[Brainstorm] Úlet!

Sekce zabývající se tvorbou RPG produktů a souvisejícími tématy.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

[Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

V Drakkaru vyšel totálně šílený svět, výstižně označený jako "Úlet". Přímo v článku jsem vybízel k dalšímu kolu brainstormu a vymyšlení, tak k tomu zakládám prostor. Nástřel v článku by aspoň teoreticky měl být hratelný, ale s nějakým rozšířením nebo prohloubením počítám, a nechci nato být sám. Pokud tenhle projekt začne žít vlastním životem a nakonec se hlavním tahounem stane někdo jiný, zlobit se nebudu.

:arrow? Článek je tady
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

Dovolím si ocitovat Ectheliona, který se už vyjádřil vedle:
Ecthelion píše: Moc se mi líbí trp-hajzlíci. Když jsem je četl, hned mě k nim napadla mechanika podobná kočičím devíti životům – tedy něco jako „rodina trp-hajzlíků“… postava by neměla životy nebo hit-pointy, ale hráč by prostě měl nějaký počet trp-hajzlíků, které může vypotřebovat (když jeden umře, přijde ho hledat bratránek, který je skoro stejný trp-hajzlík, protože jsou to jedna paká… ehm, jedna rodina). :D
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Lorwyn »

Zhulení elfové...
Co kdyby se rozdělovali do klanů podle toho, jakou magii kdo používá...a čím ji tedy docílí.
Takže Klan trávy, Klan běloprachu....co já vím...no a pak by byli ještě nezařazení, kteří zkouší všechno...
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

Lorwyn: původní představa byla, že nezařazení budou dominovat, ale myšlenka klanů je výborná.

Další nápad:
fyzikální policie
Zejména trollové ve velkém porušují fyzikální zákony (elfové taky, ale zatím se jim daří se hájit, že za porušování zákonů nemohou, že nejednali z vlastní vůle, ale pod vlivem omamných látek). Leckomu se to nelíbí, a tak čerti založili fyzikální policii. Dnes už v ní čerti tvoří jen asi polovinu personálu, zbytek jsou trp-hajzlíci, elfové a vodníci, a dokonce mají několik trollích informátorů. Fyzikální policie je jedním z mála důvodů, proč mohou příslušníci různých ras spolupracovat.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od OnGe »

Nechci vypadat jako "ja jsem vam to rikal", ale trp-hajzlici se v mnohem podobaji mym zloprckum a zhuleni elfove zas ... no ... zhulenym temnym elfum (a fyzikalni polici jsem, mam pocit, taky nekde pouzil - davali pokuty za FTL cestovani - jen si nevybavuju kde) :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Sosacek »

Pamatuju si quantum copa odnekud.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Tejlian
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 1. 2009, 14:13
Bydliště: malá díra jménem Bulhary v překrásném jihomoravském kraji

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Tejlian »

Včera jsem si četl článek v Drakarru. Úlet je skvělý. A když se mi tak hlavou honily různé nápady, jeden tam zůstal. Další rasa, trochu míň ikonická, ale v rámci deště mozků to sem hodím.

Takže, co říkáte na Meluzíny? V mužském rodě meluzíni/meluzín. Jsou to bytosti vzduchu, létají, neumí mluvit jinak než kvílením.
Staví vzdušné zámky, provozují rádio, nebo rozhlas....jsou to jen nápady. Podaří se to někomu rozvinout, nebo tenhle národ zkončí v propadlišti dějin ( a možná i v pekle )
Není to v jednotlivých součástkách, ale v tom, jak do sebe zapadají.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od OnGe »

Chudsi meluziny si vzdusne zamky nemohou dovolit, tak casto bydli "v podnajmu" ve svetlicich a jinych mene obydlenych castech domu jinych ras. Zpravidla take vykonavaji nevdecnou a spatne placenou praci treba pro fyzikalni policii (houkaji v sirenach) nebo se jen tak prohaneji nocnimi ulicemi.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Tejlian
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 1. 2009, 14:13
Bydliště: malá díra jménem Bulhary v překrásném jihomoravském kraji

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Tejlian »

Jedněmi z nejbohatších Meluzín/ů jsou pak hvězdní moderátoři trollího rádia. Čím kvílivější hlas, tím větší popularita. Jejich vysílání je totiž používáno jako jedna z nejůčinějších zbraní proti trp-hajzlíkům, kteří už po krátkém poslechu dostanou kopřivku, škytavku nebo slintavku.

Většina rozhlasových celebrit však začínala od píky, přesněji jako obecní rozhlas v hobitích vesnicích.

Pohled na kroužící a kvílející Meluzínu (Meluzína) některé elfy ,,nandává." To vede k zaměstnání jistého počtu Meluzínů jako ,,group drug."
Není to v jednotlivých součástkách, ale v tom, jak do sebe zapadají.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

Omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyl, ale koncept meluzín se mi moc líbí 8)
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

V džunglích na jihu, odkud se vozí banány, žije i jeden obávaný druh příšer - lenochodi. Lenochodi jsou inteligentní (byť jsou obvykle líní myslet) a jsou to dokonalí časoví mágové. Tedy, byli by, kdyby nebyli tak líní. A tak se v praxi jejich magie omezuje na zpomalování času v jejich okolí. Známé je jejich oblíbené "always on" obranné kouzlo - cokoli se k nim blíží (třeba země v situaci, kdy právě padají ze stromu) vždy urazí za určitý časový úsek polovinu vzdálenosti k nim, za další úsek polovinu zbylé vzdálenosti atd., dokud se po nich lenochod neožene. V případě nouze však pro takového lenochoda není problém někoho zmrazit nebo vyexpedovat pár let do budoucnosti nebo do minulosti (lenochodi jsou líní přemýšlet o tom, že něco bude mít za následek časový paradox, a co bude mít ten časový paradox za následky), stačí líně mávnout pazourou s pohledem upřeným na někoho a myslí ve stavu vzdáleně připomínajícím soustředění.
Zhulení elfové připisují lenochodí schopnosti listí, které jedí a fetují. A skutečně, to listí nakládá i elfům, resp. posílá je do zpomaleného klídku a pohodičky, která se přenáší i na jejich okolí. Proti lenochodí magii to však je slabé.
Když takovému lenochodovi upadne kousek listu na zem a někomu spadne na hlavu, je zasažený podroben lenochodem (podobně jako se hobiti musí podřídit tomu, kdo si je podrobil drobky chleba). Celé kmeny domorodců tak slouží lenochodům a uctívají je. Další důvod, proč se nevyplatí lovit lenochody!
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [Brainstorm] Úlet!

Příspěvek od Goran »

Hory jsou pokryty zelenými smrky, tedy tím, co se vysmrkává z nosu. Malé kousky smrku vždy vytvoří podhoubí, ze kterého posléze vyroste "nos" - dřevnatý pahýl frňákovitého tvaru, který poté nosí (od slova "nos"; tj. vysmrkává) další smrky. Trp-hajzlíci ze smrků pálí smrkovici (hrozný, ale silný patok) a z useklých nosů pařezovici (t.j. metanol).
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Odpovědět

Zpět na „RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů