Jeskyně a draci

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

Obrázek
Jeskyně a draci jsou fantasy hra, ve které se hráči vžijí do role dobrodruhů vyrážejících na rozmanité fantastické výpravy. Jde o českou variantu Dungeons & Dragons 5. edice. Hra používá v základu stejná pravidla, ale částečně je upravuje a rozšiřuje, například přidáním prvků navazujících na tradici Dračího doupěte.

Základní pravidla Jeskyní a draků vychází v jedné knize, obsahující pravidla pro hráče i Průvodce hrou, včetně bestiáře. Kniha je psána s velkým ohledem na začátečníky.
:arrow? Anotace v Databázi RPG
:arrow? Oficiální stránky Jeskyní a draků

:arrow? Pay-What-You-Want PDF
:arrow? Errata
:arrow? Intro komiks (přímé stažení)

Dotazy ohledně vydání, prodeje, technické podpory, slev a dalších prosím směřujte na imago.cz (kde je případně i live chat) popř. na imago/Mytago Discord, tady vám s tím bohužel nepomůžeme (leda by úplně náhodou šel Skaven zrovna okolo, ale...)


Z archivů: Stará diskuze k Jeskyním a drakům, když byly ještě ve fázi vývoje.
Naposledy upravil(a) sirien dne 14. 12. 2021, 18:20, celkem upraveno 7 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Passingby »

Mně mejl s odkazem na stažení přišel asi 10 min po potvrzovacím mejlu, ale stáhnout se mi to nepodařilo :-( Vždycky to udělalo jenom prázdnej soubor... Zkoušel jsem to i s vypnutým uBlockem a vypnutým NoScriptem, ale furt nic :-( (Sirien: Detaily kdyžtak klidně přes SZ, ať to tu pak nemusím čistit.)

EDIT The Spell of Summoning:
Sirien píše: 10. 12. 2021, 10:06 Pay-What-You-Want PDF je (opět) zpátky v nabídce (tentokrát dokonce správná verze :D ). Odkaz po stažení povede vždy na poslední verzi PDF.
Naposledy upravil(a) Passingby dne 10. 12. 2021, 14:42, celkem upraveno 1 x.
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od crowen »

Asi tak, aj mne prisla linka na stiahnutie 0KB.
Uživatelský avatar
Thalion
Příspěvky: 18
Registrován: 18. 1. 2009, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Thalion »

Za 50 Kč mi přišel po chvilce v mejlu odkaz ke stažení. 102 MB a bylo to hned.
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Passingby »

Už to valí, 100 MB zip. :dance: Ilustrace supr :clap:
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od crowen »

Tak kniha prave dorazila, tou by som cloveka aj prizabil :-) Ilustracie su luxusne, podla obalky som sa bal, co bude dnu, a tie vnutorne ilustracie su teda extra trieda. Vsetky su originalne pre JaD, alebo ste aj nakupovali existujuce? Minimalne toho trpaslika knaza citajuceho z malej knizky som uz urcite videl na webe.

A ilustracia na strane 272 vam asi usla v tlaci, nejaky low res obrazok, vyzera to dost divne v porovnani so zvyskom knizky, take rozmazane s artefaktami ako po brutalnej jpg kompresii.

Ale celkovo vizualny dojem uplne super, a tie tri zalozky, to je mega vychytavka!
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od ShadoWWW »

Ilustrace jsou originální pro JaD.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od crowen »

To ste uz v roku 2016 makali na ilustraciach? https://www.instagram.com/p/BKLvrXFBXSb/
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od ShadoWWW »

jj, začalo se na nich dělat od února 2016, stejně jako na JaD. Jo, už je to doba...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

sorry, lítal sem dneska online jinde.

ad PDF: na imagu byly od včera nějaké technické problémy s e-distribucí. Pokud vím, tak byly během dnešního pozdějšího odpoledne odstraněny, takže by už všechno mělo fungovat ok.

Rád bych poznamenal, že jsem (spolu)autor JaD, nikoliv vydavatel nebo distributor - spell of summoning je lepší mířit přímo na Skavena (popř. ideálně možná přímo imago, co sem si všim je tam na webu live-chat support), protože já o distribuci popř. fungování imaga obvykle nevím nic moc víc než vy a stejně se musim jít zeptat... dtto co se týče feedbacku na vaší custommer experience.

crowen, ad ilustrace: ilustrace jsou mezinárodní co-op, jsou původně vytvořené speciálně pro JaD a JaD jsou první knížka, v níž se objevily, nicméně v budoucnu se mohou objevit i v jiných produktech od Wise Wizard Games. Některé ilustrace jsme posledního cca půl roku různě pouštěli ven jako náhledy v rámci propagace (popř. se jich pár dokonce objevilo před x lety když se projekt rozjížděl), takže jsi je už mohl vidět dřív.


Btw. dneska kromě Gergonovy ultimátní recenze na JaD (resp. ultimátního průchodu knihou s recenzním rozměrem) vyšla i krátká recenze od Františky Vrbenské.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Passingby
Příspěvky: 1595
Registrován: 13. 10. 2021, 16:41

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Passingby »

Sirien píše: 10. 12. 2021, 18:41 Rád bych poznamenal, že jsem (spolu)autor JaD, nikoliv vydavatel nebo distributor - spell of summoning je lepší mířit přímo na Skavena (popř. ideálně možná přímo imago, co sem si všim je tam na webu live-chat support), protože já o distribuci popř. fungování imaga obvykle nevím nic moc víc než vy a stejně se musim jít zeptat... dtto co se týče feedbacku na vaší custommer experience.
Ok, to by asi taky stálo za to nějak zmínit v tom sticky příspěvku. (I kdyby to mělo být něco jako "Tady podporu v případě problémů s nákupem nedostanete, obraťte se na Imago.")
Verify you are a human.
It's just an overreaction. In a few months, nobody will remember the drama.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

pak to tam možná hodim :D

Každopádně teď (nebo za pár minut) můžete mě a Skavena potkat na Twitch streamu u ShadoWWWa a Jarika:

https://www.twitch.tv/shadowww_d20
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od smrq »

Dnes mi to došlo. A musím říct, že jsem rozpolcen. Nestihl jsem víc, než prolistovat. Sakra, je to těžké! Dokonce tak moc, že se mi to fakt špatně čte. Když Sirien avizoval, že všechny 3 příručky DnD nacpali do jedné publikace, tleskal jsem. Dnes netleskám. Je peklo to číst. Opravdu. Bolí mě ruce a při představě, že čtením strávím mnoho hodin, se o svaly bojím již teď. Tohle není příručka, ale zbraň.

I nadále se těším, co bude v textu. Ale děsí mě rozsah stran a wall of text. A že ho tam je. Trápí mě i rozsah stran. Je jich opravdu hodně.

Asi mě budete kamenovat. Ale ZZ anebo Markusův hack WH fantasy rpg u mě na první pohled vedou. Jsou přehlednější, pro čtenáře přívětivější.

Hrozně se těším na přečtení rad, jak vést hru. Z recenzí se zdá, že to bude pecka. Tak třeba ještě zahořím.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od eerieBaatezu »

Koupil jsem nakonec za pár stovek PDF, protože prostě je to 5e, kterou nemám moc rád :lol:, ale zároveň jsem si to chtěl přečíst a poslat skavenovi a tvůrcům nějakou tu korunu.

Takže nemůžu komentovat knížku samotnou, ale z preview se mi obrázky nelíbily, ale v PDFku samotným vypadají dost hezky. Až tak, že možná zvážím fyzickou knížku, protože je to prostě pěkný. (Sice tam až moc postavám svítí oči, asi aby to bylo ještě víc ePiCkÝ, ale přežiju to. $lol$)

Napíšu těžký IMO, ale jak jinak hodnotit...
• Rozčiluje mě všechno to "stojí to stovky/tisíce zlatých, stojí to ohromně moc." Co je to do háje hernajz sakra fix ohromně moc??? $lol$ Tohle mi fakt jako hráči ani GMovi vůbec nepomáhá. Kouknu do příručky, abych se něco dozvěděl, a zjistím, že si to stejně musím vymyslet sám.
Nebo jsem to nepochopil a celé to slouží k tomu, že mi hráč řekne "já mám jen 30 zlatých" a já to odmávám s tím jakože "ok, to je v řádu desítek zlatých, to bude stačit."
Asi jsem hrál moc DrD a DnD na to, abych tyhle abstrakce ocenil. Nebo spíš, DxD hraju proto, abych tam tyhle abstrakce neměl. :D

• Co mě zajímalo nejvíc je novej crunch, hlavně v soubojáku.
Zranění jsou, spoiler alert, když se stane critical. Hm, jako ok, ale Vitality a Wound Points jsou v Unearthed Arcana už desítky(JaD™) let. ...Ale pak jsem si přečetl dodatěčné rámečky a něco dál a hned je to lepší.
Teda pořád se mi zdá, že Unearthed Arcana mi nabízí víc rozmanitějších optional rules, kdy a jak k takovým zraněním přijít (když už to tam teda píšete), ale JaD tam teda má tu Warhammerovskou tabulku konkrétních zranění, což je něco navíc a taky nejsou tak příšerný, spraví se to přes noc.
Myslím, že použít nějaký ty rozšiřující možnosti, kdy se Zranění stane, spolu s Výdrží, je dost lepší, než souboják v 5e. Hlavně teda u protivníků (kde tomu moc nepřitakáváte), aby se furt nemuselo popisovat nějaký uhýbání a úbytek sil, ale že se fakticky někam seklo.
Přetrvávající zranění jsou taky dobrý přídavek. Konečně to 5e nepůsobí jak arkádovka, kde se ze všeho přes noc vyspím.
Výdrž je asi nejlepší kompromis, je to logičtější, než 5e HP, ale furt to může bejt WTF, když jde o jedy a kyseliny, apod (ale to, že se jed musí dycky imterpretovat jako šrábnutí, a jiné věci ne, asi jde přežít. :D).

Nechápu tuhle větu:
A nakonec, pokud o Bojová zranění stojíte, ale přijdou
vám až moc silná, můžeš zrušit běžný efekt
Kritického zásahu a možností vzniku Zranění jej
nahradit.
Manévry, na ty jsem se taky moc těšil.

Hned první tabulka, útočné manévry jako bonusová akce, super. A jinak, manévry jsou dost obecné na to, aby se to dalo hodně používat, dost konkrétní na to, aby to mělo dopady v boji. Už se těším, až to zkusím. (Hele, JaD je první příručka, která mě pudí k tomu, si tu "5e" zahrát. :clap:)

K čemu je dobrý tohle a jak to funguje?:
Pokud byl
předchozí Útok Improvizovanou zbraní úspěšný, tak
nezpůsobí Zásah, ale zvýší rozsah tvého Kritického
zásahu při prvním dalším Útoku na Rozhozeného
protivníka o 2 (tj. za běžných okolností Kritický zásah
nastane nejen při hodu 20, ale při hodu 18–20
na 1k20).
Přijde mi to jako dost takovej detail, kterej nemusí padnout. A ten "předchozí Útok Improvizovanou zbraní" znamená tenhle útok improv zbraní, jakože ten, kterej se provedl jako součást tohoto manévru?

Ale opět, manévry JaD > souboják 5e.

• Povolání
Jo, jsou tam povolání z DrD, ale víš jak, Chodec nemá ani magickej střeh, ani chodeckej meč, ani... $D
Dračák to není, ale z přečtení to vypadá ok. Druidská kouzla vypadají, že mu dávají hodně schopností a zároveň je to Bojovník, takže to vlastně docela funguje.
Alchymista/Pyrofor vypadají taky dobře, ale... lektvary létání nebo neviditelnosti až na 15. úrovni?????? Tam se člověk nikdy nedostane. I slabší lektvary až od 7.

A ta úlitba systému, chápu, ale, "Triky" u Chodce nebo Theurga zní srandovně.


• Ty věci k vedení hraní a tak, co se Markymu tolik líbily, jsem zatím nečetl. Crunch je crunch. Obrázek A taky jsem ještě neprojel všechna povolání a cestování a mezidobí a rasy a tak.
Jo a všechny ty nemoci jsou super. Zase něco navíc, co to hraní dělá míň arkádovitý.

Ale z toho, co jsem četl, zatím dost dobrý! Povedlo se vám to moc! Asi to zkusím zahrát i přesto, že tam magie furt má koncentraci. $lol$

Předprodej jsem sice prošustroval :doh:, ale koukám, že je to pořád za -30%. :think: $D Nemáte tam nějakej upgrade z PDFka? $lol$
Rozhodně výborný převedení 5e do českých luhů a hájí a strdí. Milionpět lepší, než vydat pouhej překlad.
Za tento příspěvek děkují uživateli eerieBaatezu:
sirien
Obrázek
Aegnor
Příspěvky: 527
Registrován: 31. 7. 2018, 15:13

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Aegnor »

.
Naposledy upravil(a) Aegnor dne 13. 6. 2022, 23:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od eerieBaatezu »

Aegnor píše: 11. 12. 2021, 14:24 Někomu to může přijít příliš drsné a tak navrhujeme alternativu, kdy Kritický zásah nezvyšuje ztrátu Bodů výdrže, ale pouze spouští mechaniku Zranění.
Aha, super! Teď už mi ta věta najednou dává úplný smysl. :) A taky bych to tak asi hrál.

A nevíš, jak je to s tím "předchozím Útokem Improvizovanou zbraní"?
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů