Hrací karty

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Hrací karty

Příspěvek od vzteklina »

Imho na jednobarevných kartách to chce jednobarevné symboly.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hrací karty

Příspěvek od Tak říkej »

Symboly hodím na karty, ale budu moci až o víkendu.
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: Hrací karty

Příspěvek od Insolitus »

Tyhle symboly jsou fajn. Ikdyž na ty srdce bych radši viděl nějakou "červenější" než tuhle růžovou.
Zkusím prosím, jak by to vypadalo, kdyby symboly byly černobíle (nebo hnědobílé)
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrací karty

Příspěvek od ilgir »

Taky jsem uvažoval o černobílých, ale nakonec jsem se přiklonil k barevným. Důvod: u hracích karet je podstatné, aby rozeznání symbolů bylo pro hráčovo oko naprosto automatické. Tyto karty už mají handicap v tom, že nezobrazují počet symbolů podle hodnoty, takže černobílé symboly by byly dalším handicapem. Estetický záměr by tu šel proti užitkovosti.
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hrací karty

Příspěvek od Tak říkej »

Tak jsem se opět pokusil o vytvoření náhledu s novými symboly hodnot. Myslíte, že mají vhodnou velikost atd.?

Protože mi ilgir poslal i černobílé symboly, napadlo mě, že by někdo z vás mohl chtít zkusit nalézt nějakou svou barevnou kombinaci. Nahrál jsem tedy obrázky na leteckou poštu http://leteckaposta.cz/715011444.
Přílohy
Zkušební náhled
Zkušební náhled
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrací karty

Příspěvek od ilgir »

Koukám, že to bude chtít ještě dost poladit. Osobně jsem skeptický k variantě s hnědými kartami, to asi nikdy nebude vypadat dobře. Večer na to sednu a něco sem pošlu.
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Hrací karty

Příspěvek od vzteklina »

Čím to asi bude, že na jednobarevných kartách vypadají barevné symboly jako pěst na oko...
Symboly by měly být jednobarevné a pokud možno v podobném tónu jako celá karta. Co se týká odlišitelnosti, jde to vyřešit poměrně jednoduše - symboly budou orámované a každý bude mít vlastní styl orámování (tvarem, barvou). světlý list na tmavém, tmavé srdce na světlém atp. Když na ty symboly koukám, uplně se to nabízí. Srdce a listy jsou stínované zleva doprava, zatímco kule a žaludy zhora dolů. Takže už bez použití tvaru orámování je to slušně odlišitelné.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrací karty

Příspěvek od ilgir »

Aby se daly rozumně použít barevné symboly, musí být karty černobílé.

Obrázek

Jednobarevná varianta má taky něco do sebe, ale pořád nějak nevím, jak ty symboly vypíchnout. Teda kromě toho, že levá polovina listu by taky byla šrafovaná.

Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrací karty

Příspěvek od Aljen »

A co pokerove karty?
O tie zaujem nie je?
predsalen sa daju pouzit na Project:Dark
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Hrací karty

Příspěvek od PotulnyDruid »

Aljen píše:A co pokerove karty?
O tie zaujem nie je?
predsalen sa daju pouzit na Project:Dark
No když už se to nakouslo...taky myslím, že by mnoho lidí (možná většina) uvítalo 52/104 kartoví balíček.
under construction
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Hrací karty

Příspěvek od vzteklina »

ilgir píše:Jednobarevná varianta má taky něco do sebe, ale pořád nějak nevím, jak ty symboly vypíchnout. Teda kromě toho, že levá polovina listu by taky byla šrafovaná.
Mohlo by tam být to orámování. Samotné symboly jsou stínované, ale to nestačí a dost splývají s obrázkem. Chce to mít výraznější ohraničení, ideálně kontrastní (tmavá linka lemované světlou nebo naopak). Podklad symbolu pak může mít různě orientovaný gradient, aby to podpořilo rozlišitelnost symbolů od sebe navzájem. To jak jsou symboly ve stejné barvě jako obrázek totiž vypadá mnohem koherentněji a symboly nepůsobí jako by je někdo na obrázek přilepil jako nálepku.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrací karty

Příspěvek od crowen »

Mne sa tiez viac pacia jednofarebne karty, ak sa doriesi kontrast znakov od podkladovych ilustracii
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrací karty

Příspěvek od ilgir »

Vzteklina: Nějak si pořád neumím představit, jak to myslíš. Mohl bys to prosím načtrnout, klidně v ruce, a napostovat? Díky moc.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Hrací karty

Příspěvek od morech11 »

ako titulky k filmu - biele s čiernou hranou (v tomto prípade teda obviously opačne), aby boli vidieť na každom pozadí
(pretože povedzme si na rovinu - ten tieň za znak už výraznejší spraviť veľmi nejde a aj tak sa to tam trošku topí ešte)
praktické to bude, ale imho celkom nepekné. ale skúsiť to môžte :)

nestačilo by na tie hnedé karty tie farebné symboly len potiahnúť nejakým vhodným hnedým/washout filtrom?
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: Hrací karty

Příspěvek od Insolitus »

Musím říct, že ta černobílá varianta s barevnýma symbolama se mi asi líbí nejvíce :-)
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů