Soutěž o nejlepší postavu 2009

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Ebon Hand »

Tak, reakce na stránky a stránky příspěvků, které jsem teď v řadě přečetl.
Svým postem reaguji napříč příspěvky od vyhlášení výsledků.

Postavy se mi líbí, i když jsem nepřečetl stále všechny, ale k tomu se určitě dokopu, už jich moc nezbývá. Jsem pro zachování volnějších ingrediencí, protože více konkrétní ingredience budou pisatele svazovat. Všem zúčastněným gratuluji k dobrému výkonu a ochotě jít s kůží na trh. :clap:
Za sebe musím říci, že mi klišé nevadí a nejsem moc přívrženec originality za každou cenu.

Trochu mě mate rozpor v hodnocení, nevím jestli je úplně správně v soutěži toho typu, že jeden porotce část popisu vyzdvihuje a druhý tu samo pasáž zatracuje a strhává za ní body. Trochu jsem očekával, že porotci budou aspoň v částečném konsensu, co jsou hlavní kritéria.. Porotci vystupují stylem „každý pes jiná ves“.
Nejsem přesvědčeným zastáncem výhod pestrosti poroty.
To ale nemění nic na tom, že porotci se většiny hodnocení zhostili velmi dobře. Charles mě velmi mile překvapil, Valluna v porotě jsem se neodůvodněně obával, což se ukázalo jako chyba a jeho „oldschool“ náhled beru jako právoplatný názor, Bifi, Ecthelioni, Jonka se drželi vysokého standartu.
A ano, všichni zúčastnění mají právo se k hodnocení porotců vyjádřit u všech postav, stejně jako ke všem postavám, proto to snad vyšlo ve sborníku, nikde opak není uveden.

Za sebe: Postavu jsem psal pro svou hru a podle svého vnímání fantasy, na tom nemíním nic měnit. Všem děkuji za věcnou kritiku. Aspoň mi to připomnělo otřepanou chybu, že když mám postavu v hlavě, tak ne vždy zapíšu všechny souvislosti, které mám v hlavě uložené a zdají se mi automatické. Hráčům nechávám hodně prostoru, proto postava neobsahuje do detailu popsaná vodítka akcí budoucích. Jsem zvyklý na hráče z naší party, kteří jsou velmi vyspělí. Nepřeložené názvy kouzel jsou náš hráčský zvyk, to už se asi nezmění, je to takový nešvar. Ale přiznám se, že jsem zavedené překlady hledal na fóru a nenašel.. :wink:
Jonka: historie je taková, že hned po smrti bratra se vydal do města hledat vrahy, ale nedařilo se mu a v zoufalství se nechal najmout u čarodějovýho sluhy.. V hlavě to bylo, ale nějak se mi to asi nepodařilo srozumitelně zapsat.. :-?
Peekay: Chybějících slov či kusů vět jsem si nevšiml, ani při čtení nyní, jsi si tím jistý? Překlepy to ano. Spíš si myslím, že nerozumíš mé češtině. A ano postava měla být „pomstychtivý vreckár a figliar“ ba dokonce měla zachytit rozpor malého zlodějíčka s nicotnými schopnostmi, který si dal patrně příliš velký cíl,. Ostatní porotci to tam odhalili, ty nikoliv. Pomsta je následkem ztráty, nikde nebylo uvedeno, že ingredience musí být hlavním motivátorem. Spíš z hodnocení cítím osobní antipatie.

Jerson, Bart: V minulé soutěži mě inspiroval kamelot Ethelionů, jehož prvky jsem implementoval do NPC ve své kampani. Svou soutěžní postavu jsem už během psaní plánoval zařadit do svého světa, protože jsem si zakázal psát postavu „pro porotce“, chtěl jsem ji hned od začátku využít jako NPC do aktuální kampaně. Taky mi přišlo nemožné při mém pohledu na „hraní“ postavu pro porotce vůbec napsat, už jen z důvodu, že názory některých jsou na opačném spektru preferencí a pocitů, které z RPG chci získat já.
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Peekay »

Mojou ulohou ako porotcu bolo hodnotit, co je napisane v sutaznom prispevku. To som aj urobil - okomentoval som, co tam bolo a povedal som, co mne osobne chybalo, ze tam nie je. Bodove hodnotenie nie je priamym prepisom slovneho hodnotenia (ani naopak) - tam som hodnotil, nakolko boli splnene tie veci, ktore boli pri jednotlivych kategoriach uvedene v zadani sutaze. Ked ho budes citat ako reflexiu slovneho hodnotenia, ziskas nespravny dojem - veci, ktore som zohladnoval v ciselnom hodnoteni som v slovnom castokrat nespominal.
Ebon Hand píše: Spíš z hodnocení cítím osobní antipatie.
  • Postavy sme dostali anonymne
  • Kym som nedokoncil hodnotenia, naschval som sa vyhybal vedomostiam o tom, kto sa zucastnil
Osobne antipatie velmi nemali sancu hrat rolu. Co mas kazdopadne sancu z hodnotenia citit je dojem, ze Komaka (resp. minimalne jeho pisana forma) je podla mna odflaknuty.

Z prispevku som jednoduchu citil, ze mu nebolo venovane ziadne zasadne mnozstvo usilia. Co mi tam vadilo asi najviac bolo, ze som mal dojem, ze cely background je ucelovou konstrukciou, ktorej jedinym zmyslom existencie je odovodnit, preco postava systemovo vyzera tak, ako vyzera (preco kobold? preco zlodejske schopnosti? preco kuzla?) - chybala mi tam tvoriva iskra. Nepopieram, ze pre teba a pri hre samotnej postava tu iskru ma. Hovorim, ze som tu iskru nevidel v napisanom texte a to sa odrazilo na mojom hodnoteni.

Zda sa inak, ze som nebol sam, kto spozoroval niekolko problemov - rozdiel je asi hlavne v tom, ze u mna sa vyrazne odrazili na bodovom hodnoteni:
  • Bifi: "..ponecháva veľa otvoreného priestoru – je to postava, ktorá v rukách dobrého hráča ožíva a je skvelá a zapamätateľná, avšak v rukách slabého hráča je riedka a fádna." (u mna minus za hratelnost - vid zadanie)
  • Ecthelion: "Chybí mu sice nějaký konkrétní a aktuální cíl..." (u mna minus za plastickost)
  • Jonka: "Doporučil bych srovnat si minulost tak, aby v ní věci dávaly smysl. Druhá věc je ta, že v historii postavy se objevuje smrt bratra, ale poté se na ni nějak zapomnělo a už se dál toto téma nerozvíjí." (u mna minus za putavost a plastickost)
  • Charles: "Styl popisu je trochu uspěchaný a nehotový" (u mna minus za styl)
  • Vallun: "Autor se příliš nenechal omezovat povinným prvkem" (to bol pre mna minus hlavne do putavosti)
Skor, ako zacnes o citovani mimo kontext - ano, vsetky tie vety pokracuju chvalou niecoho ineho - podstatne pre mna je, ze si ostatni porotcovia tiez tieto veci vsimli. Ci sa rozhodli ich premietnut na bodovom hodnoteni bolo ich volbou.

Na tomto mieste som mal povodne rozpisane odovodnenia mojich jednotlivych ciselnych hodnoteni, ale je to vlastne zbytocna namaha - vsetko podstatne som uz povedal vyssie (a v hodnoteni samotnom).

(a celkovo mam dojem, ze som asi ani nemal reagovat a vysluzim si od Markusa dalsieho Picarda, ale nedalo mi - ak si myslis, ze som cisla nabuchal arbitrarne, si na obrovskom omyle. Nad kazdym jednym som dlho dumal a stojim si za nimi)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Jerson »

Když je řeč o anonymitě příspěvků - počítám že porotci posuzovali postavy včetně systému, že? Jen mě tak napadlo, jestli někdo z těch šesti lidí opravdu nevěděl, že Besner je můj výtvor.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Vallun »

Jerson - upřímně, Besner se dal poznat nejen podle systému. Ještě, než jsem zjišťoval systémové info, tak mne napadlo, že bys to mohl být Ty.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Peekay »

Mne to prislo tak, ze podla systemu sa dali identifikovat prave dve postavy - Besner a Ghamtrarg.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od jonka »

Jerson píše:Když je řeč o anonymitě příspěvků - počítám že porotci posuzovali postavy včetně systému, že? Jen mě tak napadlo, jestli někdo z těch šesti lidí opravdu nevěděl, že Besner je můj výtvor.
já poznal tebe, Antharona, Samaela, Gorana a na Barta jsem měl dva tipy. Neměl jsem s tím ale problém, i když uznávám, že myšlenkám zvýhosdnit/být přísnější se člověk neubrání, na druhou stranu mě to o to víc přinutilo být nad věcí.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Sammael »

já poznal ... Samaela,
To myslim kazdy z porotcov.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Vallun »

Samaela jsem tedy fakt nepoznal:) Gorana až po odevzdání hodnocení, Antharona vůbec...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Fritzs »

Nevím,kdybych byl porotce tak podle stylu poznám Jersona, Barta a podle systému Gedimana.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od PetrH »

Jerson píše:Když je řeč o anonymitě příspěvků - počítám že porotci posuzovali postavy včetně systému, že? Jen mě tak napadlo, jestli někdo z těch šesti lidí opravdu nevěděl, že Besner je můj výtvor.
jak se hodnoti postava ze systemu, kdyz o nem moc nevis, to je de facto dobra tlaca aby ses neco dozvedel...
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od PetrH »

Jerson píše:Markusi, bylo by možné dát odkaz na sborník do záhlaví diskuse, abych ho nemusel hledat v diskusi?
ona uz je finanlni podoba? ze neni na homepage v novinkach?
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Charles »

Já jsem poznal Jersona, protože jsem v nějaké diskuzi zahlédl, že Čas pro hrdiny je jeho systém. Jinak nikoho. Dost těžím z toho, že jsem na RPGforu krátce, chodím jen do několika málo diskuzí a skoro nikoho tu neznám.

Sammaeli, tebe jsem nepoznal. Vím jen, že maluješ, ale to mi vůbec nepomohlo. Tvrdil jsem totiž Ecthelionům, že jsou podjatí, protože ten obrázek u Gaba určitě dělali pro nějakého svého kamaráda. :lol:
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Ebon Hand »

Peekay, omlouvám se za ty antipatie. Příspěvky byly anonymní..
Je neuvěřitelné, že jsem ve svém příspěvku napsaném ve wordu měl k hodnocení porotců u tebe, že jsem úplně nerozuměl všem tvým hodnocením a k tomu napsaným komtářům a při kopírování se mi to nepřenoslo na forům.. :think: Což je i vidět z toho, že tam nejsi uveden a ty přesto odpovídáš na moji poznámku!

Jinak všem, včetně Peekaye, děkuji za komentáře k postavě. Se svým prvním pokusem i jeho výsledkem jsme spokojený. Komentáře jsou trefné, postavu jsem odfláknul, napsal jsem ji v práci za půl hodiny.. $P
A je do aktuální kampaně, proto je přizpůsobena settingu, kde jsem ne vše důležité zapsal do postavy. Už jindy a jinde mi bylo řečeno, že když to mám v hlavě neznamené, že to vědí i ostatní.
Můj psaný projev byl, je a bude plný chyb, bohužel, nikdy to nebyla moje silná stránka.. :lol:
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od Markus »

Vyhodnocení soutěže
:arrow? Tady

Tak oficiální vyhlášení se vším všudy je konečně tady. Moc se vám všem omlouvám, že mi to od zvěřejnění preview netrvalo den nebo dva, jak jsem původně chtěl, ale více než dva týdny. K tomu snad ani nebudu hledat výmluvy. Tak jen doufám, že si kompletní sborník kompletně užijete :wink:
Přílohy
postavy-2009-obalka-small.png
postavy-2009-obalka-small.png (145.7 KiB) Zobrazeno 4890 x
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Soutěž o nejlepší postavu 2009

Příspěvek od PetrH »

ahoj neda mi to. nevite nahodou kdo je leonidas ve sborniku? sem chodi jediny uzivatell s timto nickem a to z me druziny a to je zaryty priznivce drd (ze by speh od Valluna;)) a ten urcite dle svych slov rozhodne nedelal postavu do souteze a uz vubec ne pro fate....
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jerson, Markus a 7 hostů