[Před vydáním] Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Zamčeno

Měli byste zájem o PDF verzi DrD II dodávanou společně s tištěnými pravidly i samostatně?

O PDF verzi nemám zájem vůbec
20
31%
PDF verzi získanou s knihou bych při hře využíval
37
58%
Koupil bych si jenom PDF verzi (levnější, trvalejší, jiné důvody...)
7
11%

Celkem hlasů: 64

PetrH

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od PetrH »

nevim, zad to to uz nahodou v tom maratonu, co jsme byl nemocen pres vanoce nezaznelo, ale myslim, ze druid me vazne potesil. citim z toho docela veliky charlesuv vliv smerem na dejovost a musim rici, ze me to vazne bavi.... takze bych si druida strihnul. i kdyz jsme ho v "drd.old" nemel moc jako hracskou postavu rad:)
Charles

Příspěvek od Charles »

Náplň dovedností druida navrhovali Peekay s Mytkem, já jsem to jenom převyprávěl. :oops:

Ale samozřejmě mě těší, že se líbí.
Vitus

Příspěvek od Vitus »

Tak upřímně řečeno, jsem ten popis mechanik úrovní a povolání zde z diskuse moc nepochopil (přiznávám se, že jsem neměl čas to moc studovat), takže jsem se držel stranou, ale pokud to, co vyšlo v Pevnosti 1/2011 jsou opravdu postavy "složené" dle core pravidel, pak bude v podstatě možné se nakombinovat opravdu povolání dle přání té či oné družiny / settingu / stylu hry / nálady - byl jsem velmi překvapen a dost se na DrDII těším, protože to zřejmě zase bude o něco jiné, než co jsem si myslel původně, že to bude :D .
PetrH

Příspěvek od PetrH »

libilo by se mi, kdyby vse bylo takto krasne prevypraveno...
skew
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew »

Ou, teď mě napadá...
Byly ukázky dvou ras, dvou základních povolání, a zatím jednoho pokročilého...
Můžeme čekat ještě jedno ? Nebo víc ? A hlavně - které to bude ? 8)
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
PetrH

Příspěvek od PetrH »

muj osobni tip je na valecnika / rytire / bohatyra ci jak se mu bude rikat
Charles

Příspěvek od Charles »

Dobrá zpráva je, že pokročilých povolání je 2x tolik co ras a co základních povolání. Co z toho plyne? :wink:

Druhé pokročilé povolání zveřejníme v 1. půlce ledna. Zatím neprozradím, které to bude, ať je nějaké překvapení. Pak by měla jít ven prosincová pevnost, kde jsme představovali bestiář.

A jelikož uplatnění druida ve městě jsme úspěšně vyčerpali, tak mě díky skewovi napadá další:

Téma:
Je nějaké pokročilé povolání, které byste opravdu rádi viděli představené i s motextem a obrázkem na stránkách? Máme sice plán, ale dovedu si představit, že když se tady víc lidí shodne, že je něco zajímá, tak ho upravíme...
PetrH

Příspěvek od PetrH »

carodej:) kombinace adepta magie a kejklire
Mortuss

Příspěvek od Mortuss »

carodej je sice kombinace bojovnika a zarikavace, ale jsem pro :)
skew
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew »

Mě nejvíc zajímají Zaklínač a pak Hraničář, přišlo mi že by to mohla být správná dvojka.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Charles

Příspěvek od Charles »

Jen pro pořádek: Kombinace základních povolání pro pokročilá správně odhadl oggysu, jak jsem mu později potvrdil. A než se oprávněně zeptáte, proč jsme je nezveřejnili v těch Pevnostech, kde se psalo o pokročilých povolání, tak proto, že v době přípravy těch článků se ještě kombinace dolaďovaly. A slibuju, že nejpozději s článkem z Pevnosti o tvorbě postavy, který vychází někdy totuo dobou a na stránky půjde v únoru, to na stránky dáme, ať se to snadno hledá. Udělal bych to dřív, ale ještě dolaďujeme jednu systémovou věc ohledně povolání...
Alef0
Administrátor

Příspěvek od Alef0 »

noir na d20.cz píše:Jak byste s pravidly DrD 2 postavili Conana, Gandalfa a Harryho Pottera?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Nekroskop

Příspěvek od Nekroskop »

Také by mě zajímal ten ZAKLÍNAČ :-)

Chtěl bych se i zeptat, jesli by mohl někdo prozradit (nastínit) jak bude fungovat soubojový systém? Zajíma mě hlavně to, zda bude pořešena "inflace životů" viz. původní DrD, kde třeba do trpasličího bojovníka v plátové zbroji jste museli hodně dlouho mlátit obouručákem, než to ucítil.
sq

Příspěvek od sq »

Alef0 píše:
noir na d20.cz píše:Jak byste s pravidly DrD 2 postavili Conana, Gandalfa a Harryho Pottera?
Conan je vysokourovnovy valecnik/bojovnik, ktery ma sem tam nejakou tu uroven i od dalsich povolani. Zbytek dotazu nedava smysl, pac Gandalf je neco jako polobuh/demon/supernaturalni vyslanec a Harry Potter uplne obycejny kouzelnicky ucen, kterych, prijmeme-li premisu, ze magie se da zadarmo naucit na skolach/univerzitach, muzu z fleku nasazet dvacet a kazdy bude trochu jiny a pritom vsichni budou Potterove :-)
sq

Příspěvek od sq »

Nekroskop píše:"inflace životů" viz. původní DrD
Tak předpokládám, že souboják bude co nejjednodusi, rekneme temer vypraveci a ze nic jako "zivoty/rust zivotu" tam nebude. Ale celkovy nastin by me taky zajimal, resp. mira abstrakce. Ja si to predstavuju tak, ze roleplayove popisu ceho chci dosahnout a PJ podle rozumnosti/realnosti me to necha udelat s nejakou mensi ci vetsi obeti/rizikem.

Jinak jsem taky pro ZARIKAVACE, uz jenom z toho duvodu, abych si udelal predstavu, jak moc odlisny bude od sapkowskeho vedmaka.
Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě II“