[Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Otevřená odschoolová online kampaň v gonzo megadungeonu Anomalous Subsurface Environments. Přidejte se, jestli máte rádi chaos.

Moderátor: KDolecek

Zamčeno
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

[Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Bifi »

Toto je hlavné vlákno pre diskusiu o online kampani ASE’73.

Hráči sa stále môžu prihlasovať!
(Westmarches jajaja)
Adresár s pravidlami pre tvorbu postavy a hranie samotné, opis prostredia (gazetteer)
Kalendár pre sledovanie aktivity postáv, downtime atď.
Termíny najbližších sedení: 6. január, nasledujúce sa hlasujú na Termino
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Antharon »

pridal by som dve poznamky na ktore nechceme zabudnut:
1, vyriesit moznu eskalaciu konfliktov, vyhodnotit ako velmi to devalvuje bojovnikov
2, ak jedna strana ustupuje, iniciativu by mali ziskat dlhe zbrane
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Antharon »

vyzera to, ze poslem skrxkra na downtime a chcel by som zatial vyskusat novu postavu.

Kód: Vybrat vše

Damian sa narodil v technopodzemi pod denethixom v izolovanej psychonautskej komunite. Dietatkou sa narodilo s deformovanou tvarou a miesto nosa mal iba dva otvory v tvari, z ktorych neustale presakovali vlhke sople. Ked ho babica uvidela, radostvne povedala rodicom, ze je to krasne, zdrave dieta, doslova bezchybne. Vsetci vedeli, ze maly Damian je predurceny k velkym veciam.

Uz ako dieta ho komunita pasovala do pozicie prostrednika. Vysielali ho obchodovat s gamma trpaslikmi a obcas dokonca aj na povrch. Damian sa nestazoval. Je to velmi submisivny chlapec.

Raz ho poslali rodicia na povrch aby priniesol vodny filter, pretoze voda z potrubia uz pomaly zabijala celu dedinu. Damian uz toho mal plne zuby a tak zasiel na jedno pivo do strasneho pajzlu kam pustili bez otazok aj jeho....

A tak Damian vzal 40gp, ktore dostal na nahradny filter pre svoju rodinu a nakupil si zbroj, piku i nejake zasoby a vyrazili k hore Renton. Damian sa nestazoval. Bol zvyknuty poslusne plnit prikazy. Ale to sa malo coskoro zmenit...

Kód: Vybrat vše

name: Damian Vox

str 8
int 12
wis 10
con 8
dex 9
chr 7

psychonaut

deformity: rotten nose - -2chr, +1 int, +1 wis
power: apptitude accelerant: 1/day, 1d12 rounds, chosen ability is increased to 18.
jazyky: vjaparcina, uthal, ilaman, derr0
zbrane a zbroje: vsetky zbrane, lahke zbroje
save rolly: cleric
prerequisites: wisdom/inteligence (+0)
speed: 120
hit dice: 1
figthing capability: 1 man

withstand adversity: 40%

maximum retainers: 3
loyality adjustment: -1
reaction adjustment: -1

saving throws:
Poison: 11
Wands/Rays: 12
Paralysis: 14
Breath: 16
Spells: 15

hit points: 3

alignment: chaos

inventory:
- Pike (12)
- Light Armor (10)
- Backpack (3)
- Rations (15)
Naposledy upravil(a) Antharon dne 29. 12. 2020, 12:48, celkem upraveno 2 x.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Markus »

Tak byl downtime, nebo ne? Kdo všechno hrál? Co se stalo? Chci vědět všechno! Dokonce si asi i pustím záznam. :)
KDolecek píše: 28. 12. 2020, 18:23 Vasco
Class: Fighter / Duelist
Level: 1
Aligment: Lawful
Vítej v partě! Ještě bys měl nahoře v záhlaví kliknout na hlasování a vyznačit, které termíny můžeš hrát.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Vandalicus »

Strucny zapis:

- cast vypravy se vydala do Celjabinsku. Zurgurr tam zustava se lecit. Lexibot vyrazi do Denethix prodat loot
- najal se zbytek zoldaku, ktery se ma hned vydar zpatky k hore. S nimi vyrazili dve nove posily - gladiator Drago a soudni duelant Vasco
- v tabore se rozhodnou, ze vyrazi do podzemi i se Skrxkrem
- do podzemi vyrazime ve slozeni Drago, Vasco, Skrxkr, Zajo, Vascova henchwoman (jmeno si nepamatuju), Dragova nosicka Ynithiria a 4 zoldaci
- rozhodneme se trochu poohlednout po reaktoru.
- narazime na uzkou chodbu zakoncenou prirodnim kamenem. V chodbe je propadlo.
- zatimco zkoumame propadlo, prijdou za nami rozbiti roboti. Nikdo jim nerozumi, Skrxkr jim ukazuje frcky a posila je pryc, ale roboti se na nej pokusi zautocit, coz jim ale nevyjde - behem jednoho kola je vsechny rozsekame.
- protoze skrz propadlo vidime do mistnosti pod nim, rozhodneme se spustit nekoho dolu na provaze. Prvni navrh je spustit Zajo, ale Vasco odmita poustet dite do nebezpeci a necha se spustit do diry sam
- to se ukazalo jako dobry napad, na Vasca tam zautocil jakysi radioaktivni hmyz
- nechybelo malo, a vytahovali jsme jeho mrtvolu, ale podarilo se mu ho setrast.
- Vasco chvilku zvazoval, jestli se nevrati do tabora, ale pak se rozhodl zustat
- nechali jsme diru dirou a nahledli do dalsi chodby. Nasli jsme mistnost s reaktorem. Vypada to, ze casti jsou rozbite, ale protoze nemame sebou trpasliky a elfy (kteri vidi zareni) ani Lexibota kvuli textum, tak jsme se rozhodli, ze je to prilis nebezpecne pro ted.
- prozkoumali jsme posledni zbyvajici mistnost - a nasli police, na kterych byly vyskladane roboticke hlavy. Pobrali jsme hlavy a volne protoniove police a rozhodli se vyrazit s lupem do tabora
- cestou jsme narazili na ambush robotu. V nasledne pretahovaci bitve jsme prisli o dva zoldaky, ale vzapeti se nam podarilo ty roboty zlikvidovat

EDIT: tohle tudiz probihalo soubezne s downtimem Lexibota a Zurgurra. Skrxkrk downtime nepotreboval.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Antharon »

s tym backstory mi to uplne nevyslo, rybicka je zabrata, updatne sa nam pool henchmanov alebo uz je na vyber iba ten hitesh?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Vandalicus »

Je tam jeste ten zlodej, nakonec jsem ho si ho nevzal, protoze jsem zvolil levnejsi variantu nosice - zoldaka
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Bifi »

Záznam zo sedenia je online: https://youtu.be/Lb9YT9-78TI

Hench(wo)menov doplním. XPy postnem čoskoro tiež.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Antharon »

Mohli by sme henchmanov drzat ako editovatelny dokument na dropboxe alebo v roll20? zacina sa nam tento thread postupne zneprehladnovat, inak mapa s reaktorom bude coskoro ale niekde som to pokazil a az ked som bol hotovy uvedomil som si ze hoci mi chybaju jedny schody vsetko krasne zapasovalo na miesto :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Antharon »

Obrázek
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od KDolecek »

Markus píše: 28. 12. 2020, 12:02 Chtěl bych týden věnovat hledání někoho, kdo bude rozumět těm laboratorním dokumentům, a je mi schopný říct, k čemu jsou dobré.
Vasco pravděpodobně bude potřebovat delší downtime, tak jsem si preventivně naházel druhou postavu a hodil by se na ní věděc. Napadlo mne, že by propojením ke skupině mohly být právě ty laboratorní dokumenty. Dávalo by ti to tak smysl, Markusi, nebo spíš směřuješ k tomu, že by se dokumenty zpeněžily?
Zároveň se tedy mluvilo o výzkumných projektech na magii, tak jsem si říkal, že vědec by mohl jet výzkumné projekty na vědu, nicméně pokyny pro tvorbu postavy u vědce specificky zmiňují, že ti v tomto settingu výzkum nedělají.
Bifi, bylo by možné se od tohoto případně odklonit?
Antharon píše: 29. 12. 2020, 19:56 Mohli by sme henchmanov drzat ako editovatelny dokument na dropboxe alebo v roll20? zacina sa nam tento thread postupne zneprehladnovat, inak mapa s reaktorom bude coskoro ale niekde som to pokazil a az ked som bol hotovy uvedomil som si ze hoci mi chybaju jedny schody vsetko krasne zapasovalo na miesto :D
Psal jsem Bifimu s podobným návrhem, takže podporuji. Zároveň nabízím, že mohu pomoci se zřízením takové složky se sdílenými dokumenty, např. v rámci Google Drive/Docs.
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Winnie »

...aby náhodou nebylo tak jednoduché vybrat termín příští hry, klikla jsem na 6. 1. 2021... :-)

Postavu nahodím nejpozději v sobotu.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Bifi »

Ahojte, spísal som dlhšie pojednanie o presvedčení pre naše ASE. Je to skôr kompilát myšlienok, ktoré sa už v nejakej podobe tu na fóre nachádzali, ale je užitočné to mať na jednom mieste: https://divneuhorsko.blogspot.com/2021/ ... iadok.html

Skúsenosť z predchádzajúceho sedenia:
Porazenie šiestich robotov je spolu 60 XP, ktoré sa delia medzi tri postavy a dve hench(wo)men takto: postava 15 XP, hench(wo)man 8 XP.

Vasco spolu 240 XP (15 combat + 25 za zlyhaný save + 50 za dych smrti + 100 za zostup do prvej úrovne podzemia + 50 roleplaying)
Drago spolu 140 XP (15 combat + 100 za zostup do prvej úrovne podzemia + 25 roleplaying)
Skrxkr spolu 40 XP (15 combat + 25 roleplaying)
Mimiš, Zajo spolu 58 XP (8 combat + 50 za zostup)

Termíny ďalšieho hrania: Kvôli Winnie by som rád dal sedenie na 6. 1., ak to Markusovi nevadí. Možnosť je aj mástrovať dva termíny, t.j. 4. aj 6. a každý z hráčov sa rozhodne, na ktorú výpravu sa chce pridať (prípadne na oboje).

Antharon, super mapa!

Zdieľaný Dropbox adresár už máme, akurát musím uvoľniť editovacie práva. Budem rád, ak napr. Karel zmanažuje hench(wo)menov do jedného súboru! (Ďalších henčákov pre nové začiatočné postavy doplním, ale ak chcú najať nových existujúce postavy, musia spendnúť jednu downtime akciu.)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Markus »

V názvu článku máš pořádek a zákon. Nemělo jedno z toho být chaos?
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Winnie »

Rychlé nahození a základní nástin (na papíru už mám snad všechno, jen teď nestíhám přepisovat)...

Name:Louhi
Class: elf (magic user)
Alignement: neutral

STR: 12
INT: 14
WIS: 10
CON: 8
DEX: 11
CHAR: 10

Bifi, děkuji za vstřícnost s termínem.

Nepovedlo se mi v materiálech najít žádné informace k tomu, jak je to s kouzly. Kde mám hledat...? :-)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Online kampaň - RPG Fórum streamuje] ASE'73

Příspěvek od Bifi »

Markus píše: 2. 1. 2021, 16:23 V názvu článku máš pořádek a zákon. Nemělo jedno z toho být chaos?
Dík, opravené...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Zamčeno

Zpět na „[Online kampaň] ASE“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti