Jeskyně a draci

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

Obrázek
Jeskyně a draci jsou fantasy hra, ve které se hráči vžijí do role dobrodruhů vyrážejících na rozmanité fantastické výpravy. Jde o českou variantu Dungeons & Dragons 5. edice. Hra používá v základu stejná pravidla, ale částečně je upravuje a rozšiřuje, například přidáním prvků navazujících na tradici Dračího doupěte.

Základní pravidla Jeskyní a draků vychází v jedné knize, obsahující pravidla pro hráče i Průvodce hrou, včetně bestiáře. Kniha je psána s velkým ohledem na začátečníky.
:arrow? Anotace v Databázi RPG
:arrow? Oficiální stránky Jeskyní a draků

:arrow? Pay-What-You-Want PDF
:arrow? Errata
:arrow? Intro komiks (přímé stažení)

Dotazy ohledně vydání, prodeje, technické podpory, slev a dalších prosím směřujte na imago.cz (kde je případně i live chat) popř. na imago/Mytago Discord, tady vám s tím bohužel nepomůžeme (leda by úplně náhodou šel Skaven zrovna okolo, ale...)


Z archivů: Stará diskuze k Jeskyním a drakům, když byly ještě ve fázi vývoje.
Naposledy upravil(a) sirien dne 14. 12. 2021, 18:20, celkem upraveno 7 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Pan Bača
Příspěvky: 296
Registrován: 7. 12. 2005, 14:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Pan Bača »

Jerson píše: 13. 12. 2021, 19:23 Mám čtení za sebou, a zeptám se - četl někdo z vás všechna kouzla? Já to nedal, protože je jich strašně moc. Ale na recenzi to bude stačit.
Já jo... počítám se taky? 8)
Za tento příspěvek děkují uživateli Pan Bača:
sharka
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Markus »

Sammael: Jasně, díky za vysvětlení. Byl to vážně jen feedback k zamyšlení, nejde o žádnou tragédii. A ty sidebary tváří jsou super.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Jerson »

Pan Bača píše: 13. 12. 2021, 19:24Já jo... počítám se taky? 8)
Počítáš... ale nechápu, jak jsi to zvládl :-)
Ale dobře, já pro jednu hru četl pět tisíc názvů jednotek a 400 popisů, tak asi když to člověka baví, tak to zvládne. :-)
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Sammael »

@Markus: Dakujem za feedback samozrejme. Ver mi, ze sa za kazdym zamyslam a niekedy aj dlhsie ako by som chcel.
Uživatelský avatar
sharka
Příspěvky: 70
Registrován: 12. 5. 2021, 18:59

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od sharka »

Pan Bača píše: 13. 12. 2021, 19:24
Jerson píše: 13. 12. 2021, 19:23 Mám čtení za sebou, a zeptám se - četl někdo z vás všechna kouzla? Já to nedal, protože je jich strašně moc. Ale na recenzi to bude stačit.
Já jo... počítám se taky? 8)
Jo? A kolikrát? :lol:
fluffy and non-lethal nuke
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

crowen: tak zrovna upír je potvora kterou si spíš připravuješ před hrou než že bys jí v půlce session potřeboval vytáhnout z klobouku (nalistovat v příručce a rychle se v ní vyznat). A to platí pro drtivou většinu těch potvor s rozsáhlejším zápisem - a jak uvedl Markus, ty s tím kratším jsou ve skutečnosti docela v pohodě.

Alternativa byla dát tam těch potvor třetinu. Což nám přišlo adekvátně špatný.


Jerson: Pan Bača - a taky Shari, Loki a já. Jo a taky Lenka (hlavní korektorka). Lenka a Loki tuším jednou, my ostatní několikrát. (A nevim jak oni, já už toho pak měl fakt mega pokrk...)


EDIT: sharka: za sebe - já minimálně 2x komplet, myslim že 3x... a pak některé části ještě 2-3x extra navíc.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Vitus »

Markus píše: 13. 12. 2021, 18:08 ... která operuje s milionem super unikátních schopností a fíčur. :>;o)
Já myslel, že "milion super unikátních schopností a fíčur"(TM) je trade mark(TM) her odvozených od 3e a výše, kde se to stalo právě tím trade markem(TM). $lol$

Jinak, taky mám doma, zběžně jsem prolistoval, budu se zakousávat až po 24.12. (je to vánoční dárek, tak musím držet decorum), na první pohled vypadá hezky, opravdu objemná krychlička jedna.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od ShadoWWW »

Základem dobré hry s úpíry je hlavně kvalitní soundtrack.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Markus »

Jerson píše: 13. 12. 2021, 19:23 Ale na recenzi to bude stačit.
A kdy se můžeme těšit?
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sammael píše: 13. 12. 2021, 19:21 @Markus: Povodne bol zamer najma pripravit celostrankovy art pre vsetky rody a archetypy. Neskor sa pridavali ilustracie krajinky ako ta postava v lese, ta trojica na utese atd. Jedine co ma kusok stve je, ze krajinky nedostali viac ilustracii. Inak to s inspiraciou pre hracske postavy su len jeden zo zamerov. Chcel som knihu nabusit tvarami pre npc aby hraci dostavali rozne napady. Preto vzniklo 28 roznych face sidebarov (odhad). Nechcel som portretovat kuzla, to som chcel nechat cisto ma predstave hracov a nechcel som rozbit vizualne podladenie settingu.

@Crowen: Niektore ilustracie som vybral z portfolia umelcov a v plnej sume ich kupil so vsetkymi pravami. Cize aj ked vznikli skor, su v plnom vlastnictve wise wizard games a settingu JaD. Kedze mi ilustracie ako ten trpaslik od Ducheka vizualne zapadali do vizie a boli volne na odkupenie bol to pre mna idealny aset.

Ak v buducnosti vznikne dalsi art budem sa sustredit s timom na landscape a celkovo na vyobrazenie roznych miest ako hore na zemi tak aj pod nou.
V preview mi ten art přišel jako takovej ten děsně generickej jakože epickej styl o ničem, ale když jsem četl pdfko, a viděl ty ilustrace velké a přiblížené, tak se mi líbily moc. Jasně, kdo chce styl Easley/Elmore/Caldwell, tak je to něco jinýho. Ale třeba ten trpáč lovec netvorů na straně 177 je fakt boží, stejně jako ten děda v chaloupce za pozdně odpoledního slunce na straně 263, nebo ta tieflingská duidkyně ze strany 156 (a je tam toho mnohem víc, třeba ten trpáč s malou knížkou na straně 72 je úžasnej).

Ty tváře na okraji stran jsou taky boží, stejně jako ta lebka zasazená v tom okování na začátku každé kapitoly (má to takový nádech starého Icewind Dale nebo čeho). Taky se mi líbí barva stránek a ten spodní hnědej pruh. I ty černobílý věci jsou hezký.

Hlavně i ta grafická stránka je důvod, proč si chci pořídit fyzickou knihu.
Obrázek
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Lyncz »

Pomalu pročítám. Za mě zatím skupinové zázemí velice super, zejména když lidi mají tušení, co hrát...a když nemají, tohle je může nakopnout.

Naopak některé povolání, na které jsem se těšil, mě trochu zklamaly. Svatokupec mi přijde poněkud slabší a vůbec nevím, jak bych ho hrál, které kouzla vidím jako výborné posílení Tuláka (Kromě Hexenšusu, tam vidím hezké kombinace). Uznávám, s DnD nemám zas takové zkušenosti, hrajeme cca rok a hrál jsem doteď pouze klerika.
Šedá eminence mě taky zamrzela, pokud to chápu správně, bonus na Sítě v Mezidobí má až od 9. úrovně, do té doby je to imho Tulák bez užitečné schopnosti na 3. úrovni. Ale to může být jen stylem hraní, co znám z našeho DnD :)
Zato vykradač hrobek mi přijde výborný pro lidi s oblibou v dungeoncrawlu.
U alchymisty se mi velice líbí vyřešení truhly a Alchymistova zbraň, respektivě jsem rád, že nepřišlo na repetitivní házení Ohnivé hlíny :D

Naopak, nevím jak pro koho, ale přijde mi, že většina opravdu zábavných věcí pro pyrofora (a vlastně i Svatokupce a Šedou eminenci) začíná právě na 9. levelu, což u našeho tempa hraní (jednou týdně) bude trvat třeba rok, rok a půl. Nejsem si jistý, jestli jsme vůbec schopni se dostat do fáze, kdy tyhle subclassy začnou být doopravdy vidět.
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od ShadoWWW »

eerie: Dnes mi přišly fyzické knihy a vážně stojí za to! PDFko je poloviční zážitek (no, možná třetinový). Toto chceš mít vytištěné v pevné knize se třemi záložkami.
Za tento příspěvek děkují uživateli ShadoWWW tito uživatelé (celkem 3):
Pan Bača, sirien, Hike
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 23:21, celkem upraveno 1 x.
Za tento příspěvek děkují uživateli Aegnor:
sirien
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

Lyncz: Šedá eminence viz Aegnor výše... a jinak prostě musíte víc levelovat, no :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Lyncz »

Sirien píše: 14. 12. 2021, 21:27 Lyncz: Šedá eminence viz Aegnor výše... a jinak prostě musíte víc levelovat, no :D
neříkal někdo v nějakém rozhovoru, že by měla být příručka udělaná tak, aby sedla všem hráčům a všem stylům hraní? :D
...ale zas chápu, že to nejde udělat absolutně pro všechny

a chyby se stávají, není nic lehčího než si tu Šedou eminenci doma "přehodit", žejo :) Každopádně dobré ráno a jdu číst dál!
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů