[dobrodružství] Okolí Kamence

Původně švédská hra Forbidden Lands je retro fantasy RPG s důrazem na survival v otevřeném světě.

Moderátor: skaven

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Okolí Kamence

Příspěvek od Markus »

Selhan píše: 7. 11. 2021, 10:22 Markusi, rád bych ti opět jednou připomenul, že ne všichni lidé mají stejný vkus jako ty, a mohl bys tudíž svá dogmatická tvrzení trochu mírnit.
A proto hned jako první větu píšu, ať to berete jako vyjádření osobní preference.
Bože!
To vážně už jeden disclaimer nestačí?
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Okolí Kamence

Příspěvek od Selhan »

No, ne, protože nás potom přesvědčuješ, že to je přece univerzální. (A lidi ti to baští.) Jenže mě přijde, že jen rozvitěji a přesvědčivěji opakuješ Sirienovo "tak se smiřte s tím, že vesnická fantasy je z podstaty nuda!" - tváří v tvář spoustě lidí, kteří si evidentně chtějí zaroleplayovat život ve fantasy středověku.

Dobrodružství nemusí být jen o tom, že jdeš něco ukrást. Dobrodružství může být taky Jack London, a může to být o tom, že se v něm pracuje. Chápu, proč tě to může nezajímat, a rozhodně tě nebudu přesvědčovat, že to máš hrát - ale mohl bys to oplatit ostatním.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [dobrodružství] Okolí Kamence

Příspěvek od smrq »

Markus píše: 7. 11. 2021, 09:48 Jednoduchá otázka: A vaše hráče to baví?
Ano. Pokud je to dávkováno rozumně a s citem k situacím, pak ano. Vždy jsem měl raději civilnější dobrodružství, kde se nereálné/fantasy problémy vyskytují spíše v menší míře. Mám rád drsné realistické světy připomínající reálný středověk. I proto jsem sáhnul po tomto systému, který je stavěn tak, jak mi to vyhovuje. Samozřejmě, že zde jsou rasy a kouzelníci a nemrtví a divné potvory. Ale rád stavím družině do cesty krom nestvůr i běžné lidi a skřety a loupežníky a zlo, které není nadpřirozené, ale jde jenom svině lidi.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Okolí Kamence

Příspěvek od Markus »

Nejsem si jistý, jestli si rozumíme, smrqu. „Stavět družině do cesty i běžné svině lidi a skřety loupežníky“, to přece je dobrodružství.

Těžit kámen není.

EDIT: A ještě teda disclaimer, protože na disclaimery si tu evidentně potrpíme:
Markus v recenzi píše:Z každého řádku číší cit pro hru a dobrodružství.
Markus v komentáři pod anotací píše:Dobře vyhmátnutý princip toho, na čem funguje dobrodružství: pocit, že poznávám zajímavý svět plný fascinujících věcí, které stojí za prozkoumání.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 642
Registrován: 6. 6. 2007, 16:17
Bydliště: KrPole

Re: [dobrodružství] Okolí Kamence

Příspěvek od Ota »

ShadoWWW píše: 7. 11. 2021, 07:28 Oto: Bude pokračování toho dobrodružství? Nebo třeba nějaké jiné z tvé dílny? :)
Do konce listopadu bych chtěl došmrdlat "Labyrint Chodce v tmách". Zatím to má kolem dvaceti stran A4, což mi přijde jaksi moc, když se jedná vlastně jen o jednu lokaci a její blízké okolí. Ale když to čtu, nevím, kde ubrat. A pokud se pokusím o aplikaci smrqova doporučení "Využij sílu prázdnoty", ještě to nabyde :). Je pravda, že je tam trochu víc obrázků, ale i tak nad počtem stran sám kroutím hlavou.

Pak bych rád vzal své dvoustránkové dobrodružství "Poslední uctívač" a trochu ho rozvedl. Jedna dvě stránky na okolí, jedna dvě stránky s číselnou aplikací pro Zapovězené Země. Možná nějaká ilustrace, trochu provzdušnit momentálně namačkaný text - do deseti stran bych se měl vejít.

A zároveň mi v koutku duše hoří touha udělat modul, ve kterém by postavy vlezly do temného lesa a nemohly by se dostat ven (trochu opak Holdstockova lesa Mytág). Holdstockovy knížky mám moc rád a tu atmosféru prastarého hvozdu, tlejícího listí, šamanských masek a podobných pravěkých rekvizit bych rád do dobrodružství dostal. Něco napsáno už mám, ale zatím to běží na pozadí, beztak si myslím, že z toho nakonec vyleze něco jiného, Holdstock je příliš vysoká liga.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: [dobrodružství] Okolí Kamence

Příspěvek od smrq »

No problemo, Markusi. Já psal, že s tvou recenzí víceméně souhlasím. A pokud bereš svině lidi a skřetí loupežníky za dobrodružnou překážku, pak nejsme vepři. Je fakt, že jako dobrodruh bych šel raději lovit zubra než jít lámat kámen do dolu.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Okolí Kamence

Příspěvek od Markus »

smrq píše: 7. 11. 2021, 14:04nejsme vepři
:clap:
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Pan Bača
Odpovědět

Zpět na „Zapovězené země“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů