Zajímavé projekty z Kickstarteru

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Mizy »

Je to FL a ti mě zatím nezklamali. BR, který jsem backnul, se povedl hodně. Já mám od nich vlastně rád skoro všechno. WD miluju, YZE mi vyhovuje (velice umě ho roubují na setting), takže back. :)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Antharon »

Markus píše: 14. 3. 2023, 15:20 Ty Kickstartery se vážně staly skoro defaultním způsobem financování (a hlavně propagace) RPGček.

Proč vlastně lidi tak ochotně kupujou zajíce v pytli a houfně kickstarterují hry, o jejichž kvalitách ví kulový? Proč si nepočkat, až to reálně vyjde, na ohlasy a recenze?
Toto je dosť zásadná disinterpretácia toho, čo sa deje na kickstartri.

Ľudia si na ňom kupujú veci hlavne preto, že chcú podporiť nezávislých a začínajúcich autorov a otvoriť tak monopolmi ovládaný market.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Markus »

Fakt? Já teda vždycky backoval věci proto, že jsem je chtěl mít, ne protože jsem chtěl otevřít monopoly ovládaný trh. :)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Antharon »

Markus píše: 14. 3. 2023, 15:51 Fakt? Já teda vždycky backoval věci proto, že jsem je chtěl mít, ne protože jsem chtěl otevřít monopoly ovládaný trh. :)
Obcas sa mi to stane, ale, hlavne v pociatkoch kickstartru, som to kickoval takmer vylucne na zaklade toho, ze sa mi paci co robil autor a toto je moznost priamo mu povedat, je to super, chcem toho viac
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Mizy »

To by asi byla pravda, kdyby tu věc (v tomhle případě hru) neměli už komplet hotovou. Pak je to cajk. Podpořím vývojáře, protože jemu a jeho projektu věřím. Jenže takhle už KS nefunguje. Hra je hotová a jde jen do tiskárný. FL si náklady na výrobu nechá od kupujích dopředu zaplatit. KS už je regulerní předprodejní kanál. Stejně ale v tomhle případě back, protože FL. 😁 Mimochodem Dave Thaumavore dobře poukazuje, že v tady ho hodně děsí, že je všude logo AMC a FL jen tak bokem a menší.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6888
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Antharon »

Mizy píše: 14. 3. 2023, 16:16 To by asi byla pravda, kdyby tu věc (v tomhle případě hru) neměli už komplet hotovou. Pak je to cajk. Podpořím vývojáře, protože jemu a jeho projektu věřím. Jenže takhle už KS nefunguje. Hra je hotová a jde jen do tiskárný. FL si náklady na výrobu nechá od kupujích dopředu zaplatit. KS už je regulerní předprodejní kanál. Stejně ale v tomhle případě back, protože FL. 😁 Mimochodem Dave Thaumavore dobře poukazuje, že v tady ho hodně děsí, že je všude logo AMC a FL jen tak bokem a menší.
Ono zasa nemusis na kickstarter prist uplne bez napadu, to ta nikto nekickne. Ja napriklad podporujem pravidelne malych vyvojarov doskoviek a ti by bez kickstartru tu hru nikdy nevydali. Skoncili by v sufliku ako moje projekty.
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon tito uživatelé (celkem 3):
Mizy, kin, smrq
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od smrq »

Mizy píše: 14. 3. 2023, 15:27 Je to FL a ti mě zatím nezklamali. BR, který jsem backnul, se povedl hodně. Já mám od nich vlastně rád skoro všechno. WD miluju, YZE mi vyhovuje (velice umě ho roubují na setting), takže back. :)
Mizy, objednáváš i něco tištěného nebo jen PDF? Láká mě fyzický Starter Set a PDF příručka, ale bojím se, kam se může vyšplhat poštovné. Máš s tím zkušenosti?
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Mizy »

Mám backnuté fyzické kopie core a starter setu. Teď nedávno dorazil BR. Poštovné bylo klasicky okolo 3 stovek.
Za tento příspěvek děkují uživateli Mizy:
smrq
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Angri »

Markus píše: 14. 3. 2023, 15:20
Ale pak jsou kickstarterové hity jako teď třeba Shadowdark, což je hra AFAIK od neznámých autorů, ze které se může stejně tak vyklubat bomba jako průser... a s největší pravděpodobností prostě jen další ze stovek ani skvělých, ani hrozných hacků D&Dčka.

Je kupování zajíců v pytli nový standard?

(Nevím, co tímhle sleduju.)
Teď jsem na to koukal , dá se stáhnout nějaká starter free verze, odkaz je přímo na úvodní stránce kampaně.
Takže je otázka jestli se z toho dá posoudit kvalita?

https://www.drivethrurpg.com/product_in ... er_login=1&
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 490
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Jocho »

Angri píše: 29. 3. 2023, 23:57
Markus píše: 14. 3. 2023, 15:20
Ale pak jsou kickstarterové hity jako teď třeba Shadowdark, což je hra AFAIK od neznámých autorů, ze které se může stejně tak vyklubat bomba jako průser... a s největší pravděpodobností prostě jen další ze stovek ani skvělých, ani hrozných hacků D&Dčka.

Je kupování zajíců v pytli nový standard?

(Nevím, co tímhle sleduju.)
Teď jsem na to koukal , dá se stáhnout nějaká starter free verze, odkaz je přímo na úvodní stránce kampaně.
Takže je otázka jestli se z toho dá posoudit kvalita?

https://www.drivethrurpg.com/product_in ... er_login=1&
Ja sa na Shadowdark pozerám s rezervou, pretože sa zjavil z ničoho nič, zrazu ho tu glorifikujú rôzne osobnosti z YouTube ako bombu-pecku, ale keď sa naňho pozriem, príde mi asi tak inovatívny ako EZD6.

Už len zoznam "features" je taká povinná jazda, ktorú má asi každé súčasné RPGčko z tejto rodiny a keby som mal byť hnusný, tak podľa podobných metrík by mal byť hitom aj môj projekt, lebo zo všetkých vlastností:
  • The four core classes: fighter, priest, thief, wizard
  • A d20-based, roll-high system
  • No darkvision — total darkness is dangerous
  • Treasure grants XP, and tracking it is dead simple
  • Roll-to-cast spells — magic is exciting and risky
  • Simple distances (close, near, far)
  • Monster morale and reaction rolls
  • Always-on initiative — time is easy to track
  • The six classic stats (3d6 in order)
  • No skills — just ability checks and advantage/disadvantage
  • Separate ancestry and class
  • Randomized character class abilities — emergent character growth!
  • Low hit points — fast and deadly combat
  • Simple encumbrance (gear slots)
majú 8 zo 14 features spoločných. A v tých ostatných sa dizajnovo líšim zámerne, pretože mám trocha inú cieľovku a nechcel som urobiť just another D&D klon.
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od kin »

Hele, tady je to imho dost jednoduchý:

- známý rpg autor (má za sebou nějakých 20 dobrodružství, jedno z nich je nejlépe hodnocená na DMs guild, jedno z nich bylo přeloženo i tady na d20.cz (jmenuje se "The Horror Within").
- má dobrou komunitu - na Youtube má 16tisíc followerů. To nenabereš přes noc.
- tvořila primárně pro DnD5e a přestupuje na OSR, takže spoustu lidí, co znají jen DnD5e zatáhla na ten svůj osr systém.
- Obzvlášť po OGL fiacku je víc lidí ochotno přejítt z DnD5e na něco jiného. Ale ne moc odlišného, to zase nechtějí.
- je to pěkná a mladá slečna co se zajímá o rpg. To u koníčku, kde stále ještě převažují muži taktéž pomůže.

Takže si to pěkně oddřela dobrodružstvíma a až pak vydala systém, který má následně úspěch. Jako vždy, je to primárně o dobrodružstvích a komunitě. Žádný zázrak, ani kouzlo v tom není. Dělejte dobružství, budujte komunitu. Jinak Váš systém nikdy nikoho zajímat nebude. Když už se nechceš nechat inspirovat zahraničím, vem si jako inspiraci Norda, aktulně to je imho nejvíc viditelný český tvůrce. A je to jenom kvůli tomu, že věnoval šíleně moc času do tvorby komunity. Jinak by jeho pravidla taky nikoho nezajímala a najednou jej čeká papírový výtisk od Mytaga...go figure.

EDIT: koukám na to a holka se činí, v jednom updatu má, že pro to její rpg tvoří věci Elven Tower, Runehammer, Jennell Jaquaz (!!!!) a další. Má tam sountrack, actual play i s tvorbou postavy, dobrodružství, nová povolání, web-based character generátor...její dobrodružství na DMguild mají dalece přes milion stáhnutí...tady pláčeš zrovna na blbým hrobě. Tady vypadá že v tom je hodně potu, slz a krve.
Za tento příspěvek děkují uživateli kin tito uživatelé (celkem 7):
Muzzug, crowen, Quentin, Jarilo, Pieta, Selhan, Nordoslav
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Jarilo »

Díky Kine za doplnění kontextu. Hlavně si myslím, že kdokoli, kdo má pocit, že by jeho projekt měl být hitem, to může přece klidně zkusit, nic jim v tom nebrání.
Za tento příspěvek děkují uživateli Jarilo:
kin
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Selhan »

https://www.kickstarter.com/projects/ki ... d-cantrips

Kinks and Cantrips – BDSM supplement pro 5e :D
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan:
MarkyParky
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Mizy »

https://youtu.be/rfgyYJQNh6Q

Gloomhaven rpg. Hmm jsem zaujat. Ten setting je vlastně fajn a na mechaniky jsem hodně zvědav.
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: Zajímavé projekty z Kickstarteru

Příspěvek od Muzzug »

Colin co dělá Runecairn včera spustil itchfunding na bestiář. A po necelém jednom dni už je v skoro v půlce požadované částky. :-o
Kromě 100 nestvůr bude obsahovat i tipy k převodu už existujících nestvůr z Cairnu a dalších her vycházejících z Into the Odd.
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů