Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Agros
Příspěvky: 23
Registrován: 3. 8. 2021, 10:28

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Agros »

Ahoj, nastala nám ve hře zvláštní situace. Čaroděj působil plošně na nepřítele pomocí ohně na jeho slabinu. Tato akce byla automaticky přesná, mocná a lstivá. V tomto útoku byli ovšem i ostatní hrdinové - ty se útoku bránili. Ale narazil jsem na problém. Když ten útok je na nepřítelovu slabinu a je přesný, ale to nedává smysl vůči hrdinům, kteří nemají takovou slabinu. Co v takovéle situaci?
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od trajda »

Agros píše: 19. 6. 2022, 22:08
Marky me naucil vychytavku. Hodis dvema kostkama a prictes je k hodu proti ostatnim. Pak prihodis treti kostku a z tech tri kostek vyberes dve lepsi a prictes je proti slabine. Pokud si das pozor, muzes takhle projit jakoukoliv kombinaci, i kdyby tam bylo velmi presne, nebo ukrutne presne, nebo i nepresne.
Za tento příspěvek děkují uživateli trajda:
Fafrin
Agros
Příspěvky: 23
Registrován: 3. 8. 2021, 10:28

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Agros »

Jo dobře díky, toto řešení mě napadlo, ale trochu se ve mě pralo s tím, že to není stejné působení na všechny, ale tohle řešení dává podle mě největší smysl. Děkuji moc za odpověď.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od trajda »

Agros píše: 19. 6. 2022, 22:33to není stejné působení na všechny
Tak to si pockej az budes rozsahle strilet z luku na cloveka a netvora zaroven. Pouzijes stejny hod, ale je tu sance, ze si prictes uplne jiny bonus.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Fafrin »

+1 trajda

Nebo rovnou házet třemi kostkami s tím, že jedna je jiná a ta se tedy počítá do toho přesně.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Wulfric »

Existuje i Pirátská verze k 2. vydání? A je někde funkční odkaz ke stažení (ten na DrD2, ani na Altaru nefungují)?
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od MarkyParky »

Určitě jsme jí dělali. Na mrtvé linky spíš ping
bouchi píše:?
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
Wulfric
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od trajda »

Wulfric píše: 4. 7. 2022, 11:43 Existuje i Pirátská verze k 2. vydání? A je někde funkční odkaz ke stažení (ten na DrD2, ani na Altaru nefungují)?
Piratska verze je vlozena primo do revize. Je tam totiz pasaz: "Jestli jste zacatecnici, tady to prestante cist." Nemyslim si, ze se piratska verze revize nekdy vydala samostatne, ale muzu se milit.

Odkaz na altaru normalne funguje.
https://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii- ... -1001.html
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od MarkyParky »

trajda: Pirátská se rozhodně v rámci revize dělala, v mailu mám dokonce odeslané moje a Charlesovy připomínky finální sazby.
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Wulfric »

trajda píše: 4. 7. 2022, 21:30
Piratska verze je vlozena primo do revize. Je tam totiz pasaz: "Jestli jste zacatecnici, tady to prestante cist." Nemyslim si, ze se piratska verze revize nekdy vydala samostatne, ale muzu se milit.

Odkaz na altaru normalne funguje.
https://obchod.altar.cz/draci-doupe-ii- ... -1001.html
Jo, ale jestli je to dobře udělané, pořád to může být pro první kontakt s pravidly pro začínajícího hráče vhodnější, než full verze a výčet stran, kde jsou základy.

Odkaz na full verzi funguje, na Pirátskou verzi nikoliv (alespoň u mě na dvou zařízeních). Už jsem to sehnal jinde, ale přesto. Opravit odkazy je si dobrý nápad :D
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Fafrin »

Hm, někdo by měl opravit i odkaz tady: https://obchod.altar.cz/index.php?main_ ... ts_id=1000
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Hydroblast
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 8. 2022, 10:02

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Hydroblast »

trajda píše: 19. 6. 2022, 23:30
Agros píše: 19. 6. 2022, 22:33to není stejné působení na všechny
Tak to si pockej az budes rozsahle strilet z luku na cloveka a netvora zaroven. Pouzijes stejny hod, ale je tu sance, ze si prictes uplne jiny bonus.
Ahoj. No to mi připadá, jako to nejmenší zlo. Ale které ZS pak můžeš použít (zběhlosti, bravury..)
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od Fafrin »

No, kdyžtak hodíš třema kostkama a přesně(velmi přesně) použiješ jen proti jednomu cíli, no. Potřebuješ mít odlišnou tu kostku, co máš navíc.

Záleží, jestli daná dovednost specifikuje, proti jakým cílům je použitelná.

Rodová zbraň(obrana zdarma) se dá použít na kohokoliv.
Dobrá muška(nadání) a Déšť střel(plošné rozsáhle) taky.
Ostrostřelec je jen na lidi a zvířata(zběhlost).
Boj proti Netvorům(bravůra) uplatníš na Netvora.

Částečně záleží na situaci a popisu akce, jestli v tomto případě lze uplatnit jen Běžný boj, nebo konkrétní boj, nebo oboje(a brát menší).

Vzorový příklad je šerm proti kostlivci:
Pokud s ním v daném kole šermuji, abych se bránil, získal lepší postavení, vyvedl ho z rovnováhy nebo prováděl jiné věci, které by měli fungovat stejně, jako proti normálnímu člověku, používám Běžný boj. Pokud jej chci zbraní zranit (Jizva) a/nebo vyřadit(zabití) potřebuji Boj proti neživým.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od trajda »

Narazil jsem na zajímavý exploit. Jeden kluk mi tvrdil, že "přebírat kontrolu nad oživenými" zmíněné u Umělého života se dá použít na jakékoliv oživené. To ale takhle není správně, že?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Otázky k pravidlům - 2. přepracované vydání

Příspěvek od MarkyParky »

To není exploit, tak to normálně hrajeme.

Samozřejmě to chce nějakou adekvátní situaci ve fikci - není to bojová akce co bys mohl zahrát instantně, spíš zajímavý vyřazovák, když už máš protivníka na lopatkách a ve své moci.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
trajda
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů