Filmy - recenze, doporučení, varování

Literatura, film, hudba, divadlo, opereta a jiné výdobytky civilizace.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Doplnil jsem si vzdělání o dva poslední Tarantinovy počiny:

Tradičně hodně stejných herců, zejména Samuel L. Jackson dvakrát a úplně jinak (a obojí fakt dobře).

Hateful Eight nebylo špatné, ale ani mě to zase tolik nenadchlo. Táhnul to rozhodně Kurt Russel (překvapivě) a zdatně mu sekundoval Jackson. Bohužel Russell se nevyskytoval až tolik, o kolik by člověk stál. Hodně dobrej výkon imho Jennifer Jason Leigh. Celkově to ale trpělo dost slabým scénářem a pokusem o Kill-Billovinu co se týče chronologie, tentokrát ovšem ne zrovna s moc dobrým efektem. Jako film doporučuju, Tarantino je to spíš průměr. EDIT: Za mě 4 hvězdy mínus

Django Unchained No ty krávo to bylo fakt dobré!!! V roce 2013 dostal Oscara Argo, což jsem rovněž viděl a bylo to dobré, ale s Djangem teda nesrovnatelné. Nechápu fakt. Christoph Waltz za to dostal Oscara a měl by aspoň 3, protože to co on zahrál bylo fakt úžas. Jaime Foxx je překvapivě fakt dobrej herec. Každopádně ten film je prostě poskládanej skvěle, napsanej skvěle, zrežirovanej skvěle, no prostě bomba. A nechápu to vyzdvihování DiCapria. Jako zahrál to výtečně, ale hrál stereotypní charakter plochej jak fošna; sice dobře, ale... Jinak jsem k tomu přistupoval s trochou despektu očekávajíc agitku (jak tomu bylo porůznu vyčítáno) a žádnou jsem v tom teda nepostřehl. Nebo možná je agitka už jen ten koncept nebo co, asi nerozumim. Každopádně jestli jste to ještě neviděli, tak se na to podívejte. Poděkujete mi později. :wink: EDIT: 5 hvězd z 5 je málo :-)
Secrets are power.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

Django byl dobrej,ale přece jen se mi zdá, že trochu kráčí ve stopách Hanebných panchartů; podobný anti-vzorec podobně provedený. Židi vražděj nácky a černoch kosí bělochy. To je pro mně rozdíl asi půl hvězdy ve prospěch těch Panchartů, což se mi zdá, zpětně viděno, stále víc nejsilnější Tarantinův film. S malou pochybou u Pulp fiction a Kill Billa, což jsou taky skvosty.

Sharknado čili Žrakonádo čili Žraločí tornádo - levým okem zahlédnuté béčko, je to roztomilé, ale přece jen, stereotypně opakované ty samé záběry a trochu nuda, chybí tomu ten X faktor dokonalé absurdnosti, co měla třeba ta Ohnivá bouře a Casper van Dien vůbec.

Vůbec mám problém na co jít do kina. Oživlý hračky mlátí jiný oživlý hračky. Nebo prudce korektní témata na způsob Spotlight.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Argonantus píše:Django byl dobrej,ale přece jen se mi zdá, že trochu kráčí ve stopách Hanebných panchartů; podobný anti-vzorec podobně provedený. Židi vražděj nácky a černoch kosí bělochy. To je pro mně rozdíl asi půl hvězdy ve prospěch těch Panchartů, což se mi zdá, zpětně viděno, stále víc nejsilnější Tarantinův film.
Nesouhlasim. Pancharti byli totálně přetažený, tím divadlem to úplně zabil imho. Over the top and down to bottom again. Landa byl rozhodně super, ale Schultz byl ještě lepší. Django je v podstatě komorní věc, "nevybočuje z doby". Pokud srovnám Pitta a Foxxe, tak bych oběma dal za výkon plnej počet (Waltz je samozřejmě mimo škálu v obou :-) ). Na konci Panchartů jsem si říkal WTF, žádnej jinej Tarantino na mě stejnej efekt neměl.
QT píše:The film did not receive a rating from the MPAA until over a week before its wide domestic release. Nevertheless, Quentin Tarantino decided in the best interests of audiences to tone down the film's violence. According to Tarantino, "[the MPAA] actually gave an R rating to a rougher version than I ultimately ended up presenting to the public...I could handle a rougher version of the movie than what exists right now. I have more of a tolerance for it, but I kind of realized that when I watched that version of the movie with audiences, that I was traumatizing them too much. It's just that f**king simple. And I want people to enjoy the movie at the very end of it."
Tohle je podle mě klíčové. Nemůžu říct, že by Pancharti byli nějak obzvlášť brutální, ale prostě to nebylo zábavné - spíš frustrující až otravné. V Djangovi to imho nadávkoval tak akorát (alespoň pro mě).

Takže ačkoliv je to podobný anti-vzorec, tak je imho proveden mnohem lépe. Ale naprosto rozumim, že poprvé je poprvé, takže chápu, že za opakování tématu strháváš. :-) Mě to nevadilo a naopak jsem tím byl právě nadšen, o kolik mi to připadlo lepší.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Vallun »

Výhodou Schultze je, že je kladný hrdina, Landa byl hnus... Jinak ale Hanební pancharti byli lepší, mlátit nácky je lepší, neb to jsou nejen rasisti...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Argonantus »

tím divadlem to úplně zabil imhotím divadlem to úplně zabil imho
Tam se děje strašně moc strašně různých věcí.
Šílená Monty Ptyhonská scéna s Pittovou italštinou (podobná je v Djangovi s těmi kuklami).
Vedle toho úžasná scéna s přepadením stráží.
Vedle toho absurdně antiromantická scéna s Šošanou a tím vojákem
Vedle toho Šošanin atentát, který je docela velkolepý
Vedle toho pokračující intrika Hanse Landy, co končí tím šíleným rozhovorem (That´s bingo!).
No a samozřejmě, nakonec z toho všeho vyleze absurdní masakr, čímž končí kdejaká Taratinova scéna.
Kompozice poslední kapitoly je pozoruhodné dílo.

Plán útěku. Expendables, ve své podstatě; a ještě výrazněji; dvě největší ikony akčního filmu jako parťáci. Nebylo to tak nostalgicky smutné, jako Expendables, scénář byl okázale pitomý, jak se očekává, místy zábavné, ale vidím to na čisté tři hvězdy; pure popcorn.
Rambo IV z těchto věcí beznadějně vede. A nečekal bych, že to někdy řeknu, ale to je až překvapivě dobrý film.

Chobotnička. Jedno velké WTF. Asi to mělo být vtipné. Není. Jedna hvězda a moc nevím, za co. Bond v nejtěžší krizi, téměř ve smrtelných křečích. Když se to srovná se strašlivácky béčkově naivním Dr. No, tak tady šel pokrok za dvacet let spíš dozadu.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Resurrection píše: Nesouhlasim. Pancharti byli totálně přetažený, tím divadlem to úplně zabil imho. Over the top and down to bottom again.
Tarantino tenhle talent "zabít film scénou" (nebo v menším měřítku "vměstnat scénu, která dost nesedí celkovému vyznění a nabourává atmosféru filmu) hlavně v posledních filmech prohloubil.
Za spoilery se případně omlouvám.

Ty další:
Osm hrozných a "homo" scéna: tahle měla aspoň zčásti smysl - Sam díky tomu příběhu přinutil soupeře vytáhnout kvér jako prvního - to, že ho odpráskl tedy mohl argumentovat jako sebeobranu. Zda šlo o pravdivý nebo smyšlený příběh je vedlejší, scéna se do celkové atmosféry filmu prostě nehodila - šlo to udělat i jinak a nevyužívat tak "explicitní" story. Tady je vidět, že záměr byl být shocking jen pro ten záměr být shocking (a nic jiného).

Django a rap v pozadí. Tohle je prostě mimo. Chápu, že Quentin jede dlouhodobě na vlně silných černošských hrdinů a je to jeden z jeho trademarků; ale tohle se k filmu nehodí. Rap tu působí jako pěst na oko. Asi jako kdyby pouštěli do filmu z viktoriánské anglie z chudinského prostředí v jediné scéně jako podkres Sex Pistols: God save the queen.
Scéna s bílými plášti tady dělá daleko větší službu, než rap v pozadí, do filmu jako odlehčení sedne a dokazuje, že Tarantino dokáže skvěle pracovat i s čistou komedií.

Imho Christoph Waltz - u Osmi hrozných jsem měl celou dobu pocit, že postava, kterou hraje Tim Roth byla původně zamýšlená právě pro Waltze a psaná mu přímo na tělo. Z charasteristik té postavy Waltz jako nejvhodnější Tarantinův herec pro tuhle roli prostě ční :)
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Resurrection »

Argonantus píše:
tím divadlem to úplně zabil imhotím divadlem to úplně zabil imho
Tam se děje strašně moc strašně různých věcí.
Ano, děje se tam toho moc a skoro všechno blbě:
Šílená Monty Ptyhonská scéna s Pittovou italštinou (podobná je v Djangovi s těmi kuklami).
Tohle bylo velmi dobré, ale je to výjimka.
Vedle toho úžasná scéna s přepadením stráží.
Hm, ok.
Vedle toho absurdně antiromantická scéna s Šošanou a tím vojákem
Mě to připadlo poněkud trapné a dost antiklimaktické.
Vedle toho Šošanin atentát, který je docela velkolepý
Naprosté wtf na druhou.
Vedle toho pokračující intrika Hanse Landy, co končí tím šíleným rozhovorem (That´s bingo!).
Opět wtf, tentokrát standardní.
No a samozřejmě, nakonec z toho všeho vyleze absurdní masakr, čímž končí kdejaká Taratinova scéna.
Jak poznamenal Lemmy, masakry mají v Tarantinových filmech zpravidla smysl. Až na výjimky, zřejmě.
Kompozice poslední kapitoly je pozoruhodné dílo.
To rozhodně, z mého pohled Cimmrmanovské - jak to nedělat.

Výhodou Schultze je, že je kladný hrdina, Landa byl hnus... Jinak ale Hanební pancharti byli lepší, mlátit nácky je lepší, neb to jsou nejen rasisti...
Poměrně dlouho jsem váhal v tom, jestli je Schultz skutečně kladný hrdina nebo co z něj vlastně bude. Proto mi ten výkon přišel tak super. Tuhle výhodu Landa pochopitelně neměl. Ale oba výkony jsou mimo měřitelnou škálu, takže to je jen akademická debata. :-)


Lemmy to podle mě trefil. Tarantino přepíčuje a obvykle se trefí, ale občas to přežene.
Ty další:
Osm hrozných a "homo" scéna: tahle měla aspoň zčásti smysl
Ano, rušilo mě to, ale jelikož měla scéna smysl, tak se to dalo.
Django a rap v pozadí.
Připadá mi nesrovnatelné, jestliže je přepíčenost v hudbě (tzn. v pozadí/kulisa jedné scény v Djangovi), v jedné scéně (Hateful Eight) nebo celá hlavní multiscéna (Pancharti). Povšiml jsem si toho, ale nijak zvlášť mi to nevadilo, protože to byl právě detail scény. Nebylo to tak, že by Django vytáhnul Kalašnikov, sedl na koně a jel odprásknout všechny budoucí slavné jižanské generály aby zastavil občanskou válku (ala Pancharti)... Je to přesně to rozbití atmosféry.
z viktoriánské anglie z chudinského prostředí v jediné scéně jako podkres Sex Pistols: God save the queen
Výbornej nápad, škoda že Quentin neumí česky a asi nikdyn nenatočí nic z Anglie (natož viktoriánské). :D
Imho Christoph Waltz - u Osmi hrozných jsem měl celou dobu pocit, že postava, kterou hraje Tim Roth byla původně zamýšlená právě pro Waltze
Nepřišlo mi, naopak byla spíš psaná pro Rotha (Angličana s talentem na přízvuky), nevim jak by Rakušák Waltz tohle zahrál... Asi by to dal, ale byl by z toho spíš ten Němec jak v Djangovi. Mimochodem taky strašně dobrej motiv, Němec jako anti-rasista, kulturně dalece převyšující barbary z Ameriky, prostě geniální a totální "cringe" (v dobrym). :D
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Lemmy »

Resurrection píše: Připadá mi nesrovnatelné, jestliže je přepíčenost v hudbě (tzn. v pozadí/kulisa jedné scény v Djangovi), v jedné scéně (Hateful Eight) nebo celá hlavní multiscéna (Pancharti). Povšiml jsem si toho, ale nijak zvlášť mi to nevadilo, protože to byl právě detail scény. Nebylo to tak, že by Django vytáhnul Kalašnikov, sedl na koně a jel odprásknout všechny budoucí slavné jižanské generály aby zastavil občanskou válku (ala Pancharti)... Je to přesně to rozbití atmosféry.
Mě naopak hodně špatně zvolená hudba dokáže rozbít zážitek z celé scény/filmu hodně jednoduše.
Naopak dobré hudební pozadí může scénu/film hodně zdvihnout.
Z hlavy mě teď napadá třeba Ghost dog, kde je hudba (shodou náhod taky rap) udělaná peckově.

Mimochodem taky strašně dobrej motiv, Němec jako anti-rasista, kulturně dalece převyšující barbary z Ameriky, prostě geniální a totální "cringe" (v dobrym). :D
Jo, motiv to dobrý je, protože historie.
Když ale vezmu, že to je v době divokého západu, mohl by to být dost normální stav, že původně evropan (v tomhle případě němec) je anti-rasista. Tím spíš v americe, kde byl v té době rasismus a segregace kohokoliv, kdo nebyl "normální" bílý dospělý chlap asi úplně normální věc. Je dost pravděpodobné, že evropan, který v tomhle prostředí nevyrůstá a udělá si vlastní názor podle toho, jak se kdo chová (a ne bez předsudků prostředí), může být anti-rasista.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tywe ty japonský trailery jsou divný... $lol$

Toho’s Godzilla: Resurgence
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

James Cameron Announces Four ‘Avatar’ Sequels.

Co k tomu dodat nevím, jen chci, aby jste to věděli... $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Invictus »

Díky za vědomost, snad je to jen kachna. Moje okamžitá reakce byla:
Obrázek
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Quentin »

Batman v Superman - Nostalgia Critic

EB: Na konci AngryJoe dobře vysvětlí, proč je ten film epic fail i pro fanoušky DC.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

Konečně jsem se podíval na Age of Ultron, takže s křížkem po funuse stručné zhrodnocení - je to hovadina. Všemocná UI vytvořená Starkem alias jeho Jarvis a vedle něj Ultron, který vlastně Jarvise neporazí. Blbá logika padouchů. Stovky létajících terminátorů, kteří mě už fakt serou od dob Robocopa 3 - pokud se tak snadno dají postavit miniaturní trysky a generátory, proč kurvadrát Stark Industries vyrábí zbraně a ne létající auta, na kterých by vydělal mnohem víc a zachránil planetu před oteplováním? A proč on sám jezdí v autě? Proč Avengeři vůbec v něčem jezdí? A proč když má zvednout kladivo, vezme si na to jen rukavici a ne celý oblek? Na druhou stranu Thorův pohled, když se kladivo v rukách Kapitána Ameriky neznatelně pohnulo tu scénu přeci jen vylepšilo, stejně jako závěrečné zvažování, jak by zvedali kladivo ve výtahu. Takové myšlení dávalo smysl.

A pak tu máme Ultrona, který má kovový ksicht s mimikou a zubama - s tím ať jde designér fakt do hajzlu. Mají takové prachy a výpočetní techniku a nedokážou udělat robota, který se bude alespoň trochu pohybovat jako robot? (Joss Whedon by se měl podívat na prvního Robocopa.) To jak snadno pronikne na internet mi nevadilo, ale to jak snadno ho z internetu Jarvis vykope mě taky iritovalo. To že se UI naštve mě iritovalo. (taky by se měl podívat na Já, robot.)
No a pak tu máme ten nápad, že se lidstvo zničí pomocí dopadajícího města jako dopadem meteoritu. Někdo by mohl Wheadonovi vysvětlit, že u meteoritů jde v prvé řadě o jejich dopadovou rychlost, a až ve druhé o hmotnost. Meteority dopadají rychlostí 10 - 70 km/s. Ze sto kilometrů by tohle město dopadlo rychlostí 1,4 km/s, tedy asi tak desetkrát méně než ty nejpomalejší šutráky z vesmíru, tedy se stokrát menší energií. Teprve u pádu z výšky tisíc kilometrů (z kterého už ale objekty vynesené do vesmíru na Zemi samovolně nepadají) by byla dopadová rychlost 4,5 km/s, tedy polovina nejpomalejších meteoritů. Jinak řečeno by stačilo mít stokrát menší (lehčí) objekt pohybující se desetkrát rychleji - jeden blok domů s motory. To by si Ultron s přístupem na celý internet mohl spočítat, kdyby se režisér nerozhodl dělat debily z diváků. Možná to na někoho funguje, na mě ne.

Samozřejmě na konci se dá dohromady parta maníků, kdy jeden létá v obleku, druhý na rakerových křídlech, třetí jen telekineticky (dobře, má v hlavě šutrák, kterých je jen devět, takže se nebudu ptát, proč už dávno všichni nelétají telekineticky), a velí tomu maník, který patří do Druhé světové války a holka, která umí poslat Hulka do hajan a střelou z devítimilimetrové pistole vyřadit ocelového robota (jo, to považuju za superschopnost nedostupnou běžným lidem). Každopádně po nové základně běhají noví rekruti dříve, než hlavním hrdinům zmizí modřiny z předchozího boje. Fakt tomu věřím, oba palce nahoru. :clap: :clap: :clap:

Nakonec jsem dal dvě hvězdy za těch pár vtípků a nějaké ty dialogy (mezi lidmi, debata dvou umělých inteligencí ve stylu macho maník a psycholog mě fakt nebrala), ale víc ani ťuk. Předpokládám, že v dalším filmu začne na štítu létat i Kapitán Amerika, aby těch lítačů nebylo málo, a aby ho zprznili definitivně.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jerson píše:Předpokládám, že v dalším filmu začne na štítu létat i Kapitán Amerika, aby těch lítačů nebylo málo, a aby ho zprznili definitivně.
V traileru na Civil War lítá. $lol$ Pomojí telekineze od Scarlet Witch. Ona ho prostě vezme a někam s ním jebne. $lol$

Ta telekineze v tom celkově dělá bordel. Hned v tý scéně z tý ukázky. By to tam mohla sejmout všechno sama a místo toho tam hází nějakýho vojcla po tom maníkovi s křídlama, kterej mu dá v letu ránu, jakože team-work, přitom s mnohem menším výdajem sil na to, aby ho vzala a hodila přesně do cesty letícímu maníkovi, má telekineticky asi tak milion jednodušších způsobů jak takovýho chudáka do počtu oddělat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22592
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy - recenze, doporučení, varování

Příspěvek od Jerson »

To je tak, když se v daném univerzu nevymezí možnosti magie hned ze začátku, pak to dělá takový bordel.
Damage to speak.
Odpovědět

Zpět na „Kultura“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů