Plánované příručky

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované příručky

Příspěvek od OnGe »

Pieta píše:Tady tým sáhnul po tzv. jersonádě: hráč utíkajícího dostane příslušný náskok, hráč pronásledujícího se na povel pustí za ním, a čím dříve ho chytí, tím méně se jeho postava musí vyčerpat. V knize budeme samozřejmě počítat i s tím, že hráči a jejich postavy se můžou lišit, např. v tomhle momentě hráč krolla dostane na záda batoh cihel, aby se zohlednilo, že kroll je těžší, než člověk.
Bude k sehnání nějaký epesní a odolný baťůžek na cihly s logem DrD? Pokud ano, bude i s náplní?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Pieta »

onge píše:Bude k sehnání nějaký epesní a odolný baťůžek na cihly s logem DrD? Pokud ano, bude i s náplní?
Nechci to zakřiknout, ale velmi dobře se nám vyvíjí jednání s jednou moravskou dílnou, vyrábějící sušené (nepálené) cihly podle staročeského receptu, takže jestli to vyjde, tak se fanoušci mají opravdu na co těšit!
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Bouchi »

Jen to logo DrD II nebude na cihlách tak pěkné jako na přiručce, museli jsme sáhnout k určitému zjednodušení, neb je přiíliš členité.
Obrázek
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Arten_CZ »

Jenom pozor na licenci, přeci jen, nejste první.
http://www.digimanie.cz/olympus-fotocih ... 00-kc/5318
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované příručky

Příspěvek od OnGe »

Arten_CZ píše:Jenom pozor na licenci, přeci jen, nejste první.
http://www.digimanie.cz/olympus-fotocih ... 00-kc/5318
Ale kdeže - fotocihly jsou pálené, to je úplně jiná technologie
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Pieta »

Došlo k takové nemilé situaci; vědci zjistili, že nepálené cihly jsou ideální pro stavbu finančních tunelů, a tak se stalo, že majitel cihlovny nevídanou rychlostí vyprodal svoji produkci na několik let dopředu za podmínek, kterým my finančně prostě konkurovat nemůžeme. To nám samozřejmě řádně zamíchalo kartami a přinutilo nás to se nad přepracováním pravidel ještě jednou řádně zamyslet a náš koncept přepracovat.

Především chceme příručku přístupnější a přehlednější. Opravíme tam všechny známé omyly a překlepy z předchozích verzí, ale hlavně si projdeme diskuze a podíváme se, čemu lidé často nerozumí a je to třeba vysvětlit líp, čeho si nevšimnou a je to třeba zdůraznit, co lidem obvykle ve hrách nefunguje a možná je načase to změnit. Jako výsledek by z toho měla vzniknout knížka, která se nebude o tolik lišit v samotném systému (i když rozdíly tu budou), ale ve které ten systém bude dopilovaný a lépe vysvětlený.

Jinými slovy, se systémem pěti základních povolání nebo s vyčerpáním se nelučte, s opakovaným vysvětlováním jedné věci na několika místech ano. :-)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Plánované příručky

Příspěvek od York »

Pieta píše:Hhlavně si projdeme diskuze a podíváme se, čemu lidé často nerozumí a je to třeba vysvětlit líp, čeho si nevšimnou a je to třeba zdůraznit, co lidem obvykle ve hrách nefunguje a možná je načase to změnit.
Hraje tu hru někdo z těch, kdo budou novou verzi vytvářet? Tak, jak jsi to napsal, to totiž zní, jako když až teď začnete zkoumat, jak to vlastně hráčům za tu dobu fungovalo (a co jim na tom případně nefungovalo) a začnete se nad tím zamýšlet. Nebo je dvojka podle vás skutečně od začátku tak dobře vyladěná, že jste za celého dva a půl roku hraní nenarazili na jediný problém a vlastně to jen místy v pravidlech není úplně dobře vysvětleno?
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Plánované příručky

Příspěvek od ilgir »

Projekt vedou Fafrin a MarkyParky, oba aktivní hráči DrDII, kteří se do autorského týmu dostali přes testing.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Pieta »

York píše:Hraje tu hru někdo z těch, kdo budou novou verzi vytvářet? Tak, jak jsi to napsal, to totiž zní, jako když až teď začnete zkoumat, jak to vlastně hráčům za tu dobu fungovalo (a co jim na tom případně nefungovalo) a začnete se nad tím zamýšlet. Nebo je dvojka podle vás skutečně od začátku tak dobře vyladěná, že jste za celého dva a půl roku hraní nenarazili na jediný problém a vlastně to jen místy v pravidlech není úplně dobře vysvětleno?
Všichni samozřejmě víme, co funguje a nefunguje nám, ale když chceme poznat, co funguje a nefunguje těm ostatním, tak reakce na fórech jsou dost nedocenitelný zdroj. (-:
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Plánované příručky

Příspěvek od York »

Pieta píše:Všichni samozřejmě víme, co funguje a nefunguje nám, ale když chceme poznat, co funguje a nefunguje těm ostatním, tak reakce na fórech jsou dost nedocenitelný zdroj. (-:
Můžete tedy rozvést konkrétněji, co vám osobně fungovalo a nefungovalo a proč si myslíte, že to nefungovalo?
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Fafrin »

Já to vedu? :D Tak dík. ;) (Koordinátor je Charles, co vím.)
Ne, vážně.
"Nám" jako mojí družině třeba v zásadě funguje všechno, ale my jsme lidi co v 1.6. hráli na naložení a únavu z pohybu, takže umíme "mouchy systému" přijímat jako zcele přijatelné a součást hry. (ale je pravda, že některé komplikovanější kouzla - výrobky zaberou dost času, iniciativa se občas chová divně a souboje jsou trošku delší, než by člověk třeba chtěl - ale pro nás je to součást hry.) Ale například to, co se teď vylíhlo v diskuzi ohledně iniciativy asi budem používat, mohlo by to trošku urychlit hry. Uvidíme, musí se to zkusit.
Ale jeden "mezivýsledek" by se během týdne objevit mohl. Stejně jako nějaké další oznamovací informace.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Pieta »

York píše:Můžete tedy rozvést konkrétněji, co vám osobně fungovalo a nefungovalo a proč si myslíte, že to nefungovalo?
Na tom samozřejmě není nic tajného, už jen proto, že když si najdeš minulé a současné příspěvky členů týmu* tady na fóru, bude tam toho k jejich názorům na fungování DrDII spoustu. (-:

Chceme dát dohromady malý přehledový dokument, do kterého to všechno sepíšeme a který pro nás bude takovým oficiálním průvodcem revizí, který samozřejmě zveřejníme. A aby tu nevznikaly nějaké zmatky, tak než ho budeme mít připravený, tak bych radši konkrétní body neprobíral. Ještě bych pak musel něco odvolávat nebo tak.
___
*) Kompletní složení týmu zveřejníme hned, jak se domluvíme, kdo komu nosí kafe.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
OneAboveAll

Re: Plánované příručky

Příspěvek od OneAboveAll »

  • Draci už nebudou létat, není to realistické.
  • Čarodějové můžou čarovat jen v případě, že pomocí magických gest správně popíšou, co chtějí dělat. Slovník znakové řeči bude přiložen.
  • Hobiti budou vyšší, než lidi.
  • Radikálně se omezí seznam dostupných zbraní a zbrojí, protože hráči nechápali, co to je vesnická fantasy, a hrdiny často vybavovali mečem a brněním místo vidlí a zástěry.
  • Kejklíři budou povinně nosit šaškovské čepice.
  • Alchymisté budou pravidelně testovat, jestli se při práci neotrávili rtutí.
  • Protože hráči už jsou dneska zvyklí na jiné, moderní standardy hraní, je třeba jim jinými způsoby dávat najevo, kde je čeká dobrodružství. Proto průvodce u každé cizí postavy, která může hrdinům nabídnout stopy vedoucí k dobrodružství, popíše nad její hlavou veliký vykřičník.
Takže to 1) mi připadá velmi podivné. Není na družince, aby se dohodla na zákonitostech světa? Někomu třeba připadají draci svým létáním zajímavý a nechtějí od toho opustit.
2) S tím velmi souhlasím, neboť z nepochopitelného důvodu si můj hráč čaroděje myslí, že k ovládání živlů mu stačí bojové pozice ve stylu Poslední vládce větru.
3) To mě zmátlo asi nejvíce. Není hlavní charakteristikou hobitů jejich výška, ochlupení nohou a styl života na základě Tolkeina, odkud tato rasa pochází?
4) To se spíše hodí pro určité hráče. Někteří třeba chápou vesnickou fantasy, nebo jejich družinky vůbec vesnickou fantasy neaplikují. Viděl jsem epické fantasy hraní ve stylu World Of Warcraft.
5) To se mi nezdá moc rozumné a myslím že to bude možné jen u některých postav. Nemyslím si, že by hlavní prioritou potulného sirotka-zlodějíčka byla šaškovská čepička.
6) To je velmi moudré, avšak pomyslete na to, že někteří Vypravěči (například já) si vytvářejí světy s jinými zákonitostmi a věci jako rtuť zde vůbec nemusejí existovat.
No a konečně 6) se hodí také pro specifické družinky. Já mám ve skupině jednoho velmi zvídavého chlapce, který každého koho potká zasype kopou otázek a vyzvídá z něj opravdu vše.
Uživatelský avatar
Merlkir
Příspěvky: 995
Registrován: 14. 4. 2009, 11:47
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Merlkir »

Obrázek
--------------------------------------------------
moje portfolio: https://www.janpospisilart.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Aljen »

Hehe vyborneee :D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů