[Brainstorm] Úlet!

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

[Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

V Drakkaru vyšel totálně šílený svět, výstižně označený jako "Úlet". Přímo v článku jsem vybízel k dalšímu kolu brainstormu a vymyšlení, tak k tomu zakládám prostor. Nástřel v článku by aspoň teoreticky měl být hratelný, ale s nějakým rozšířením nebo prohloubením počítám, a nechci nato být sám. Pokud tenhle projekt začne žít vlastním životem a nakonec se hlavním tahounem stane někdo jiný, zlobit se nebudu.

:arrow? Článek je tady
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

Dovolím si ocitovat Ectheliona, který se už vyjádřil vedle:
Ecthelion píše: Moc se mi líbí trp-hajzlíci. Když jsem je četl, hned mě k nim napadla mechanika podobná kočičím devíti životům – tedy něco jako „rodina trp-hajzlíků“… postava by neměla životy nebo hit-pointy, ale hráč by prostě měl nějaký počet trp-hajzlíků, které může vypotřebovat (když jeden umře, přijde ho hledat bratránek, který je skoro stejný trp-hajzlík, protože jsou to jedna paká… ehm, jedna rodina). :D
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Lorwyn »

Zhulení elfové...
Co kdyby se rozdělovali do klanů podle toho, jakou magii kdo používá...a čím ji tedy docílí.
Takže Klan trávy, Klan běloprachu....co já vím...no a pak by byli ještě nezařazení, kteří zkouší všechno...
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

Lorwyn: původní představa byla, že nezařazení budou dominovat, ale myšlenka klanů je výborná.

Další nápad:
fyzikální policie
Zejména trollové ve velkém porušují fyzikální zákony (elfové taky, ale zatím se jim daří se hájit, že za porušování zákonů nemohou, že nejednali z vlastní vůle, ale pod vlivem omamných látek). Leckomu se to nelíbí, a tak čerti založili fyzikální policii. Dnes už v ní čerti tvoří jen asi polovinu personálu, zbytek jsou trp-hajzlíci, elfové a vodníci, a dokonce mají několik trollích informátorů. Fyzikální policie je jedním z mála důvodů, proč mohou příslušníci různých ras spolupracovat.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od OnGe »

Nechci vypadat jako "ja jsem vam to rikal", ale trp-hajzlici se v mnohem podobaji mym zloprckum a zhuleni elfove zas ... no ... zhulenym temnym elfum (a fyzikalni polici jsem, mam pocit, taky nekde pouzil - davali pokuty za FTL cestovani - jen si nevybavuju kde) :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Sosacek »

Pamatuju si quantum copa odnekud.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Tejlian
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 1. 2009, 14:13
Bydliště: malá díra jménem Bulhary v překrásném jihomoravském kraji

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Tejlian »

Včera jsem si četl článek v Drakarru. Úlet je skvělý. A když se mi tak hlavou honily různé nápady, jeden tam zůstal. Další rasa, trochu míň ikonická, ale v rámci deště mozků to sem hodím.

Takže, co říkáte na Meluzíny? V mužském rodě meluzíni/meluzín. Jsou to bytosti vzduchu, létají, neumí mluvit jinak než kvílením.
Staví vzdušné zámky, provozují rádio, nebo rozhlas....jsou to jen nápady. Podaří se to někomu rozvinout, nebo tenhle národ zkončí v propadlišti dějin ( a možná i v pekle )
Není to v jednotlivých součástkách, ale v tom, jak do sebe zapadají.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od OnGe »

Chudsi meluziny si vzdusne zamky nemohou dovolit, tak casto bydli "v podnajmu" ve svetlicich a jinych mene obydlenych castech domu jinych ras. Zpravidla take vykonavaji nevdecnou a spatne placenou praci treba pro fyzikalni policii (houkaji v sirenach) nebo se jen tak prohaneji nocnimi ulicemi.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Tejlian
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 1. 2009, 14:13
Bydliště: malá díra jménem Bulhary v překrásném jihomoravském kraji

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Tejlian »

Jedněmi z nejbohatších Meluzín/ů jsou pak hvězdní moderátoři trollího rádia. Čím kvílivější hlas, tím větší popularita. Jejich vysílání je totiž používáno jako jedna z nejůčinějších zbraní proti trp-hajzlíkům, kteří už po krátkém poslechu dostanou kopřivku, škytavku nebo slintavku.

Většina rozhlasových celebrit však začínala od píky, přesněji jako obecní rozhlas v hobitích vesnicích.

Pohled na kroužící a kvílející Meluzínu (Meluzína) některé elfy ,,nandává." To vede k zaměstnání jistého počtu Meluzínů jako ,,group drug."
Není to v jednotlivých součástkách, ale v tom, jak do sebe zapadají.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

Omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyl, ale koncept meluzín se mi moc líbí 8)
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

V džunglích na jihu, odkud se vozí banány, žije i jeden obávaný druh příšer - lenochodi. Lenochodi jsou inteligentní (byť jsou obvykle líní myslet) a jsou to dokonalí časoví mágové. Tedy, byli by, kdyby nebyli tak líní. A tak se v praxi jejich magie omezuje na zpomalování času v jejich okolí. Známé je jejich oblíbené "always on" obranné kouzlo - cokoli se k nim blíží (třeba země v situaci, kdy právě padají ze stromu) vždy urazí za určitý časový úsek polovinu vzdálenosti k nim, za další úsek polovinu zbylé vzdálenosti atd., dokud se po nich lenochod neožene. V případě nouze však pro takového lenochoda není problém někoho zmrazit nebo vyexpedovat pár let do budoucnosti nebo do minulosti (lenochodi jsou líní přemýšlet o tom, že něco bude mít za následek časový paradox, a co bude mít ten časový paradox za následky), stačí líně mávnout pazourou s pohledem upřeným na někoho a myslí ve stavu vzdáleně připomínajícím soustředění.
Zhulení elfové připisují lenochodí schopnosti listí, které jedí a fetují. A skutečně, to listí nakládá i elfům, resp. posílá je do zpomaleného klídku a pohodičky, která se přenáší i na jejich okolí. Proti lenochodí magii to však je slabé.
Když takovému lenochodovi upadne kousek listu na zem a někomu spadne na hlavu, je zasažený podroben lenochodem (podobně jako se hobiti musí podřídit tomu, kdo si je podrobil drobky chleba). Celé kmeny domorodců tak slouží lenochodům a uctívají je. Další důvod, proč se nevyplatí lovit lenochody!
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

Hory jsou pokryty zelenými smrky, tedy tím, co se vysmrkává z nosu. Malé kousky smrku vždy vytvoří podhoubí, ze kterého posléze vyroste "nos" - dřevnatý pahýl frňákovitého tvaru, který poté nosí (od slova "nos"; tj. vysmrkává) další smrky. Trp-hajzlíci ze smrků pálí smrkovici (hrozný, ale silný patok) a z useklých nosů pařezovici (t.j. metanol).
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů