Každodenní normálnosti

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Passingby »

Faskal píše: 14. 10. 2022, 18:33
www.reddit.com/r/dune/ píše:AI-generated art is not allowed on this subreddit
Tak já nevím, koukal jsem se (15.10.) do podmínek (těch 8 bodů na titulce) i do FAQ, a tohle jsem tam nikde nenašel. Že by si stroje na diskriminaci už stihly stěžovat a algoritmy stížnost vyhodnotily jako oprávněnou a odůvodněnou?

Jinak na některých (např.) Discordech je to zakázané proto, že tam lidi přestali dávat vlastní tvorbu a jenom tam spamujou "koukejte, co jsem vytáhl z MidJourney/Dall-E/Etc."
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Sosacek »

Faskal to asi psal kvuli te ironii, ze to je zrovna /r/dune - proto je to normalnost a ne podivnost. A jak se da ocekavat, v komentarich na redditu vsichni referuji na myslici stroje a butlerian jihad.

Trochu me mrzi, ze to musim vysvetlovat. To tu dunu nikdo necetl?

Sami moderatori /r/dune to vysvetluji tak, ze "mame v pravidlech 'zadne low-effort shitposty' a obrazek z ai je low-effort".
Za tento příspěvek děkují uživateli Sosacek tito uživatelé (celkem 2):
Faskal, Selhan
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Passingby »

Ajo, jsem to pochopil tak, že to už dali výslovně do podmínek (třeba Mothership Discord tam fakt měl něco jako "Nepostujte obrázky z AI generátorů," protože jich tam každej den byl tak metr).

Dunu jsem četl, ale jenom tu první a už je to hodně dávno a jak tam fungovaly počítače/AI si už vůbec nepamatuju...
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Nikterak.
"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind"
Místo toho měli jakési "lidské počítače"/mentaty a vesmírné navigátory fetující skořici způsobem, že jsou omezeně schopni vidět budoucnost.
Za tento příspěvek děkují uživateli Eleshar_Vermillion:
Passingby
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Pieta »

Duna je právě budoucnost bez velkých počítačů, protože se jim to někde v minulosti šeredně vymstilo a teď je to velké tabu.
Proto je to vtipné.
Za tento příspěvek děkují uživateli Pieta:
Passingby
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Antharon »

Sorry, mne ten vtip nejak nedopol, nie je to prve miesto ktore vedie svoj jihad proti umelym inteligenciam a som z toho vzdy hrozne rozladeny ako hlupo ludia sklzavaju k tmarstvu, lebo sa boja pokroku. Vieme mat obrazky rychlo a lahko? Ludia dokazu pretavit svoje ideje do obrazku aj bez rokov treningu? Zakazme to lebo ma to uraza a chcu mi zobrat pracu, alebo je to proti bohu...

A potom sa na to pozriem a ani ako fanusik duny nevidim uplne zjavny skvely vtip, lebo ma tak strasne seru ludia...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Pieta »

Já celkem chápu ten argument, že obrázková AI jsou strojově poháněné plagiátorství, že můžeme mít rychlé a snadné obrázky proto, že to nakrmíš tvorbou lidí, co to kreslili pomalu a těžce, a stroj jejich styl za tebe vykrade. Takže kontroverznosti toho všeho rozumím.
Za tento příspěvek děkují uživateli Pieta:
Sosacek
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Sosacek »

Antarone, je mi lito, ze povazujes boj proti vykoristovani za "hloupe lidi sklouzavajici k tmarstvi". Ale musi to clovek cist v kazdem threadu? Na cloveka co chtel umlcet "grafomanske trolly" diskutujici valku s tim dost tapetujes.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Corny »

Já třeba neuznávám řeči o plagiátorství nebo vykořisťování, to mi osobně připadají jako docela žvásty a argumenty pro to jsou značně chabé a účelové.

Ale na druhou stranu nevidím nic špatného nebo jako principielní "Jihad" proti umělým inteligencím, když někdo řekne "Hele, AI jsou cool, ale zcela narovinu je to prostě nízko nárokový výtvor a už to tady těmi obrázky docela spamujete a nás to co umí ten stroj nakreslit úplně nevzrušuje oproti výtvorům klasických kreslířů, kteří tomu věnovali ten čas a energii mnohem větší, tak jsme se rozhodli tu AI obrázky zakázat a dát prostor těm tradičním". Fakt je takový, že zaplatit si měsíc v Midjurney může úplně kdokoliv a naházet tam nějaký Dune promt může taky úplně kdokoliv a mě by to asi taky po týdnu omrzelo jen sledovat záplavu AI generated obrázků. Na tom redditu ty obrázky nejsou jen z titulu "Tohle je hezký obrázek o Duně" ale "Tohle je hezký obrázek o Duně kterému nějaký fanoušek věnoval docela dost času aby ho vytvořil". A to AI art prostě neplní. Takže hned se proti tomu čertit, jak je to iracionální Anti-AI-Hate taky není smysluplné.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Vallun »

Corny píše: 16. 10. 2022, 10:56 nás to co umí ten stroj nakreslit úplně nevzrušuje oproti výtvorům klasických kreslířů, kteří tomu věnovali ten čas a energii mnohem větší, tak jsme se rozhodli tu AI obrázky zakázat
Nás, co umí normálně chodit, nějací lidé na vozejčku nezajímají, tak jsme se rozhodli je tady zakázat...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Corny »

Skutečně dokonalé srovnání, smekám XD
Co další, příště budeš srovnávat zákaz AI artu v redditu s holokaustem?
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1596
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Passingby »

Vallun píše: 16. 10. 2022, 11:02 Nás, co umí normálně chodit, nějací lidé na vozejčku nezajímají, tak jsme se rozhodli je tady zakázat...
Tak na to se dá akorát odpovědět, že máme olympiádu a paralympiádu... $D
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od York »

Stroje nám berou práci 4.0?

Všichni zatím boj proti neviditelný ruce trhu prohráli, tak jsem zvědavej, jak to vyjde tentokrát. První kolo vyhrál trh na plný čáře - kdyby bylo víc umělců, kteří svoje díla dávaj do public domain, jako třeba ti na https://pixabay.com/, nebyl by takovej tlak na vývoj kreslící AI.
Za tento příspěvek děkují uživateli York:
Vallun
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Pieta »

Tím myslíš kdyby ti zatracení umělci nechtěli za svoji práci platit?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1734
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Corny »

Tohle asi není debata, která ve své rozjetější podobě patří do tohoto vlákna.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů