Jeskyně a draci

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

Obrázek
Jeskyně a draci jsou fantasy hra, ve které se hráči vžijí do role dobrodruhů vyrážejících na rozmanité fantastické výpravy. Jde o českou variantu Dungeons & Dragons 5. edice. Hra používá v základu stejná pravidla, ale částečně je upravuje a rozšiřuje, například přidáním prvků navazujících na tradici Dračího doupěte.

Základní pravidla Jeskyní a draků vychází v jedné knize, obsahující pravidla pro hráče i Průvodce hrou, včetně bestiáře. Kniha je psána s velkým ohledem na začátečníky.
:arrow? Anotace v Databázi RPG
:arrow? Oficiální stránky Jeskyní a draků

:arrow? Pay-What-You-Want PDF
:arrow? Errata
:arrow? Intro komiks (přímé stažení)

Dotazy ohledně vydání, prodeje, technické podpory, slev a dalších prosím směřujte na imago.cz (kde je případně i live chat) popř. na imago/Mytago Discord, tady vám s tím bohužel nepomůžeme (leda by úplně náhodou šel Skaven zrovna okolo, ale...)


Z archivů: Stará diskuze k Jeskyním a drakům, když byly ještě ve fázi vývoje.
Naposledy upravil(a) sirien dne 14. 12. 2021, 18:20, celkem upraveno 7 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Markus »

U příležitosti právě vycházejících Jeskyní a draků zakládám novou „čistou“ diskuzi na reakce na samotnou hru. Navazuje na dnes už zamčenou, původní diskuzi, která projekt sledovala ve fázi přípravy.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

ok, tak já novou diskusi zahájím poděkováním všem fanouškům, protože jsme pár minut zpátky v rámci končícího předprodeje prodali 1000. kus JaD - což je něco co mnozí považovali na našem trhu za nemožné :D Doufám, že z té tisícovky lidí nebude nikdo zklamaný :D
Za tento příspěvek děkují uživateli sirien tito uživatelé (celkem 10):
Girith, Muzzug, ShadoWWW, sharka, Hike, Log 1=0, Jerson, Naoki, Quentin, Passingby
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od crowen »

Wow, gratulujem!
Za tento příspěvek děkují uživateli crowen:
sirien
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od MarkyParky »

Tak jsem si dovolil recenzičku/rozbor obsahu:
https://rpgforum.cz/comment/2295#comment-2295
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky tito uživatelé (celkem 4):
KDolecek, Quentin, Selhan, sirien
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od KDolecek »

MarkyParky píše: 8. 12. 2021, 02:44 Tak jsem si dovolil recenzičku/rozbor obsahu:
https://rpgforum.cz/comment/2295#comment-2295
Díky za to. Docela mne těší tvůj pohled na ty části textu týkající se procesních záležitostí, protože pro mne jakožto nehráče DnD5e byla motivací pro koupi vlastního výtisku. (Tímto na tebe nepřenáším žádnou část zodpovědnost za můj výsledný dojem).
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od ShadoWWW »

Přemýšlím, jak tento projekt vznikl. Vím, že Skaven kdysi přišel s tím, že chce udělat novou fantasy hru na hrdiny, položil jí nějaké základní kameny a nazval ji Jeskyni a draci. Pak v únoru roku 2016 jsem za ním přišel s tím, že Wizardi právě obnovili OGL a že by nebylo vůbec špatné postavit hru nad systémem 5E, který už v té době byl populární, a dát jí právě onen název Jeskyně a draci. Skaven souhlasil.

Nemůžu si ale teď vybavit, co to bylo za tu původní hru. Mám pocit, že to byla hra postavená nad systémem AGE, ale nemůžu ji nikde tady na fóru dohledat. Nebo to byly jeho Legendy? Ty jsou ale postaveny nad jiným systémem Siluety (ze hry Legendy Armandie). Nějak si ty úplné začátky JaD nemůžu přesně vybavit...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Markus »

Děkuji Markymu za recenzi. Přijde mi velmi informativní a už mám o hře celkem dobrý obrázek. Tohle mě pobavilo: :)
Před nějakým časem jsem zaslechl vyjádření, že Jad jsou stejná hra jako "vyvíteco", ale s blackjackem a děvkama navíc. Já na to odpovídám: "To je sice hezké, ale problém té hry není absence blackjacku a děvek, nýbrž jejich přebytek."
Jinak... jsem v tisícovce předobjednatelů, takže to taky jednoho krásného dne přečtu a sepíšu nějaké dojmy (byť to asi potrvá měsíce). Každopádně zatím mám dojem, že se týmu práce povedla, tak posílám - zatím nesmělé - blahopřání.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Log 1=0 »

You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od ShadoWWW »

Log: Díky, to je ono! A vidím, že i ty prapůvodní cíle se povedlo splnit.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od boubaque »

First
20211208_164255.jpg
(Teda podle prodavacu uz si to prede mnou za tu hodinu a pul stihlo vyzvednout cca 10 lidi :) )
Za tento příspěvek děkují uživateli boubaque:
sirien
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

MarkyParky píše: 8. 12. 2021, 02:44Tak jsem si dovolil recenzičku/rozbor obsahu:
https://rpgforum.cz/comment/2295#comment-2295
Díky moc :D

Co se Ti bude/nebude líbit jsem docela čekal, jen jsem tiše doufal že nakonec upřednostníš ty návody a rady a přikloníš se k 5* :D

Anyway, určitě nechci rozporovat recenzentský názor, ale pár poznámek je možná na místě:

Komiks vznikl v pozdní fázi tvorby a do poslední chvíle se nevědělo, zda se stihne. Kapitola Základy jeho existenci tudíž nijak nereflektuje. (Komiks je k dispozici v PDF - o tisku se pokud vím neuvažuje.)

Ohledně redundance - ano, existuje, záměrně. Chtěli jsme, aby když hráč v knize něco hledá, tak aby to ideálně vždy našel tam, kde to bude hledat jako první - a některé věci může hledat na více místech. Plus samozřejmě nováček si nepamatuje věci tak snadno, takže opakování slouží i k lepšímu předání pravidel.

Výraznější pravidla pro sociální interakci jsem původně dodat chtěl... ale nic s čím jsme přišli prostě nebylo "cítit jako DnD", tak jsme se z toho radši stáhli a místo crunche jsme popsali proceduru řetězení skill-checků - ono i to nám přišlo že je v DnD(/DrD) kontextu inovace...

U boje naprosto chápu, že bys upřednostnil větší abstrakci - a určitě to je cesta, kterou se šlo vydat a Tobě podobní hráči by to ocenili. Nám přišlo, že hlavní cílovka JaD naopak ocení spíš ten crunch - který je myslím stále v rozumných mezích množství i složitosti, zejména s jinými hrami "stejného typu". Hráči co chtějí abstrakci si půjdou spíš pro Fate - nebo to DrDII.

Každopádně za recenzi díky a du jí přidat do seznamu :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od sirien »

ok, takže, když už jsou JaD venku, tak si to pojďme odbýt rovnou... bohužel nejsme dokonalí a nedokázali jsme vychytat úplně všechno. O pár věcech jsme se dozvěděli ještě před vydáním, ale když už bylo moc pozdě je opravit, takže jsme rovnou založili Errata.

Errata najdete zde

Errata jsou otevřená návrhům / komentářům jen proti odkazu, takže do nich klidně pište.

Errata mají dvě části:

1. část jsou skutečná errata: opravy chyb nebo věci které cítíme potřebu doujasnit nebo jsme je ještě doplnili, protože nám to přišlo vhodný. Tahle část bude archivovaná napořád, takže kdokoliv má fyzickou knihu se vždy bude moct podívat sem pro referenci. Bude zde logované všechno, i pokud si na to přijdeme sami.

2. část je o překlepech, gramatice, grafice atp. Tohle je v podstatě jen prostor pro vás abyste nám hlásili věci které najdete - ideálně to zkontrolujte proti aktuální verzi PDF prosím. Věci které najdeme my tady logovat nebudeme, je to zbytečné, a věci co zapracujeme odtud smažeme.

PDF verze JaD bude vždy aktualizovaná proti tomuto dokumentu. Pokud tedy dojde ke sporu mezi fyzickou knihou a posledním PDFkem, PDFko má pravdu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od smrq »

Errata by bylo dobré dát do prvního příspěvku.
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq tito uživatelé (celkem 2):
sirien, Lyncz
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Jeskyně a draci

Příspěvek od Vandalicus »

Ohoho, knizka je doma a vypada skvele, dobra prace kluci. Prestoze asi dal budu hrat 5e, tak nektery veci, jako skupinovy zazemi, boj jednotek a bojovy manevry asi zpetne transplantuju. Za me palec nahoru, takhle ucelena knizka v cestine je super pocit.

Dotaz: uz je nejaky ofiko charakter sheet?
Za tento příspěvek děkují uživateli Vandalicus:
sirien
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů