[soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Obecné diskuze nezávislé na herním systému či světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Joe »

Už sa to blíži...

A účasť je sľubná! Budeže to vyberania, haaaach jaaaaj 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Joe »

Posielal som potvrdenie slovenskému duu o tom, že ich postava Yester na mail prišla... Asi sa niekde zdržalo potvrdenie.

J.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Khanemis
Příspěvky: 53
Registrován: 21. 6. 2008, 13:46

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Khanemis »

Joe píše:Posielal som potvrdenie slovenskému duu o tom, že ich postava Yester na mail prišla... Asi sa niekde zdržalo potvrdenie.

J.
S politováním musím oznámit, že nejsem Slovák:-)
A ano, již jsme dostali asi čtyři potvrzení:-))
Uživatelský avatar
Khanemis
Příspěvky: 53
Registrován: 21. 6. 2008, 13:46

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Khanemis »

Hmm, docela by mě zajímalo, jestli nějaká postava přijde ještě skutečně v posledních minutách;-)

Na každý pád se už opravdu těším, až uvidím i díla ostatních.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od skew »

Uhh, odesláno tři minuty po termínu... Bylo by možné udělat malilinkatou vyjímku ? Patlal jsem se s obrázkem na poslední chvilku (no stejně jsem ho nestihl dostat do té podoby do jaké jsem chtěl...) a než jsem ho ořízl, vložil, uložil, našel mail a odeslal, bylo už pozdě :-(
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Khanemis
Příspěvky: 53
Registrován: 21. 6. 2008, 13:46

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Khanemis »

skew píše:Uhh, odesláno tři minuty po termínu... Bylo by možné udělat malilinkatou vyjímku ? Patlal jsem se s obrázkem na poslední chvilku (no stejně jsem ho nestihl dostat do té podoby do jaké jsem chtěl...) a než jsem ho ořízl, vložil, uložil, našel mail a odeslal, bylo už pozdě :-(
Páni, ty jsi jako filmový hrdina, doslova na poslední chvíli...:-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Markus »

V pohodě, pro tři minuty se svět nezboří :wink:
Takže soutěž je oficiálně uzavřena. Ráno sesmolím nějaké oficiální oznámení, teď bych jen krátce všem poděkoval za jejich účast. Sešlo se příjemných 19 postav, což překonalo naše očekávání, a za to patří velký dík všem!
Uživatelský avatar
Goblin
Příspěvky: 341
Registrován: 12. 11. 2007, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Goblin »

Eh? Tak kde je to hodnocení? Už jste na to měli od uzávěrky skoro devět hodin... :D
"Understanding is not required. Only obedience."
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od zrzavec »

Postav je opravdu parádní množství. Ať už budu hodnotit jakkoliv (protože někdo musí být první a ostatní za ním) musím zatleskat každému, kdo postavu:

a/ Vymyslel
b/ Zpracoval
c/Poslal

Všichni jste vítězové oproti těm, co se nezůčastnili. Díkec za každou z postav. Co jsem koukal, tak hodnocení nebude vůbec jednoduché - jedna postava je totiž lepší než druhá (a o třetí raději nemluvím, protože ta je ještě lepší) :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od skew »

Markus píše:V pohodě, pro tři minuty se svět nezboří :wink:
Děkuji :D
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Bart »

nestálo by za to oddělit návody na tvorbu postav od příspěvkú* k soutěži? myslim, že tady zazněli nějaký věci, který by se mohly někomu někdy hodit, ale takhle aby se v tom prase vyznalo...

(* netušíte někdo, jak se dělá na slovenský klávesnici u s kroužkem? mě dává zabrat už to věčný "ě", který tady nikde nemôžu najít... jenom v tomhle příspěvku jich je deset..)
Uživatelský avatar
Khanemis
Příspěvky: 53
Registrován: 21. 6. 2008, 13:46

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Khanemis »

Bart píše:(* netušíte někdo, jak se dělá na slovenský klávesnici u s kroužkem? mě dává zabrat už to věčný "ě", který tady nikde nemôžu najít... jenom v tomhle příspěvku jich je deset..)
Kroužek k přidání nad "u" bys měl najít i na slovenský klávesnici na klávese se středníkem ";" nad tabulatorem...:-) Ale jednodušší by pro tebe možná bylo přidat si do windows (pokud je tam máš) podporu české klávesnice, je to otázka pár kliknutí...já to tak taky dělám;-)



btw už aby byl únor, tohle čekání je moc dlouhé, těším se na postavy;-))
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Markus »

Tak jsme konečně vyhlásili výsledky - viz tento sborník.


Gratulujeme Solweymiře k vítězství!
:clap:

Ve sborníku si můžete prohlédnout a pročíst všechny soutěžní postavy a hodnocení porotců. Snažili jsme se hodnocení psát tak, aby dávala i nějaké podněty a rady... tak snad jsou vhodným pokračováním tohoto workshopu a doufáme, že k něčemu budou.

Posílejte veškeré své reakce, ovace, komentáře. Která postava by vyhrála, kdyby to bylo jenom na vás? Máte dotazy na autory? Máte pro někoho návrh na zlepšení jeho postavy? Chcete si to vyříkat s někým s porotců? :-)= Pište pište, konečně máme zdrojový materiál, workshop může pokračovat.

Výhledově zkusím nějak ty "návody" na tvorbu postavy vytáhnout a shrnout na nějaké tišší, přehlednější místo. (reakce na Barta)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Ecthelion »

Gratulujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili a vítězi především! :clap:

Naše nabídka platí - bude-li mít Solweymira zájem, má u nás ilustraci dle svého výběru. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Khanemis
Příspěvky: 53
Registrován: 21. 6. 2008, 13:46

Re: [soutěž+workshop] Jak tvořít hráčské postavy?

Příspěvek od Khanemis »

A konečně je tu ten dlouho očekávaný sborník. Vypadá to velmi velmi dobře, už se těším, až se do toho pořádně zahrabu a pročtu si přesněji všechny postavy:-) Jen bych měl výtku, že tomu sborníku opravdu citelně chybí nějaký rejstřík, protože vyznat se v tom co je kde, je opravdu těžké a nepřehledné při takovémhle počtu stránek:-)

Solweymiře převelice gratuluji k vítězství, které je určitě zasloužené (k postavě se ještě dopracuji, zatím jsem sjel jen hodnocení) a přeji spoustu úspěchů v další tvorbě;-)


Rozmýšlím nad masivní obhajobou své práce, ale nevím, zda to má vůbec cenu, tak jen dám pár poznámek:-)
- Je legrační jak několik lidí vzpomnělo u mé postavy Henryho Blakea shodu jména s postavou z MASHE, to mi tedy vůbec nedošlo (musel jsem si to najít, abych zjistil o kterou jde:-D)
- Pro RomiKa: A to jsi ještě neviděl mé tradičnější postavy, které jsou většinou temné jak vesmír, tyto jsem se snažil držet na hraně charakterové šedi (jakožto protiklad k černobílosti). Ale je pravda, že jsem jí nechal skutečně otevřená vrátka do obou směrů:-)
- Co se týče té Henryho sociální nenapojenosti s okolím, tak rodinu jsem upozadil především proto, že příchod Velkého zatemnění měl pro něj znamenat téměř doslova jakési znovuzrození, které smetlo zbytky jeho předešlého života na rozdíl od většiny dalších lidí, kteří na něm lpěli. A jeho samotářství mu zamezilo udělat si větší nějaké větší napojení na ostatní uprchlíky obecně. Do bližších popisů nějakých přátel jsem se pak už vůbec nepouštěl proto, že jsem nechtěl případného hráče (pro kterého má být postava určená) svazovat s jen naznačeným prostředím, jelikož kompletní setting se nedal v tomto rozsahu vytvořit. Ale je pravda, že mu nějaký lidský protějšek chybí.
- K Yester se příliš vyjadřovat asi nebudu, vzhledem k tomu, že jsem u ní působil více jako konzultant a rádce než jako hlavní tvůrce, zde jde většina zásluh k Jeane:-) Ale je pravda, když nad tím teď zpětně uvažuji, že jí chybí nějaký blízký člověk se kterým by byla v kontaktu. Nejlépe jeden z těch Amišů, kde by se bála, že s prozrazením jejích schopností by ho ztratila. Měl jsem na to pomyslet, ale nevadí, každý zapomíná;-)

Celkově chci poděkovat všem lidem, kteří se na téhle soutěži podíleli a to jak pořadatelům (práce s tím bylo asi fakt hodně), tak porotcům (dobrá práce s hodnocením postav, člověk obvykle nemá tolik možností vyslechnout si na svou postavu více fundovaných názorů:-)) a i dalším účastníkům, protože bez nich by z toho nic nebylo.
Těším se nejen na další ročník, kde snad zase něčím přispěji, ale i nyní na následnou debatu, která se doufejme ještě pořádně rozběhne:-)
Odpovědět

Zpět na „O hraní obecně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mrakomrak, Vitus a 11 hostů