Nejlepší RPG scénáře

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Nejlepší RPG scénáře

Příspěvek od Vandalicus »

Stařec píše: 8. 2. 2022, 15:45 Toť otázka - co a v čem. Moc nemusím OSR systémy. Já jsem teď uprostřed testování PF2e, utvářím si názory (zatím pozitivní), ale myslím, že to tu se mnou nikdo hrát chtít nebude :) Láká mě ještě Index Card RPG, ale ten má - myslím - výrazně nižíš mortalitu a vybízí k přepracovávání encounterů, aby se toho během nich dělo víc (vlny nepřátel, akce prostředí atd.) - což nepovažuju nutně za problém.
Hele ja spoustu z tech veci hral v 5e, protoze jsem straslive linej se ucit jiny systemy, a jde to. Nevim, jak PF2e, no, ale imo kdyz to hrajes v systemu, kterej znas, tak to dokazes lip korigovat nez v systemu, kterej hrajes poprve.

S Keep on the Bordelands - Goodman Games udelali novou verzi. Pro 5e, revidovanou a doplnenou. Ja ji nevidel, ale Markus ji myslim ma? Imo bych se mrknul tam, verim, ze udelali spoustu prace za tebe.

Nicmene. KotB, Cavern's of Thracia i Night's Dark Terror jsou kampane samy o sobe - kazda z nich ty vydrzi na spousty sezeni (KotB je asi nejmensi, ale i tam si dokazu predstavit minimalne nekolik navstev). Takhle dohromady si to klidne dokazu predstavit na rok hrani (a k tem ostatnim se ani nedostanes :) )

(btw Cavern's of Thracia muzes dat na lokaci "Caves of Unknown" v KotB a mas to spojeny dohromady, jenom domyslet vzajemny propojeni, prip. mirny reskin KotB aby to sedelo tematicky)
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: Nejlepší RPG scénáře

Příspěvek od Stařec »

Dělat věci do PF2 mi nepřijde jako problém. Sice není s pětkama kompatabilní, ale většinou má nějakou existující obdobu, kterou lze vzít a rovnou použít. Jsem ted asi víc nakloněn si ty scénáře předělat do systému, který znám, než se seznamovat se systémem jiným.

Goodman verzi KotB už právě mám.

Délka těch věcí mě trochu zaskočila. To je o něco delší, než jsem čekal.
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Re: Nejlepší RPG scénáře

Příspěvek od Markus »

Z věcí mimo D&D moc poznámek nemám, tak jenom stručně:

:arrow? The Darkening of Mirkwood. Údajně dobrá kampaň ze Středozemě, pro The One Ring 1. edice.

:arrow? Convergence. Ukázkové dobrodružství z příručky Delta Green. Vyšetřování ve stylu Akta X na americkém městečku, jsou v tom vládní konspirace, mimozemšťani a Lovecraft.

:arrow? Dracula Dossier. Špionážní upírská kampaň pro Night’s Black Agents, údajně skvělá.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Re: Nejlepší RPG scénáře

Příspěvek od Markus »

Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác

Re: Nejlepší RPG scénáře

Příspěvek od Selhan »

Konečně jsem si pročetl Deep Carbon Observatory, a nevím, proč jsem si to nehcával tak dlouho v pořadníku -- za mně rozhodně zařazeno mezi můj seznam "nejlepších". Mám chuť si to zahrát.

První část mi přijde jako velmi dobře zpracovaná "overland adventure". Zajímavé a interaktivní prostředí, spousta NPC, dobrý foreshadowing -- navíc mě velmi potěšilo, že to není takový ten uhrovitý grimdark, a mnohem spíše mi to evokuje new weird, třeba Mievilla. Když se to pak začne zvrhávat v horror, není to slasher, a dostává to podle mého Lovecraftově odkazu lépe než většina modulů pro CoC. Finální dungeon opravdu evokuje kosmickou hrůzu z věcí lidskou myslí nepochopotelnými. Má jediná "výtka" asi je, že že z podivností nalezených v observatoři by se dalo udělat modulů tucty, a přijde mi až jako plýtvání dát všechny tyhle nápady na jedno místo. Každopádně mi to přijde tak dorbé, že by mě skoro lákalo umístit to do "normální" kapmaně, a sledovat to jako opravdovou tragédii, ze které postavy, pakliže vůec, vylezou silně poznamenané. Jo a samotný dungeon není o pastech a boji a vůbec těch nudnýhh dungeon-crawlových věcech!
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 750
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07

Re: Nejlepší RPG scénáře

Příspěvek od Nordoslav »

Selhan píše: 26. 1. 2024, 21:51 Konečně jsem si pročetl Deep Carbon Observatory, a nevím, proč jsem si to nehcával tak dlouho v pořadníku -- za mně rozhodně zařazeno mezi můj seznam "nejlepších". Mám chuť si to zahrát.
Na kolik sezení bys řekl, že to je?
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3832
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác

Re: Nejlepší RPG scénáře

Příspěvek od Selhan »

Circa 6? 4–10, řekl bych. Záleží, na kolik háčků se hráči chytí. Ale upozorňuji, že v tom odhadu nejsem nějak zvlášt dobrý :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Gimli
Příspěvky: 52
Registrován: 30. 10. 2023, 09:15
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší RPG scénáře

Příspěvek od Gimli »

Moje The Best

Kampaně

Krkavcova čistka. Určitě existuje několik lepších zahraničních kampaní (například Enemy Within, ke které jsem se ještě nedostal), ale když se omezíme na kampaně, které vyšly v češtině je Krkavcova čistka podle mě nejlepší.

Dobrodružství a moduly

Gornatův hvozd. Minimalistický pointcrawl v rozlehlém hvozdě s jedním větším dungeonem a několika menšími, zatím jsem to ještě nehrál, ale už od pohledu slibuje zábavnou hru.

Rozšiřující příručky

Lone Wolf - Bestiář Magnamundu. Sice nevlastním samotnou hru ale barvitě popsaná monstra, nemrtví, zvířata a lidské národnosti Magnamundu s překrásnými ilustracemi se dají docela snadno přenést do jiné hry.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Re: Nejlepší RPG scénáře

Příspěvek od Markus »

Díky, žes tomu všemu i poctivě rozdal hvězdičky :)

EDIT: Sakra, spletl jsem si Legolase s Gimlim. :doh:

Zpět na „O hraní obecně“