Hraní v Praze

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Hraní v Praze

Příspěvek od Tak říkej »

Ahoj,
hledám družinu na hraní DrD 2 v Praze (nebo krizově v Liberci). Ze studijních důvodů se naše původní družina rozpadla a tak si nemám s kým zahrát.
DrD hraji delší dobu, začal jsem na 1.6, pokračoval DrD plus a nyní "hraji" DrD 2. DrD se věnuji asi deset let. Trochu potíž je v tom, že osm let z deseti jsem hrál se stejným PJ a spoluhráči, takže naše DrD se jakoby zaseklo na mrtvém bodě, protože jsme nebyli schopni přinést do hry nic nového (každý již měl své stereotypy a neměli jsme se od koho učit, takže je možné, že těch více než deset let zkušeností s hrou se nijak zvlášť nemusí projevit). Také proto bych si rád zahrál u někoho, kdo to opravdu umí, abych se přeučil věci, které jsme dělali špatně.
Pokud bych si mohl vybrat, hrál bych rád u někoho zkušenějšího a pokud možno nějak pravidelněji (např. 1 za 2 týdny, či podobně). Trochu problém mám přirozeně s časem (kdo nemá). Protože studuji, mám volný v podstatě jen pátek odpoledne a neděli odpoledne.
Pokud někdo hrajete a byli byste ochotni alespoň vyzkoušet nového hráče, tak mi prosím napište. Taktéž mě prosím kontaktujte, pokud byste znali někoho takového, budu vám vděčný. Můžete si mě po emailu oťukat, pokusím se vám vyhovět, bude-li to v mých silách.
Děkuji, P. Holec
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od York »

Tak říkej píše:Také proto bych si rád zahrál u někoho, kdo to opravdu umí, abych se přeučil věci, které jsme dělali špatně.
Teda hrát dvojku a mít volné místo, tohle by mě nejspíš odradilo od toho, abych se ti ozval ;-)
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od Tak říkej »

Teda hrát dvojku a mít volné místo, tohle by mě nejspíš odradilo od toho, abych se ti ozval ;-)[/quote]

Jak to myslíš?
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od Pepa »

Jako kdybys hrál téměř cokoliv jiného než Dvojku, tak se domluvíme...
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od Tak říkej »

Pepa píše:Jako kdybys hrál téměř cokoliv jiného než Dvojku, tak se domluvíme...
DrD 2 mám nejradši, ale pakliže bych nemohl jinak, nebráním se ani pluskům ni jedna šestkám. S jinými hrami tohoto druhu nemám zkušenosti, ale naučil bych se je.
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
Pan Banán
Příspěvky: 50
Registrován: 6. 4. 2014, 22:50
Bydliště: Tam, kam lidská noha nevkročila
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od Pan Banán »

DrD2 je nejlepší. DrD 1.6 nedávalo prostor příběhu, příliš lpělo na mechanice a navíc téměř všechna dobrodružství odehrávala v jeskyních. DrD+ bylo zase mechanicky neuvěřitelně složité a trvalo věky, než jsme se kvůli výpočtům a číslům posunuli v příběhu dál...
DrD2 dává prostor příběhu, který je hlavním prvkem hry. A pravidla ho jen přidržují, aby byl stabilní. Jako kostra.
Sám mám Dračí Doupě moc rád. Ale v mém okolí není nikdo, kdo by ho se mnou hrál. A ironicky, i když mi velmi jde vytváření nehráčských postav, map a prostředí, nedokážu vymyslet ani jedinou příhodu a všechno musím tahat z knížek.
Jsem jako ryba, která má silné ploutve a mocné žábry, ale i tak je zavřená v malinkém akváriu.
"Včerejšek, ten je ten tam.
Zítřek, ten nám není znám.
Ale dnešek, to je dar.
Tak si toho daru náležitě važ."
- Mistr Oogway
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od York »

Pan Banán píše:A ironicky, i když mi velmi jde vytváření nehráčských postav, map a prostředí, nedokážu vymyslet ani jedinou příhodu a všechno musím tahat z knížek. Jsem jako ryba, která má silné ploutve a mocné žábry, ale i tak je zavřená v malinkém akváriu.
Tak to je potom otázka, jestli je pro tebe dvojka skutečně nejlepší. Existují příručky, které ti s tímhle mohou pomoci.
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od Tak říkej »

Pan Banán píše:DrD2 dává prostor příběhu, který je hlavním prvkem hry.
Souhlasím s tebou, i když to asi neplatí vždy. Někdo má rád našláplé hrdiny (nebo něco jiného) a příběh je tolik netáhne, ale těch je asi méně.
Já mám pravidla DrD 2 také nejradši, z tebou popsaných důvodů, ale také to je pro hráče i průvodce trochu obtížnější. Větší volnost => více proměnných.
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od Pepa »

Pan Banán píše:A ironicky, i když mi velmi jde vytváření nehráčských postav, map a prostředí, nedokážu vymyslet ani jedinou příhodu a všechno musím tahat z knížek.
A viděl jsi Bestiář k DrD II?

A viděli jste Fate: Rozcestí? Co říkáte na něj?
Uživatelský avatar
Pan Banán
Příspěvky: 50
Registrován: 6. 4. 2014, 22:50
Bydliště: Tam, kam lidská noha nevkročila
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od Pan Banán »

Samozřejmě, mám všechny tři příručky, ale jak jsem říkal- Nedokážu nic vymyslet sám, vše musím tahat z knížek. Takže pokud hrajeme, většina příhod, které někdy použiji, jsou v bestiáři. A i s těmi mi nejde pracovat. Skutečně, jsem zoufalý :(
"Včerejšek, ten je ten tam.
Zítřek, ten nám není znám.
Ale dnešek, to je dar.
Tak si toho daru náležitě važ."
- Mistr Oogway
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od York »

Pan Banán píše:Nedokážu nic vymyslet sám, vše musím tahat z knížek. Takže pokud hrajeme, většina příhod, které někdy použiji, jsou v bestiáři. A i s těmi mi nejde pracovat. Skutečně, jsem zoufalý :(
Existuje jednoduché a funkční řešení: Ptej se svých hráčů. Návod, jak na to, se tu dá najít.
Uživatelský avatar
Pan Banán
Příspěvky: 50
Registrován: 6. 4. 2014, 22:50
Bydliště: Tam, kam lidská noha nevkročila
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od Pan Banán »

Děkuji. Však jde o to, že bych se musel ptát sám sebe. A já tu odpověď neznám.
Já totiž nemám hráče, protože to nikdo nechce hrát. Takže mým jediným hráčem jsem pouze já sám...
Poraďte mi drazí lidé. Co mám dělat? Však Dračí Doupě je má nejmilejší hra.
"Včerejšek, ten je ten tam.
Zítřek, ten nám není znám.
Ale dnešek, to je dar.
Tak si toho daru náležitě važ."
- Mistr Oogway
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od York »

Pan Banán píše:Já totiž nemám hráče, protože to nikdo nechce hrát. Však Dračí Doupě je má nejmilejší hra.
Jestli mluvíš o Dvojce, tak té se prodalo pár tisíc výtisků, takže někdo to téměř určitě hrát chce. Napsat sem, že hledáš spoluhráče, je rozhodně dobrý první krok. Občas se připomenout je dobrý druhý krok.

Pak je taky možnost vyzkoušet si pár pro tebe nových systémů na nějakém opengamingu. Třeba zjistíš, že tě baví i jiné systémy než dvojka. Pokud se alespoň občas vyskytuješ v Praze, máš to zrovna velice jednoduché, Sparkle pravidelně pořádá otevřená hraní v Mephitu. Můžeš taky v příslušném tématu zkusit nadhodit, že by sis rád zahrál oneshot dvojky - třeba se někdo najde a možná se tam pak domluvíš na stabilnějším hraní.
Uživatelský avatar
Pan Banán
Příspěvky: 50
Registrován: 6. 4. 2014, 22:50
Bydliště: Tam, kam lidská noha nevkročila
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od Pan Banán »

Bohužel, od Prahy jsem velice daleko a nemám možnost se tam dostat.
"Včerejšek, ten je ten tam.
Zítřek, ten nám není znám.
Ale dnešek, to je dar.
Tak si toho daru náležitě važ."
- Mistr Oogway
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17485
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Hraní v Praze

Příspěvek od York »

Pan Banán píše:Bohužel, od Prahy jsem velice daleko a nemám možnost se tam dostat.
Tak pak ještě zbývá možnost hry přes voice chat, nebo tady uspořádat Play-by-post hru.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů