Chalice

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Chalice

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi
Chalice postaví hráče do role rytířů pátrajících po svatém Grálu. Rytíři v průběhu hry prochází tělesným a spirituálním úpadkem jak je okolnosti nutí ke kompromisu a jejich vlastní morální selhání je vzdalují ideálu rytíře. Jejich úkol rytířské ctnosti je odsouzen k neúspěchu, ke kterému vede mnoho různých cest.

Hra je zamýšlena na jednorázová sezení v rozsahu 3-4 hodiny.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Chalice

Příspěvek od KDolecek »

Asi ne. Mne to napadlo u toho, že dva hráči mohou usilovat o Devil's Bargain, ale je pravda, že ten kdo prohraje o kartu nepřichází, tak to není vlastně sázka.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Chalice

Příspěvek od KDolecek »

Tak už jsem se probojoval i k té recenzi a hodnocení.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalice

Příspěvek od Markus »

Karle, jsi moc skromnej, měl jsi poslat i odkaz. :) Tady je.

Velmi pečlivé představení a zhodnocení. I když to není „hra pro mě“, rád jsem si to přečetl a udělal jsem si o ní dobrý obrázek. Díky.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalice

Příspěvek od Markus »

Hele, to itch.io, odkud ta hra pochází, to je co za komunitu? Pochopil jsem to tak, že Selhan ten Chalice koupil v nějakém bundlu. Itch je jenom obchod, nebo i nějaká tvůrčí komunita? Protože tam evidentně jsou především takovéhle miniaturní „indie“ věci.

Při čtení Karlovy recenze jsem totiž začal uvažovat, jestli to vůbec prošlo nějakým playtestem. A jestli itch.io vůbec mají být nějaké "finální" projekty pro veřejnou spotřebu, nebo je to spíš nějaká tvůrčí/testovací platforma na přetřásání nápadů a podporu autorů. Něco jako zpeněžená RPG Kuchyně?
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Chalice

Příspěvek od KDolecek »

Nevím přesně jak to funguje, očividně je tam nějaká silná tvůrčí komunita, která tam pak i publikuje, ale zároveň je to prostě shop. Narychlo jsem kouknul a dá se tam koupit Blades in the Dark nebo Apocalypse World a jejich prodejní stránka na první pohled vypadá úplně stejně jako Chalice.
Chalice se tam prodává za deset dolarů, Apocalypse World za patnáct.
Chalice tam má 5 hvězdiček z 5 na základě 28 hodnocení, hodně jsem si při psaní recenze říkal, zda jsem to prostě jen nepochopil, ale zrovna v tom hodnocení ta kokrétní komunita může hrát silnou roli.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalice

Příspěvek od Markus »

Hodnocení na eshopech jsou obecně k ničemu, všechno má 5 hvězdiček třeba i na DriveThru.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalice

Příspěvek od Selhan »

itch.io je indie platforma pro publikaci a prodej. Něco jako dejme tomu bandcamp. Můžeš tam nahrát svou tvorbu a prodávat a podíl obchodu je dobrovolný. Hodně z těch věcí je taky PWYW a dokonce tam často dávají "community copies" zdarma pro ty, co nemají peníze. Takže v současné době skoro všechno indie najdeš tam. Ale není to nějaká komunita ve smyslu starého Forge, může si tam nahrát kdokoli cokoli, a vlastně TTRPGs jsou spíš minorita, mnohem větší zastoupení tam mají kupříkladu videohry.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Chalice

Příspěvek od KDolecek »

Po naší hře jsem psal autorovi. První email jsem omezil na otázku "jak se to má s tím počtem karet vs počet jejich použití?"
Poděkovám nám za hraní Chalice a odpověděl:
I might not have described properly: so as largely a Trophy hack, there are only really "supposed" to be 5 Trials, analogous to the 5 Rings in a Trophy Incursion. You can exchange a card via a Devil's Bargain, but the idea was that your 5 cards represent your knight's resources, resolve and limitations, forcing you to decide between saving higher cards for later trials and risk early failure (and sin) or coming out strong out the gate and fading in the stretch, so to speak. It's designed for shorter snapshot episodes/games of a couple hours, and not so much going past 5 trials - though you could certainly shed your hand at the 5th trial and draw another five cards from the well, to proceed to future trials!
TL;DR: Karet je vždy pět, stejně jako pět Zkoušek. (=V knize je to blbě popsané).

V druhém emailu jsem se ho zeptal jak má tedy fungovat mechanika Hříchu, když je jen pět Zkoušek a jak má fungovat Devil's Bargain z hlediska, tedy zda s emá původní karta a její změna projevit ve fikci. To bylo cca před třemi týdny, tak nevím jestli ještě odpověď dostanu.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalice

Příspěvek od Selhan »

Hm, v tom SRD evidentně není všechno, incursions to nezmiňuje... Myslím, že je to jasné. Měli bychom v rámci vědy zkusit i Trophy :D Jdu si ji koupit, akorát prvně bych rád odvedl pro změnu něco veselého, takže to do Sirotčince nahodím až pak.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalice

Příspěvek od Selhan »

Autor (autorka? změnil i jméno...) vydal hru v nové, zcela odlišné verzi - je z toho teď sólo žurnálovka.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Chalice

Příspěvek od Markus »

To je, jako kdyby chtěl někdo cíleně udělat co největší bordel v databázi :)
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: vojta_h3 a 5 hostů