Babišova emergence

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Babišova emergence

Příspěvek od jjelen »

Eleshar_Vermillion píše: 18. 1. 2022, 20:13Jako jo, mohli by to být komunisti nebo fašisti, ale já mám ty laťky přece jen posazené trochu výše.
No právě, no právě... momentálně moc nevidím lepší alternativu. A zrovna u STANu mi přijde, že (narozdíl od toho Babiša třeba) na kritiku i nějak reagují - což by měla být samozřejmost, ale v naší politice žel není (tak jsem rád i za takový drobný posun)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Jako, ten Farský není ideální, ale upřímně, moc mne to žíly netrhá...vzdělanost je potřeba...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Babišova emergence

Příspěvek od jjelen »

Vallun píše: 18. 1. 2022, 21:41 Jako, ten Farský není ideální, ale upřímně, moc mne to žíly netrhá...vzdělanost je potřeba...
A kdyby totéž udělal někdo z jiného týmu?
(ale tak samozřejmě i kdyby se sebral, odjel, vesele pobíral poslanecký plat a přitom tu fyzicky nebyl - přemejšlim jestli přelétávání kvůli "dležitým hlasováním" není ještě horší, než kdyby poslancoval distančně, CO2, že jo - pořád si STAN vede lépe než většina ostatních stran s minulou vládní garniturou... což je určitá obhajoba, nikoliv pochvala, neb laťka nijak vysoko není)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Pokud chceme lidi přesvědčit, že vzdělání je důlezité, tak s tim nemám problém...a bylo by dobře, že tam máme lidi, co na to dosáhnou...

90 % práce poslance jestejně dneska digitálně...takže dopady jsou spíš politické než praktické...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Mnohem vetsi pruser je, že Nekula nevyhodil šéfa SZIF..:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2503
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Babišova emergence

Příspěvek od jjelen »

No pokud začneme rýpat do SPOLU tak tam narazíme na horší věci než je asi cokoliv co se zatim objevilo u Starostů (jakkoliv zrovnu u lidovců mě to bude/bylo bývalo mrzet dost)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jasně, mně jen STAN připadá jako takoví Lidovci v bledě modrém. Ochotni se skoalovat úplně s kýmkoliv, dokud z toho pro ně kouká moc (zatím strany tak odlišné jako Top09, Lidovci a Piráti), ale stejně tak připraveni podrazit. Zatím víme o dvou porušeních koaliční smlouvy s Piráty - výzvy k preferenčnímu hlasování a teď ten Farský. Vedle toho pochybní kandidáti, pochybné financování... Vše během dost krátké doby. Za mě palec dolů a prostředník nahoru.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Resurrection »

Ono je to asi takove symptomaticke vsechno. Zatimco Lidovci maji nejakou centralni ideu, kolem ktere je to cele postavene, tak STAN nic takoveho nema. Ostatne je to uz v nazvu, ze - nezavisli. Coz zrejme znamena, ze je to parta lidi, kteri nemaji spolecneho nic nez touhu po politicke moci. Zadna spolecna politika, zadna moralka a naprosta flexibilita (= nezavislost na cemkoliv). A tak se tam proste sejdou pod jednou nalepkou slusnaci, rasisti, investigativni novinari, podnikatele v oblasti sverenskych fondu atd. Coz nikdo moc neresil, kdyz to byly druhe housle Kalouska nebo sila v komunalni politice. Jakmile se z nich stala druha nejsilnejsi vladni sila, a zejmena zpusob, jakym se to stalo... no, zda se ze zurnalistika u nas jeste porad docela zije. A je to paradoxni, protoze kdyby to dopadlo dle ocekavani, tedy kdyby ziskali +- to co se cekalo a hrali by zase ty druhe housle, tak by jim to fungovalo bez sebemensich potizi i nadale. Nejakej Farskej by byla usmevna perlicka mozna ani to ne. Ale v takoveto pozici sily... a jelikoz to neni strana, ale sdruzeni nezavislych, tak by to nedokazal uridit sebelepsi manazer.

Rekl bych, ze v tomhle ohledu bude vlastne jenom hur pro vladu a skoro bych vsadil na to, ze tentokrat nebude vlade ODS osudna ODS, ale prave STAN.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Mně je myšlenka strany nezávislých kandidátů naopak dost sympatická, ale musel by existovat nějaký mechanismus čistě preferenční volby neovlivněné pořadím na kandidátce, a samozřejmě to naprosto nedává smysl v kontextu volební koalice, zejm. takové, která má ve smlouvě, že na preference specificky hrát nebude (tohle byl fail Pirátů, že jim to taly nedošlo). Pak to taky samozřejmě jako strana nemůže úplně jednat.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Resurrection »

Eleshar_Vermillion píše: 19. 1. 2022, 15:05Mně je myšlenka strany nezávislých kandidátů naopak dost sympatická,
Jenomze to presne vede k tomuhle a proto to imho nemuze fungovat. Srovnej s Piraty a jejich fungovanim, kdy se nekde na foru pohadaj a posilaj se do prdele, ale nevsim sem si, ze by jejich nominanti hazeli vidle do vladni spoluprace nebo do fungovani strany svymi solo akcemi. Evidentne tam ty lidi citi (a cti!) urcitou sounalezitost a loajalitu vuci tomu projektu, jehoz jsou cleny. To mi presne pripada, ze v pripade STANu jednoduse neexistuje. Pro Farskeho je primarni zajem Farsky, pro Rakusana je to Rakusan, pro Michalika je to Michalik atd. atd. A kazdej ten jeden poslanec a ministr kope primarne za sebe, takze tohle se bude jedine mnozit, protoze se ty jejich osobni zajmy zacnou dostavat do konfliktu jako se deje. A spravne je to pozorovani, ze je toho v kratke dobe docela hodne. Proto to povazuju vsechno za symptom tohoto fundamentalniho problemu. Napjate bych sledoval disciplinu hlasovani poslaneckeho klubu STAN. V tomhle ohledu tusim velmi nemile prekvapeni pro papirove nejsilnejsi polistopadovou vladu.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Já obecně asi nejsem smířený s celým tím principem politických stran (navzdory faktu, že konečně existuje pro mě volitelná alternativa), tak mi přijde zajímavé mít nějakou možnost jít čistě přes zajímavé lidi bez prostřednictví stran. Samozřejmě jsem si vědom toho, že to má i řadu negativ, ty strany např. jsou schopny poskytnout určitý kontrolní mechanismus (byť to zase u nás prakticky vůbec nedělají), navíc to asi pak celé směřuje k malým, jednotmandátovým obvodům a debilnímu systému first-past-the-post, které se teda v posledních několika dekádách moc nepředvedl.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Resurrection »

Eleshar_Vermillion píše: 19. 1. 2022, 15:43 navíc to asi pak celé směřuje k malým, jednotmandátovým obvodům a debilnímu systému first-past-the-post, které se teda v posledních několika dekádách moc nepředvedl.
Ne nutně, CGPGrey na to ma dobré video: https://www.youtube.com/watch?v=l8XOZJkozfI Nějaká verze toho se používá v Austrálii a generuje to nejlepší výsledky co se zastoupení a reprezentace týče.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

To prosazuje u nás Janeček...

Zkoušel to na Slavíkovi a jako nic moc - výsledky mé hlasy vůbec nezohlednily...:D

Jinak mne překvapuje ticho nad zrušením povinného očkování...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Resurrection píše: 19. 1. 2022, 15:56Ne nutně, CGPGrey na to ma dobré video: https://www.youtube.com/watch?v=l8XOZJkozfI Nějaká verze toho se používá v Austrálii a generuje to nejlepší výsledky co se zastoupení a reprezentace týče.
Jo, ale to nikdo nikdy nikde ještě nezkusil (resp. dá se to snadno tvrdit), zatímco first-past-the-post je "časem ověřená tradiční metoda" využívaná v "nejvyspělejších demokraciích" jako třeba USA nebo GBR (a taky to vyhovuje velkým stranám, že :evil:).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Babišova emergence

Příspěvek od ilgir »

Vallun píše: 19. 1. 2022, 16:36 Jinak mne překvapuje ticho nad zrušením povinného očkování...:/
Protože s nástupem omikronu to je vcelku logický krok.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů