Tajemství katedrál II

Diskuze o věcech více či méně historických. "Porazí rytíř samuraje?" "Přesekne katana ocel?", ale i "Církevní úpadek".

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od York »

Fingalen píše:To máš možno pravdu, ja zatiaľ hmotu myšlienkami mením nanajvyš nevedomo.
Rozhodně to děláš i vědomě. Fyzické změny v mozku v důsledku vědomých myšlenkových procesů jsou dnes už měřitelné.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od Fingalen »

Myslel som to tak, že nemyslím preto, aby som spôsoboval zmeny v mozgovej hmote, ani si to bežne neuvedomujem. To, že sa to deje, môže byť nanajvýš vedľajší produkt inej činnosti.
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od York »

Fingalen píše:Myslel som to tak, že nemyslím preto, aby som spôsoboval zmeny v mozgovej hmote, ani si to bežne neuvedomujem.
To asi málokdo. Ale i tak je to docela pozoruhodná souvislost.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od Fingalen »

Prenášajúc si dáta do nového telefónu som dnes narazil na jednu fotku z zurišského Grossmunsteru, pri ktorej som sa pozastavil. V tejto debate som nad touto katedrálou fňukal na str. 33, kde som o.i. spomenul, že tam bol:
jednohlavo-dvojtelý levokôň oblizujúc svojimi dvoma levími jazykmi konské chrbty
Vyzeral nasledovne:
Obrázek
Teraz si už tak celkom nie som istý konskými telami (aj keď sa mi tak trochu javia), o to viac mi vyskočil Libaviov dvojitý lev:
Obrázek
O ňom popri inom píše:
Libavius píše:Zdvojený lev s jednou hlavou, čímž je naznačena prvotní materie Kamene, z dvojího lvího Merkuria: lví hlava vyvrhuje zelenou vodu, což je Merkurius filosofů, zrozený ze dvou. Jinak se nazýva zelený lev.
No a keďže sa nám tu ocitla "prvotná matéria", rozsvecujú sa kontrolky pre moje hľadanie konca lana.
Čiže moje otázky s tým súvisiace:
1. Mohol by byť ten obluďák z Zurichu tým istým symbolom, ako Libaviov lev?
2. Značí "prvotná matéria" z popisu onen šutrák v prírodnej forme (tzn. ten čo hľadám)?
York píše:To asi málokdo. Ale i tak je to docela pozoruhodná souvislost.
To určite. Vzájomné pôsobenie hmoty na umelca a naopak je asi niečo, čo síce skúsenosťou vydokladovať neviem, ale ako súčasť diela to predpokladám.
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od Argonantus »

Viděl bych to skoro přesně v polovině Díla.
Rebis, Dvojvěc.

Najít konec lana mne také napadlo, a myslím, že se mi to podařilo, protože.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od Fingalen »

Hej, to ma tiež pôvodne napadlo. Zmiatla ma tá "prvotná matéria" Kameňa.

Teraz sa mi začína v hlave ľahko zmodrievať (či zozelenievať) v kontexte Cyliani kryštálovej vázy oboch metalických podstát a banky v rukách "kuchára" z Lallemant. Tak ako tento dvojlev blije na zeleno, z toho skleneného (či kryštálového) vajca sa leje zelený lev, merkúr filozofov a tiež "vitri-ol" = olej onej nádoby, ktorý Faskal v dobách zabudnutých spomínal v poznámkach o neupresnených Geberových pokusoch!

Som zvedavý, čo z tohoto ostane v hlave na svojom mieste zajtra ráno.

Každopádne je to ale zrejme celkom jedno, lebo zase rúbem do uzla v prostriedku a nesústredím sa na začiatok.
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
le_soloqueue
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 4. 2013, 19:14

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od le_soloqueue »

Zkusim se tu nejak postupem casu objasnit/fromulovat, ale zatim jen dohanim vlastni nevzdelanost. To mi asi bude chvili trvat, navic je v tomto tematu mnoho povolanejsich. A chci vedet vic, protoze jsem ve svem rozjimani dospel k tomu, ze je to <i>strasne</i> dulezite, jde to hloubeji, nez ostatni vedy. Sam se vsak marinuji pres mesic, vystaven primemu pusobeni tematu; predtim jsem patrne prodelal nalozeni nevedome, ale tam to jde mnohem pomaleji, a nedochazi k takovemu mnozstvi vystupu.
Fingalene, tobe sem nekdy po vikendu dodam fotografie, ktere shanis, bohuzel ne vsechny vysly tak, jak bylo zamysleno /svetlo.. co me ale skutecne zaujalo, je vibrace (toho materialu/stavby), ktera je zretelne citit a prehlusuje dokonce okolni rusnou ulici. Ostatne ten lov mel i prijemny hmotny vysledek, veden intuici, objevil jsem v antiku odlozene "zlomky staroreckych atomistu", bohuzel jsou prodchnuty ideologii minuleho rezimu v okolnim textu, ale zda se ze samy zlomky jsou nedotknute.. Kdybych snad nalezl neco k tematu, rad se podelim, lec ma grafomanie zatim stale nedosahuje nekterych mistnich entit, navic objevnych (novych, prevratnych) informaci neni dostatek.
Procitani zaloh a Faskaluv pribeh mi vsak davaji nadeji - vyvoj je mozny!
le_soloqueue
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 4. 2013, 19:14

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od le_soloqueue »

A jeste me napada k tem fotografiim, a zde zminovanemu zrozeni venuse, na Karolinu je tech samych musli nepocitane; nad kazdym oknem jedna.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od Argonantus »

le_soloqueue píše:je to <i>strasne</i> dulezite, jde to hloubeji, nez ostatni vedy.
Pro milovníky Umění je to asi nejdůležitějěí ze všeho; ale k tomu se dospěje až také postupným pochopením. A samozřejmě, nějaký ten drobný pokrok na cestě to dost vylepší.

Pro tuto debatu je hodně důležitý ten navigátor na první straně této části (a měl bych ho zřemě doplnit o novější události).
Ostatne ten lov mel i prijemny hmotny vysledek, veden intuici, objevil jsem v antiku odlozene "zlomky staroreckych atomistu", bohuzel jsou prodchnuty ideologii minuleho rezimu v okolnim textu, ale zda se ze samy zlomky jsou nedotknute..


To je přesný postřeh. "Materialismus" takového Demokrita je poněkud mimo dnešní představu materialismu. Už jsme na to tady narazili hlouběji smyčkou s Anaximandrem, což je zřejmě ten samý případ. Zdá se, že ti bájní řečtí filosofové byli alchymisty z výrazné části.

Jinak s tou Venuší jsi mne zahanbil; další věc, které jsem si ještě nevšiml, a všimnout si měl.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od Fingalen »

le_soloqueue píše:Fingalene, tobe sem nekdy po vikendu dodam fotografie, ktere shanis, bohuzel ne vsechny vysly tak, jak bylo zamysleno /svetlo..
Budem ti velmi vdacny. Do Prahy sa urcite v najblizsej dobe vychystam aj osobne, len este bude treba nasmu prckovi ustabilnit letny rezim, aby sa tam s nim dalo vydrzat. Na fotky sa ale pozriem nesmierne rad, je velmi zvlastne na sebe sledovat, ze uz i ocakavanie prostych fotografii v cloveku vyvolava pocity podobne: "Vasa kniha je pripravena k vyzdvihnutiu." Je to skutocne dolezita vec. Este pred par rokmi by som nebol veril, ze niekedy nieco v zivote moze pre mna znamenat tolko. A zvlastny je ten pocit, ze bez ohladu na to, ci sa lezis v prirode a sledujes oblohu, citas detom rozpravky, pocuvas omsu v kostole alebo sa prechadzas ulicami starych miest, mas pocit, ze to vsetko obcas hovori o tom istom.

Som neskuseny a uprimne mam pocit, ze zatial neviem v podstate vobec nic. Ale tu dolezitost citim. A neviem sa jej branit ani vo chvilach, ked mi tresti v hlave neukontrolovatelny zmatok a presytenie obrazmi.
le_soloqueue píše:predtim jsem patrne prodelal nalozeni nevedome, ale tam to jde mnohem pomaleji
To su nesmierne zasadne veci. Argonantus poukazoval na zrejme pomerne nizku vzdelanost mnohych stredovekych alchymistov, ale ja mam pocit, ze ti ludia boli cely zivot "marinovany" v zasadnych informacii ovela viac ako sucasny clovek. O ludoch, ktori presli stredovekou univerzitou ani nehovorim. Ti museli mat taky brutalny zaklad, ze by som ho kludne vymenil za vsetko, co kedy kto ucil mna.
Kazda rozpravka, mytus, biblicky pribeh, vyroky starych ucencov, ale i klasicke prislovia nesu v sebe obrovsky potencial k porozumeniu symboliky. Ked clovek narazi na Atalantin ostep alebo Amaleka a nevie si ich vobec zaradit, zrazu zisti, ze mu precitanie niekolkodesiatok stranoveho spisu zaberie cele tyzdne.
Treba si tuto nevedomu marinadu vazit ako poklad. Mne chyba obludne.
Argonantus píše:další věc, které jsem si ještě nevšiml, a všimnout si měl.
Myslis, ze ma zmysel uvazovat nad tym, preco su tie musle nad kazdym oknom?
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
le_soloqueue
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 4. 2013, 19:14

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od le_soloqueue »

Carolinum Pragensis
Bohužel chybí fundus, doplním co nejdříve.

http://lesoloqueue.rajce.idnes.cz/crlnm/
u: pilgrim p: rotlev

______________________________________________________________

Fingalen: Tady ^^ to je, zkusím to dodělat s lepším fotoaparátem.

Já si toho vážím, snad si jen trochu vyčítám, že mi to tak trvalo, zvlášť když se v tom koupu vlastně odmala.
To síto je ve víře řekl bych, vzdělání může pomoci, ale spíš zaslepuje.
Já bych asi neměnil. Ostatně šance je díky pootevřeným dveřím o něco vyšší, než dříve. Respektive nástroje a dary jsou mocnější.

Amálka mi dělala společnost před pár dny - je o něco čtivější, než jiní výtečníci, ale zrovna ta první půlka vydá za tři a je taková hutná.

I ty okna Ti spočítám!

Argonantus: Ale s nápovědou dobrého lodivoda! Potom si těžko nevšimnout, když to má člověk před očima. A lazení rozhodně pomáhá.


Mimochodem Demokrita (kdoviktereho) mozno potkati v Atalanta Fugiens, emblem XII. Ale vytahnout neco z atomistu bude na delsi rozpousteni, navic bez mapy ani ranu.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od Argonantus »

le Soloqueue:

1) jo, to jsou použitelné fotky, moc díky.

2) Pakliže jsou ty Venuše hned vedle (na fotkách patrné), pak jsou z úplně jiné doby. Není vyloučeno, že něco podobného byla na původním baráku, ale doklad pro to nemám.

3)
Já bych asi neměnil. Ostatně šance je díky pootevřeným dveřím o něco vyšší, než dříve. Respektive nástroje a dary jsou mocnější.
Tohle vypadá krvavě a zajímavě. Ještě pár slov?
Kdo je Amálka?

to all:
4)
Mimochodem Demokrita (kdoviktereho) mozno potkati v Atalanta Fugiens, emblem XII. Ale vytahnout neco z atomistu bude na delsi rozpousteni, navic bez mapy ani ranu.
Demokrita jsem potkal na příslušné glose o Turbě (navigace), věc se má tak, že velmi zásadní je Pseudodemokritos zvaný Krates, působící někde v Arábii v 8. století a Karpenkovci mu přisuzují kardinální význam. Jaksi to prý očišťuje Demokrita od děsných podezření se zapletení s Dcerou omylu.
No, nevím, zatím nemám v Arabech jasno, ale stran toho seznamu v příslušné Turboglose se spíš zdá, že i původní Demokritos naopak s těmito zájmy perfektně zapadal mezi svoje nejbližší kolegy a ten Pseudodemokritos jen velmi dobře znal svého učitele.

5) Provedl jsem doplnění navigace na začátku; hlavní novinkou jsou zdůrazněné pomocné spisy (jejichž vazba na debatu je asi zásadní). Nejasnosti zájemcům zkusím vyjasnit.

6) Protože je v jednom spise vysloveno, z jiného jasně vyplývá mezi řádky; dále tuto věc pitvat tedy netřeba.

7) Při té příležitosti mne přímo praštilo do oka, jak zdánlivě úplně nevinná otázka okolojdoucího může vyvolat docela mocnou reakci - třeba Vallunův dotaz na alchymického svatého je vzorný příklad. Takže díky i těmto náhodným chodcům, co cítí potřebu občas pootočit kolem; důsledky jsou netušené pro všechny.

8) Možná zásadní - několikeré Fingalenovo přehrávání tématu a rytíř Yvain nahrávají úplně obrácené a překvapivé řešení dračího dilematu. Vede mne k tomu temná nápověda ve Flamelovi, co praví ten prvotní Magistr; a jak by to taky šlo celé číst; a také jsem zvážil tu dříve neviděnou, leč dávnou a bazální souslednost mezi Cylianim, Lambsprinckem a Yvainem (a někde vám najdu, co pradávno řekl MP, který to vzal kdovídke).
Takže na nedávnou otázkou
jednak se zatím skrývá ta zvláštní artifice, dovednost, co mi furt uniká, co se má sakra s tím blbým drakem přesně udělat.
si říkám, spolu s Královnou z Alenky, což mu jednoduše srazit hlavu?
EDIT: je to neuvěřitelné, ale zdá se, že je to ono; vidím v tom ten prapůvodní trik s holí.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od Fingalen »

Argonantus veľkolepý! Cítim zvláštne chvenie z predstavy, že si píšem s človekom, ktorý možno práve prekročil značku medzi chémiou a alchýmiou. Toto bola pre mňa vždy pomyslená hranica, kam to stačí. Teraz som už len zvedavý, kedy sa stratí zo scény, aby o ňom aspoň na niekoľko desaťročí nikto nič nepočul. Bravó.

A ak mám zas náhodou len prehnané predstavy, toto kúzlo na mňa malo drvivý účinok. Znovurozdýchalo nádej! Len pár rýchlych poznámok, kým sa poberiem čítať si.
le_soloqueue píše:Carolinum Pragensis
Tisíckrát vďaka. Predpokladal som, že vďaka fotkám nebude treba cestovať, teraz mám skôr pocit, že kvôli fotkám budem chcieť cestovať. Je to paráda!
Argonantus píše:Kdo je Amálka?
Povedal by som, že taká tá podivná blonďavá víla, čo jej cestou z Egypta Jozue vyprášil kožuch, lebo si moc vyskakovala.
Argonantus píše: Provedl jsem doplnění navigace na začátku
Díky za príjemný výlet do posledných mesiacov. Človek z toho má zrazu o sebe pocit, že by mal vedieť dosť na to, aby sa prestal pýtať hlúpe otázky. Myslím ale, že moje namodralé výkriky značne preceňuješ.
Argonantus píše:dále tuto věc pitvat tedy netřeba.
Sledujem, že sa na teba celkom solídne lepia návyky (a výroky) Starých. Som zvedavý, kedy sa ti prestane dať rozumieť úplne.
Argonantus píše:a někde vám najdu, co pradávno řekl MP
Môžem jednu veľmi osobnú? Kto je Rybár? MP? Alebo Lipovius? Alebo niekto iný známy? Nevieš, či ešte na internete žije?
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
le_soloqueue
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 4. 2013, 19:14

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od le_soloqueue »

Argonantus

1) Faskal mě inspiroval - sloužím vlasti. Ale nevím jestli chci sloužit diakritice, nebo jestli bude ona sloužit mně.

2) Pakliže jsou ty Venuše hned vedle (na fotkách patrné), pak jsou z úplně jiné doby. Není vyloučeno, že něco podobného byla na původním baráku, ale doklad pro to nemám.

Mno novější to jo, ale proč by to někdo nezopakoval v další vrstvě? crlnmlumoccn1DTL.jpg (Západní okno) napovídá, že jsou ta okna gotická (?), co kdyby tam ta mušle byla i předtím /akorát jiná, víc barbuchovitá ? *)
__________
*) Pozná někdo co mám na mysli? Chci si ověřit přenášení myšlenek:)


3)
Já bych asi neměnil. Ostatně šance je díky pootevřeným dveřím o něco vyšší, než dříve. Respektive nástroje a dary jsou mocnější.
Reagoval jsem na Fingalenovu "závist".
Chtěl jsem se krvavě rozepisovat, ale nevztahuje se to k tématu. Ten pocit z Času a jeho určení, nejpřesněji "neměl jsem tu náhodou být někdy jindy?/je to moje doba?"..
ale po vyzrálé úvaze jsem rád, že jsem teď, a ne dříve. Proto se navíc některé věci dost zjednodušují, představa jak sháním to, co teď doháním, po knihovnách a po světě... celé by se to protáhlo asi o n-let. Navíc, ty jsi přesně tam, kde stáli Tvoji předkové, jen o něco dál, a hodně jsi toho zapomněl. Některé dobré rady potom zřejmě vedou až k cíli.

Vem si jen tu možnost internetu, tvá světočára v "nehmotném" prostoru (mám Tě, Démokrite!) tu prostě visí, stejnak jako teď nedržím Voynich manuskript v rukou, ale přece ho mám. Není to snad křemíkové nebe?
A dveře k pokladům se otvírají přece jednou za čas, ne? O tom jak jsou vlastně ty dveře velké, a kdo jimi projde nemusí být dle mého stabilní. Respektive, projde jimi jeden z tisíce a dva z deseti tisíc; ale povědomí ostatních lidí o těch dveřích se nemění?
Mně třeba vlastně nejvíc navedla jedna z polemik černé magie pro začátečníky (nebo jak to nazvat). Neříkala vlastně nic nového, ale spíš děsivě jasně opakovala to, co jsem přece dávno věděl/objevil.


Amálka pochází z Kávové knihy, louphá záměna rodu;) Fingalen to říká ještě lépěji.

5) Geber mi chybí do vzdělání, mám tu sotva jeden odstavec z něj, celý můj corpus vychází z http://www.alchemywebsite.com/texts.html, jak tak koukám, akorát v pdf. Plus pár věcí navíc. Ale stejně to spíš nestíhám louskat a dávat dohromady, to vážně není na měsíc čtení.)

ale spíš by pomohla záloha pevnosti. (?)

8)
Nenadarmo se říká modrý muž! Asi si jdu hrát s nůžkami, snad přemoudrá kopypasta pomůže.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Tajemství katedrál II

Příspěvek od Argonantus »

No, původně jsem měl vyplňovat jedno daňové přiznání (jehož podstatou je, že je zbytečné, protože se po mnoha změnách nic nezměnilo), ale nějak z toho sešlo.
Ta podivná modrá věc mne napadla už včera v noci (vždycky vás nejlepší věci napadnou v noci před usnutím?), ale myslím, že budu delší dou rozmotávat její důsledky.
Fingalen píše:Argonantus veľkolepý! Cítim zvláštne chvenie z predstavy, že si píšem s človekom, ktorý možno práve prekročil značku medzi chémiou a alchýmiou.


Tak to hodně pomalu s tou flintou; je to ten dračí uzel na začátku, co je na něm založena zřejmě část praktiky; ale rozdíl mezi chemií a alchymií označil pan Fulcanelli, pokud si pamatuji, oživení filosofického merkura na merkura mudrců, čili secretum secretorum*; a to samozřejmě zcela reálně, nikoli nanečisto. Takže k tomuto bodu mám opravdu stále zatraceně daleko.
Ale na druhou stranu, tohle je dost zásadní pokrok od toho výrazného zlomu v únoru 2007. A problém je to opravdu strašný, vidím i zpětně; popisů je moc, a věc se začne vyjasňovat, když se podaří je sjednocovat a vzájemně požírat (už k tomu vedly některé předchozí modré poznámky). A mohu ujistit, že to jako úkol vypadá dokonale nepravděpodobně (stav draka coby svého vlastního výsledku). Ale je to jen dokonale ďábelsky mazaný tvar těch poznámek mistrů; docela chápu, že na to ze samotné té nejstarší kavárenské, nejslavnější a nyní modré ještě nikdo nepřišel.
Povedal by som, že taká tá podivná blonďavá víla, čo jej cestou z Egypta Jozue vyprášil kožuch, lebo si moc vyskakovala.
Ah so, já nedovtipa. Nenapadlo mne přenést její jméno rovnou na text. No, s touhle pasáží jsem si zatím moc nehrál, protože patří do daleké kategorie finále, kdy už budou všechny záhady objasněné.
Človek z toho má zrazu o sebe pocit, že by mal vedieť dosť na to, aby sa prestal pýtať hlúpe otázky.
Tohle se během cesty neustále vrací; často ti nejvíc pomůžou věci, u kterých si uvědomíš, že jsi na ně narazil šíleně dávno. O tom Lambsprinckovi jsme už někde mluvili - byl snad úplně první, co většina milovníků Umění u nás vůbec držela v ruce (nepočítám-li pití kafe). Chrétien de Troyes je dokonce jedna z mých postav. No a vidíš - po dvaceti letech jako nové. A Cyliani... méně, než patnáct let to taky zaručeně není. Ten pocit, žes to jako měl vědět a bylo to jasné...
Sledujem, že sa na teba celkom solídne lepia návyky (a výroky) Starých. Som zvedavý, kedy sa ti prestane dať rozumieť úplne.
Před pár dny jsem si říkal, jestli se náhodou nebavíme moc otevřeně; ale pak mne uklidnil Faskal prohlášemím, že jako ničemu nerozumí. A když ne on, tak asi málokdo. Odhadnout hladinu srozumění je někdy docela obtížné.

Tady ovšem chci, abys porozuměl, protože myšlenka je až debilně jednoduchá, založená na alchymii vnější; neříkám ji naplno jen z toho prostého důvodu, že její důsledek je dalekosáhlý zejména pro hledání začátku.
Takže když otevřeš příslušnou pasáž příslušného spisu, mého vlastního, v místech, ke kterému patří ty pěkné obrázky na této straně, tak tam najdeš takový nápad, týkající se pořadí.
A pokud se zamyslíš ještě jednou nad Vézelay, dojde ti, že... (a pak se zase budeš rituálně tlouct do hlavičky, už se těším.)
Môžem jednu veľmi osobnú? Kto je Rybár? MP? Alebo Lipovius? Alebo niekto iný známy? Nevieš, či ešte na internete žije?
To je literatura, ne Umění. Ale proč ne. Lipovius, MP a Gorvin jsou prostě bratři z Héliopole, co jsou o kus dál, než já (ti dva možná už mezitím kdovíkde). Jejich velikost jsem začal pomalu chápat až když jsem pochopil, co pochopili, tedy dodatečně, když jsem je už neviděl.

Rybář je ideál; Adept, tedy někdo, kdo mne vede na dálku, koho jsem nikdy vskutečnosti neviděl a neuvidím; postava z druhého románu, Rytíř svatého Grálu, podle mé tehdejší - a vlastně i nynější - představy nejspíš Artéphius osobně. Nejvyšší autorita možná.

Od té povídky se věci zase trochu posunuly, takže v téhle maximální roli potkáte příště Vinaře, který má tu výhodu, že je narozdíl od syntetického Rybáře skutečná postava, byť složená možná ze dvou. Vinaře samozřejmě znáš.

MP bych zkoušel hledat na té okouní debatě a nebo via Gorvin, máš-li na něho spojení. Lipovia jsem naprosto ztratil a nejsem si jist, jestli vůbec žije (a nebo si lze pohrávat s malebnou myšlenkou, že dorazil do cíle. Zpětně viděno, věděl toho z nás nejvíc).

EDIT pro soloqueue:
Mno novější to jo, ale proč by to někdo nezopakoval v další vrstvě?
Vyloučeno to rozhodně není, jistota však také ne. Ta kaple je dost jistá; úpravy jsem nejzistil vůbec.
akorát jiná, víc barbuchovitá ?
Vedlejší důsledek je růst přesvědčení, že tě znám. V gotice jedině méně barbuchovitá. Možná až lvonárodní.
představa jak sháním to, co teď doháním, po knihovnách a po světě... celé by se to protáhlo asi o n-let.

Ano, tohle jsem taky už zjistil a uznal. Rozdíl mezi předinternetovým a internetovým je u mne drastický co do produktivity; doba zhruba stejná, v prvém případě za deset let výsledek nula, ve druhém naopak za čtyři roky do bodu nula.
Jinak díky za krev, přihořívá.
Mně třeba vlastně nejvíc navedla jedna z polemik černé magie pro začátečníky (nebo jak to nazvat). Neříkala vlastně nic nového, ale spíš děsivě jasně opakovala to, co jsem přece dávno věděl/objevil.
Že by takto? Sakra, to jsme jen tak něco plácli.
Studium černé magie je nadmíru zajímavé a překvapivě efektivní, ale pokud víš, v čem je problém, velmi rád toho zanecháš.
ale spíš by pomohla záloha pevnosti. (?)
Pokud ji nemáš (což mne skoro překvapuje), pak ji - drze tvrdím - ani nepotřebuješ, protože všechny podstatné věci tu byly s láskou ocitovány. Katedrály jsou dost kolosální, aby sežraly pevnost úplně beze zbytku.

*EDIT: a to mám zase blbě, vidím 2017 - jsou to dvě různé operace, oživení filosofického merkura a syntéza merkura mudrců.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 17. 5. 2017, 09:39, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Historie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů