.

🔀 Compel Podaří se mi přesvědčit obchodníky, aby se vydali do Šedé řeky a zahájili tam obchod? (Srdce) Strong Hit
🎲 Action Score 5 + 3 + 0 = 8 Challenge Dice 7, pálím hybnost za strong hit
✍️ They’ll do what you want or share what they know. Take +1📈. If you use this exchange to Gather Information, make that move now and add +1🎲.
🌕🌕 Dovedl jsem do zdárného konce náš plán na ukončení monopolu Cadigan.


Když takhle obejdeme asi pět nebo šest obchodnických rodin a vyhneme se všem podezřelým individuím, venku už zuří bouře. Nemá smysl odcházet a tak si sedneme s Barisou do rohu a objednáme si nějaké jídlo a pití. "Tak co, spokojená s tím, jak se to vyvíjí?"

🔀 Fulfill Your Vow Splním slib Basiře? (Postup) Strong Hit
🎲 Action Score 10 Challenge Dice 7, 5
✍️ Your quest is complete. Mark experience. +2✨


Spokojeně přikývne. A poprvé po dlouhé době se jí na tváři objeví ... no, ne úplně úsměv, ale spokojený výraz.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Z útržků postřehů od obchodníků se dozvím to, co stejně tuším. Na pobřeží je jenom málo míst, kde by se mohl usadit farmář s rodinou bez vlastního dobytka nebo sadby. Úrodné půdy je málo, lidí moc a zima se blíží. Žádný kruh, kde by snad byla příležitost, osobně neznám, někdy ani jména ne. Ale jedno jméno se mezi námořníky objevuje často, a z úplně jiného důvodu.

Rojřin Stesk.

🔮 Settlement Trouble [8] Natural disaster

V místě, které bylo na krátký čas mým domovem, se otřásla země. Námořníci mluví o sesuvech půdy do fjordu, trhlinách v v útesech a štiplavém zápachu, který z nich vychází. Někteří z toho viní kněží, jiní hlubinné démony. Všichni se shodnou na tom, že tradiční rituály jsou přerušené a místo v ohrožení.


Neklid v mojem srdci přehluší i bouři venku v Mrazovišti. Tohle nemůžu nechat jen tak být. Vyrazím hned ke stolu, kde sedí Myrick s Basirou. Vysvětlím jim, že se musím vydat do Rojřina stesku. Yorath i Haleemovu rodinu vezmu s sebou. Je to místo, kde se sjíždí hodně karavan. Třeba bude některá z nich mít místo pro zkušeného farmáře bez domova. Chci odplout za pár hodin. Jen co se bouře uklidní, zkusíme s Yorath sehnat nějaké zásoby. Zkusíme štěstí u místních strážců a lovců. A pak seženeme loď, pokud budou mít oni dva s Medvědicí jiné plány. Musím přiznat, že ta je spoutaná s Basirou a jejími znalostmi. Zeptám se Myricka na to, jestli je tohle rozloučení. A pak se začnu chystat na další cestu.

🔀 Sojourn Seženeme v Mrazovišti pomoc? (Srdce) Miss with a Match
🎲 Action Score 2 + 2 + 1 = 5 Challenge Dice 8, 8
✍️ You find no help here. Pay the Price.
🔮 Major Plot Twist [94]: Unexpected powers or abilities are revealed.

Myricku, mám nápad, co s tím, ale kdyby sis tenhle twist chtěl vztáhnout na sebe, máš možnost :).
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Nestihnu se ani představit prvním lovcům, když mě vyruší hluk v zadní části krčmy. Uvidím tam menší hlouček překřikujících se lidí, mihotavé světlo a šedivý kouř. A v centru všeho stojí Haleema.

Doběhnu k nim a prorazím lidmi. "Halee...!" spustím, ale zarazím se. Haleema objímá svého synka, Ravela. Má jen kalhoty, po tvářích mu tečou proudy slz a ruce schovává v hliněném korbelu. Shura s druhým synkem a pár dalších mužů hasí oblečením hořící lavici.

"To byl on, ten kluk!" ukazuje prstem šlachovitý námořník.
"Chtěl jsem se jenom zahřát...!" pláče Ravel.
"Ukaž ruce!" zavelí statný strážce.

Haleema nesouhlasně zavrčí, ale strážce strhne korbel stranou. Ravelovy dlaně temně žhnou, jako rozfoukané uhlíky. Kolem nás to zašumí.

"Černokněžník!" ozve se někdo. "Táhni z domu hlubinného pána!" ozve se někdo jiný.
"Prosím vás, dobří lidé," vzlyká Shura. "To se nikdy nestalo, přísahám! Je to jenom malý chlapec!"

Někdo za mými zády po ní hodí korbel. Shura výskne, Ravel vykřikne a lavice prudce vzplane.

"Ven, ven s nimi, nebo nám tu všechno zničí!"
"Táhněte odsud, cizáci!"
"Jděte," praví nesmlouvavým hlasem strážce. "Váš čas zde se naplnil. Jděte, než někoho napadne, že toho kluka utopí. No tak."

Chytím plačící Shuru i jejího syna kolem ramen a tlačím je k východu. Yorath alespoň letmo pokyne strážci a chytí Haleemu. Bloumám očima po rozzlobených tvářích a hledám Myricka a Basiru. Všichni tady ví, že jsme připluli společně. Snad je nenapadne se vzpírat.

Myricku, u Ravela se projevil stejný "dar", jako v dětství u tebe; předávám slovo.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Co se děje zmerčím okamžitě - neovládaný výron známé síly mi totiž zježí všechny chlupy na těle. Vyrazím k nim.

Tristan se snaží dostat Haleemova rodinu ven a dobře dělá. Kolikrát jsem já zažil něco podobného, jak ten kluk, než jsem se dostal k Rudému vrchu. Místní strážce má naštěstí rozum, takže zatím ubližují jen slova.

Konečně jsme venku. Stále prší, byť čelo bouře už se přehnalo. Skloním se k Ravelovi. "Neboj se, přísahám při železe, že ti pomůžu zkrotit a ovládnout v sobě tuhle sílu, tak jako kdysi pomohli mě."

Formidable quest: 1🌕/milník
🔀 Swear an Iron Vow Pomůžu Ravelovi zvládnout jeho sílu. (Srdce) Miss
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 5, 10
✍️ You face a significant obstacle before you can begin your quest. Envision what stands in your way (Ask the Oracle if unsure) and... you press on: Suffer -2 📈, and do what you must to overcome this obstacle.


Jenže silný déšť už zhasil jiskru, která v chlapci plála a on na mě hledí vyděšeným pohledem. "Už se ti to někdy stalo? Zažil jsi někdy něco takového? Zůstal jsi někdy sám v noci na lávových polích?" zasypu ho otázkami, ale on jen kroutí hlavou a mlčí. Zasypávám ho dalšími otázkami, ale bez výsledku.

"Budeme ho muset vystavit nějaké situaci, kdy se síla znovu projeví," postavím se nakonec.

V tu chvíli si ale stoupne Shura mezi mne a chlapce a schová ho za svá záda. "Ne! Ty ho ničemu vystavovat nebudeš. Beztak jsi ho tím právě ty nakazil. Dej od něj ty ruce pryč."

To mě natolik zarazí - a zabolí - že se nezmůžu na žádnou reakci.

Nemůžu začít tenhle slib plnit, dokud mi Shura nesvěří Ravela.
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

K Medvědici sestoupíme s početným doprovodem v zádech. Místní se chtějí přesvědčit na vlastní oči, že skutečně odplujeme.

Shura s dětmi se schová na palubu ke zbytku nákladu, s Myrickem a Haleemou odvazujeme lana, Basira chystá plachtu. Yorath stojí na zádi a nehnutě sleduje strážce na konci mola, kteří drží naštvané námořníky v bezpečné vzdálenosti.

"Na co teď myslíš?" zavolám na ni.
"Asi nám zachránili život," poví chladně, "a nemůžeme jim ani správně poděkovat."


Odrazíme loď a s pomocí vesel se dostaneme z přístavu. Navrhnu cestu do Rojřina stesku a nikdo nic nenamítá. Znám to tam a oni znají mě, neodmítnou nás. Snad, doufám. Nebude lehké přijít do místa, kde se otřásá zem, s vyděšeným Ravelem a tajemným Myrickem.


"Tvoje přísaha," povím po vyplutí stranou Myrickovi, "chci vědět víc, co zamýšlíš. Ne hned, bude na to čas, ale dříve, než se s Haleemovou rodinou rozloučím. Chci vědět, jestli bude chlapec v bezpečí. Chápu, že potřebuje pomoct. Ale k některým tvým krokům mám výhrady, to víš. Nech ho teď s matkou, promluvím potom s ní, možná, když mě tvůj záměr přesvědčí. Musíme teď dávat pozor. Mít někoho takového na lodi je nebezpečné. Bojím se, že déšť po celou plavbu nevydrží."

Pak se přidám k Basiře u kormidla a pomůžu vybrat vhodný kurz. Je potřeba doplnit zásoby a mít se na pozoru před počasím i piráty. "Myslíš, že se ti bude Hlubinný bůh za tu předchozí drzost mstít hned?" zeptám se a nechám otázku viset ve vzduchu. Odpověď vlastně ani nepotřebuju.

Cesta do sousedního regionu: 2 posuny/waypoint 🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑🌑

🔀 Undertake a Journey Jak začne cesta do Rojřina Stesku? (Rozum) Weak Hit
🎲 Action Score 3 + 2 + 0 = 5 Challenge Dice 10, 4
✍️ You reach a waypoint and mark progress, but suffer -1📦.
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

🔮Coastal Waters Location
🎲 [27] Rocks
🔮 Theme
🎲 [98] Home


Pár hodin po opuštění Mrazoviště zakrouží nad lodí racek. Překvapí mě, že bychom už byli blízko pevniny, tipuji že se brzy objeví ostrov.

Ani toho se nedočkám, z moře trčí jen obrovský shluk balvanů. Ale na něm snad stovky, možná i tisícovka racků. Obrovská racčí kolonie.

"Doplníme zásoby?" zeptám se Tristana, který už notnou chvíli kontroluje pytle a přepočítává, co nám zbylo...
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Pokrčím rameny. Pak projdu celou loď a znovu zjistím, co všechno nám chybí a jestli je tohle opravdu nutné. Je.

"Maso se jíst dá, peří hřeje, trus hoří. Máme sítě i šípy. Nalákáme je na nějaké odpadky, oni žerou všechno."

Říkám to věcně a jednoduše, aby to i jednoduše znělo. Potřebuju uklidnit hlavně sám sebe.

🔀 Resupply Seženeme tu něco použitelného? (Rozum) Strong Hit
🎲 Action Score 6 + 2 + 0 = 8 Challenge Dice 5, 4
✍️ You bolster your resources. Take +2📦


O chvíli později zapomene Ravel na svoje trápení. Spolu se svým bratrem sledují nás šest dospělých, jak přebíháme po palubě sem a tam, házíme napříč sítě, skáčeme po nich a zápasíme s uřvanou bílou masou ptáků. Když místo návnady začnou agresivně nalétávat na nás, rozeženeme hejno několika šípy a rychle vypneme plachtu. Pomalu se vzdalujeme od skalisek.

Utřu si pot z čela a setřepu ze sebe peří. Několik jemných per sesbírám do hustého chomáče, namočím ho v oleji a nad vlnami zapálím. Až když ucítím žár a bolest v konečcích prstů, pustím zbytek do moře a otočím se k plným sítím. Teď to bude bolet racky.

Myricku?
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

... ještě pri odplutí..

To, že mě Shura nepustila ke svému synovi mi umožnilo si uvědomit, jak moc ho potřebuji. To, že ho stihl stejný osud jako mě, ale jeho síla ještě není spoutána a utlučena starými rituály, tak jak se to stalo mě. 🌘
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Undertake a Journey: Action Roll Strong hit
🌕🌕🌕🌕🌑🌑🌑🌑🌑🌑

Coastal Waters Location [54] Cove


Čas běží, noc i den jsou klidné, zdá se, že i mořský bůh se vybouřil nebo má jiné starosti někde jinde. Nedělám si však iluze, že by zapomněl.

Konečně se před námi objeví pobřeží. Rozeklané se mu neříká náhodou. Jen co naše oko dohlédne, vidíme na sever i na jih ustí mnohých fjordů.

"Který je ten správný?" zeptám se Basiry. Pokrčí rameny. "Tyhle vody neznám. Ale tahle je nějaká jeskyně?" ukáže na temnou skvrnu na skále mezi fjordy na úrovni morske hladiny.

Není malá. Klidně by se tam mohla vejít celá loď.

Je tam?
Rolled 8 vs. 25: **Yes**


"Je tam loď!" vykřiknu, "můžeme se poptat na cestu..."
Uživatelský avatar
Tristan Baldurson
Příspěvky: 296
Registrován: 5. 9. 2022, 18:24

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Tristan Baldurson »

Z lodi v pobřeží jeskyni na mě padne neklid. Přecházím po palubě sem a tam a přemýšlím, co dělat. Znovu a znovu se dívám na útesy, ostrůvky a fjordy, ale nic z toho nepoznávám. Možná jsem tu nikdy nebyl. Nebo možná to bylo jenom příliš dlouho. Potřebuju nějaký orientační bod, a ten je na pobřeží. A posádka tam té lodi nás dřív nebo později stejně uvidí.

Požádám Basiru, aby se k nim přiblížila. Kleknu si na příď a zastíním oči. Pomalu na temném pozadí jeskyně rozpoznávám výrazné detaily. Barvy na přídi, vzor štítů, plachtu. A je to...

🔀 Gather Information Co vím o téhle lodi? (Rozum) Miss with a Match
✍️ Pálím -8📉 => Strong Hit with a Match
🎲 Action Score 2 + 2 + 0 = 4 Challenge Dice 7, 7
✍️ You discover something helpful and specific. The path you must follow or action you must take to make progress is made clear. Take +2📈


... Damula! Znám ji!

"Pluj k nim, Basiro!" zvolám a těžko skrývám radost. Po tak dlouhé době možná spatřím známou tvář. "Je do Damula, s kapitánem Wynnem... alespoň doufám. Byl to muž v nejlepších letech a plný sil, sotva by se mu něco stalo. Mají domovský přístav v Rojřině Stesku a určitě nám pomohou s cestou!"

Zanedlouho už vplouváme do ústí obrovské jeskyně a já z přídě mávám na Damulu, sotva nepadám do vody. Wynne se na mě usmívá, sice mu chybí polovina zubů, ale oči mu pořád ještě jiskří a při podání pravice drtí dlaň. Vysvětlí mi, že se nehodlají zdržet dlouho, cesta je vede podél pobřeží pryč. O podrobnostech mlží, poví jenom, že vezou důležitého pasažéra - překladatele jazyka elfů, který byl povolán k řešení jakéhosi složitého sporu. Mrzí mě, že náš společný čas bude krátký, ale poradí s naší další plavbou a přenechají místo na zakotvení a odpočinek.

Myricku?
Uživatelský avatar
Myrick Lysbærer
Příspěvky: 310
Registrován: 16. 9. 2022, 18:40

Re: [HRA] Dobrý sluha, špatný pán

Příspěvek od Myrick Lysbærer »

Uleví se mi, když se ukáže, že jeskyně není pirátská skrýš, ale prosté kotviště v závětří. To, že Tristan zná kapitána Damuly náladu ještě víc vylepší.

Jakmile si lodě vymění místo a zakotvíme, vezmu z našich zásob sekeru, troud a ocílku, seskočím a vyrazím k hromadě vytahaného naplaveného dříví. Vyberu ty nejsušší kusy a začnu připravovat tábořiště. Ne, že by včerejší noc na otevřeném moři byla neklidná, ale zas tolik nespěcháme a klidná zem je klidná zem. A navíc ... potřebuji si v klidu a pohodě znovu promluvit se Shurou, a to dřív, než se na pevnině naše cesty rozdělí.

🔀 Make Camp Co vím o téhle lodi? (Zásoby) Strong Hit
🎲 Action Score 4 + 3 + 0 = 7 Challenge Dice 1, 6
✍️ Choose two: Recuperate: Relax: Take +1 spirit. Focus: Take +1 momentum.


Odpoledne strávím přemýšlením o tom, jak vlastně Shuru oslovit. A pořádný spánek později v noci povzbudí mou mysl.

Co zvolí Tristan?
Odpovědět

Zpět na „[PBP] Železné přísahy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů